کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین لباسشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا 7 و 8 کیلویی و غیره در مدل های مختلف نشان دهنده وجود اشکال در قطعات و سیستم داخلی دستگاه می باشد. اطلاع از دلیل اصلی رخ دادن هر یک از این ارورها باعث میشود سریع تر نسبت به رفع آنها اقدام نمایید و از خراب شدن سایر قطعات و اجزا نیز جلوگیری خواهد کرد. برای آشنایی با علت رخ دادن هر یک از ارورهای ماشین لباسشویی دیجیتال اسنوا و نحوه رفع آنها با این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی همراه باشید.

کد خطا و ارور IE ماشین لباسشویی اسنوا

از جمله کدهای خطا ماشین لباسشویی اسنوا 7 و 8 کیلویی می توان به IE اشاره نمود که نشان دهنده عدم آبگیری صحیح دستگاه است. دلایل بسیار زیادی در رخ دادن این کد خطا وجود دارد که مهم ترین آنها قطع بودن آب ساختمان است. به محض مشاهده ارور IE لباسشویی اسنوا بررسی کنید که آیا آب وصل است یا خیر؟ از دیگر دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خراب بودن شیر ورودی لباسشویی: استفاده زیاد از ماشین های لباسشویی باعث میشود به مرور روی شیر ورودی رسوب تشکیل گردد. علاوه براین، عدم کیفیت مناسب شیر وردی نیز باعث خرابی آن خواهد شد و آب وارد دستگاه نمیشود. برای رفع ارور IE اسنوا شیر را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 • خراب شدن شیر برقی: علت خطا و ارور لباسشویی اسنوا در این شرایط ممکن است خراب شدن شیر برقی باشد. شیر برقی داخل دستگاه قرار دارد و برای بررسی و تعمیر یا تعویض آن لازم است درباره تعمیر ماشین لباسشویی اطلاعات کافی داشته باشید.
 • گرفتگی در شلنگ ورودی: شلنگ ورودی به دستگاه ممکن است دچار ترک و شکستگی شده باشد یا بخش هایی از آن با رسوب مسدود شود. به همین دلیل لازم است شلنگ را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید تا ارور IE لباسشویی اسنوا رفع شود.
 • خراب شدن هیدروستات: درون تمام ماشین های لباسشویی سنسور سنجش سطح آب یا هیدروستات وجود دارد. در صورت پر شدن مخزن دستگاه، فرمان قطع شدن آب ارسال میشود. اگر هیدروستات خراب شود، سطح آب بدرستی تشخیص داده نشده و قبل از پر شدن فرمان قطع آب ارسال میشود. هیدروستات را بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید.
 • خرابی پمپ تخلیه: در صورت خرابی پمپ تخلیه، حین آبگیری ممکن است همزمان تخلیه نیز انجم شود و در نهایت این ارور نمایش داده خواهد شد.
 • گرفتگی فیلتر ورودی: فیلتر ورودی لباسشویی ممکن است به مرور رسوب گرفته باشد و منافذ آن مسدود شوند. بررسی کنید که آیا فیلتر سالم است و آن را تمیز نمایید.
 • خراب شدن برد لباسشویی: اگر هیچ یک از موارد فوق دلیل این خطا نباشد، وجود اشکال در برد علت اصلی آن خواهد بود. برای بررسی برد نیاز به تخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا می باشد.

کد خطا و ارور UE لباسشویی اسنوا

ارور یو ای لباسشویی اسنوا در شرایطی رخ می دهد که لباس ها داخل دستگاه تراز نباشند. به عنوان مثال ممکن است بیش از اندازه ظرفیت لباس داخل مخزن قرار داده باشید یا لباس ها به هم گره خورده و در یک نقطه تجمع کنند. رفع این گروه از کدهای خطا ماشین لباسشویی اسنوا نیاز به مهرت زیادی نداشته و کافیست دستگاه را تراز کنید.

کد خطا و ارور OE ماشین لباسشویی اسنوا

از دیگر ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا می توان به OE اشاره نمود که نشان دهنده خرابی در سیستم تخلیه دستگاه می باشد. در صورت مواجه شدن با این مشکل و خطا کافیست موارد زیر را انجام دهید:

 • شلنگ تخلیه را بررسی کنید که دچار گرفتگی یا شکستگی نشده باشد.
 • وضعیت پمپ تخلیه و سیم پیچی آن را بررسی کنید که البته نیاز به تخصص دارد. در صورت نیاز این قطعه باید تعمیر یا تعویض شود.
 • هیدروستات دچار خرابی شده و به اشتباه فرمان ورود آب به درون دستگاه را ارسال می کند. در صورت خراب بودن این قطعه آن را تعویض کنید.
 • به دلایل مختلف از جمله خرابی شیر برقی آب در حین تخلیه وارد مخزن میشود.
 • خرابی برد الکتریکی نیز می تواند علت ارور OE لباسشویی اسنوا باشد.

کد خطا و ارور LE ماشین لباسشویی اسنوا

ارور LE لباسشویی اسنوا نشان دهنده خرابی در درب دستگاه می باشد. به عنوان مثال ممکن است میکروسوئیچ های روی درب خراب شده باشند و باید تعویض شوند. لاستیک دور درب را بررسی کنید که دچار پارگی نشده باشد. علاوه براین، ممکن است بین درب جسم خارجی گیر کرده باشد و باعث بروز ارور LE شود.

ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا

ارور E2 لباسشویی اسنوا

یکی دیگر از کدهای خطا ماشین لباسشویی اسنوا، E2 می باشد که به معنای تشخیص نشتی آب در دستگاه است. در صورت مواجه شدن با این ارور موارد زیر را باید بررسی کنید:

 • شیر برقی را بررسی کنید: خراب بودن شیر برقی باعث میشود بدون توقف مدام دستگاه آبگیری شود و در نهایت سرریز گردد.
 • هیدروستات را بررسی کنید: خراب شدن این قطعه باعث میشود سطح آب بدرستی تشخیص داده نشده و فرمان قطع آبگیری ارسال نشود.
 • پمپ تخلیه دچار خرابی شده است. سیم پیچی پمپ را بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر یا تعویض کنید.

ارور E4 ماشین لباسشویی اسنوا

در صورت مواجه شدن با این خطا ابتدا بررسی کنید که آیا از شلنگ تخلیه آب نشتی دارد یا خیر؟ اگر این مشکل وجود داشت، لازم است شلنگ را تعویض کنید. در غیر این صورت، خرابی در برد نیز می تواند منجر به این خطا ماشین لباسشویی اسنوا شود که باید توسط متخصص بررسی گردد.

کد خطا  E5 ماشین لباسشویی اسنوا

یکی از مشکلات و خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا که به وفور با آن مواجه خواهید شد، e5 می باشد. اگر با این خطا مواجه شدید، ابتدا بررسی کنید که آیا لباس های بین درب و درام گیر کرده اند یا خیر؟ اگر پاسخ منفی بود، به احتمال زیاد برد دچار عیب شده و ولتاژ دستگاه به مشکل خورده است.

کد خطا و ارور E6 ماشین لباسشویی اسنوا

یکی از بدترین کدهای خطا در ماشین لباسشویی اسنوا، e6 می باشد که نشان دهنده خرابی در موتور است. اگر با این خطا مواجه شدید، آسان ترین راه این است که بررسی کنید آیا لباس بین درب و درام گیر کرده است یا خیر؟ اگر این مشکل وجود نداشت، بررسی وضعیت موتور باید توسط متخصص آن بررسی شود.

کد خطا و ارور E8 لباسشویی اسنوا

مانند ارور e6 لباسشویی اسنوا، ارور e8 نیز به معنای خراب شدن موتور می باشد. در صورت مواجه شدن با این خطا پیشنهاد می کنیم دستگاه را از برق بکشید و با مراکز تعمیر تماس بگیرید.

کد خطا و ارور E9 ماشین لباسشویی اسنوا

هیدروستات از مهم ترین قطعات می باشد که سطح آب را اندازه گیری می کند. در صورت خراب شدن این قطعه مشکلات زیادی از قبیل سرریز شدن آب، عدم آبگیری و عدم تخلیه درست رخ می دهد. ارور e9 لباسشویی اسنوا به معنای خراب شدن هیدروستات یا برد الکتریکی می باشد.

کد خطا و ارور H2 ماشین لباسشویی اسنوا

تمام کدهای خطای ماشین لباسشویی اسنوا سری H نشان دهنده خرابی و اشکال در سیستم گرمایی و المنت می باشد. به عنوان مثال، خطا H2 نشان دهنده وجود اشکال در المنت می باشد. این اشکال ممکن است به معنای خرابی قطعه باشد یا در صورت نصب اشتباه آن رخ دهد.

کد خطا و ارور H4 ماشین لباسشویی اسنوا

دمای آب داخل ماشین های لباسشویی بر اساس برنامه شستشو و تنظیمات انجام شده دارای حداقل و حداکثر می باشند. اگر دمای آب بیش از اندازه استاندارد باشد، ارور H4 لباسشویی اسنوا نمایش داده میشود. این کد خطا به معنای خراب شدن المنت یا سنسور حرارتی دستگاه بوده و نیاز به تعویض دارد. علاوه براین، در برخی از مواقع خراب شدن برد نیز می تواند منجر به بروز این ارور شود.

کد خطا  H5 ماشین لباسشویی اسنوا

با توجه به جنس لباس ها، برای لباس های پشمی و ظریف دمای نباید بیشتر از 45 درجه باشد، در غیر این صورت به بافت آن آسیب وارد میشود. اگر در این شرایط دما بیشتر از 45 درجه شد، ارور H5 روی پنل مشاهده می گردد. المنت و برد باید بررسی شوند و تعمیرات لازم انجام شود.

ارور H6 ماشین لباسشویی اسنوا

عدم افزایش دمای آب از زمان شروع به کار دستگاه به معنای خراب شدن المنت و سنسور حرارتی می باشد. یکی دیگر از کدهای خطا در ماشین لباسشویی اسنوا H6 می باشد که به دلیل رخ دادن این شرایط بروز می کند. علاوه بر المنت، موارد دیگری از قبیل اشکال در سیم پیچی و مدارت و مقاومت برد نیز می توانند منجر به بروز این ارور شوند.

کد خطا و ارور H8 ماشین لباسشویی اسنوا

داغ شدن بیش از اندازه درام لباسشویی در شرایطی که آب درون آن وجود نداشته یا سطح کمی داشته باشد، باعث میشود کد خطای H8 ماشین لباسشویی اسنوا نمایش داده شود. ابتدا المنت را بررسی کنید. اگر این قطعه سالم بود، به احتمال زیاد برد ماشین لباسشویی دچار خرابی شده است.

کد خطا و ارور IB  لباسشویی اسنوا

از دیگر ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا می توان به IB اشاره کرد که مشاهده آن احساس خوشایندی به همراه نخواهد داشت. چون خرابی در برد الکتریکی دستگاه منجر به بروز این خطا میشود.

کد خطا و ارور PFE ماشین لباسشویی اسنوا

خرابی های فیلتر پمپ تخلیه با این ارور نمایش داده میشود و برای رفع آن، ابتدا لازم است روی فیلتر را کامل تمیز کنید. گرفتگی فیلتر می تواند دلیل اصلی رخ دادن ارور PFE لباسشویی اسنوا باشد. علاوه براین، استفاده زیاد از پودر لباسشویی نیز می تواند منجر به رخ دادن این قبیل ارورها باشد.

ارور 0E ماشین لباسشویی اسنوا

در برخی از مدل های لباسشویی های اسنوا دو ارور 1E و 0E نیز نمایش داده میشود. ارور 1E نشان دهنده خرابی در سیستم تخلیه دستگاه می باشد و برای رفع آن لازم است فیلتر و پمپ و همچنین شلنگ تخلیه به طور کامل بررسی شود.

کد خطا و ارور 1E ماشین لباسشویی اسنوا

اگر آبگیری دستگاه به درستی انجام نشود، در برخی از لباسشویی های اسنوا با ارور 1E نمایش داده میشود. هیدروستات، شیر برقی، شیر ورودی و شلنگ ورودی را به طور کامل بررسی کنید.

کد خطا و ارور LE لباسشویی اسنوا

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی در برخی از مدل ها با ارور 0E نمایش داده میشود. برای رفع مشکل لازم است میکروسوئیچ بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند. علاوه براین، گیر کردن وسایل و اجسام خارجی بین درب و لاستیک آن نیز می تواند دلیل دیگری برای بروز این خطا باشد.

رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا

در صورت مواجه شدن با هر یک از خطاهای فوق در مدل های مختلف لباسشویی های اسنوا، می توانید از خدمات گروه تکنوپشتیبان استفاده نمایید. این مجموعه به عنوان مرکز تعمیر لوازم خانگی در تهران فعالیت داشته و در شمال، جنوب و شرق و غرب شعب متعددی دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید