کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین لباسشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات zerowatt در مدل های مختلف از جمله سری OZ شامل 13 مورد بوده و هر یک دارای معنای خاصی هستند. بسیاری از این ارورها به دلیل اشتباه در نحوه استفاده از دستگاه رخ داده و براحتی قابل حل هستند. این در حالیست که تعدادی از این خطاها که بیشتر نشان دهنده خرابی و اختلال در برد و موتور هستند، نیاز به تعمیر تخصصی دارند. در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی لیست کاملی از ارورها و کدهای خطا لباسشویی های زیرووات را به همراه نحوه عیب یابی و رفع آنها ارائه خواهیم داد.

کد خطا و ارور E01 ماشین لباسشویی زیرووات

ارور E01 که نشان دهنده عدم آبگیری صحیح دستگاه است، در اغلب ماشین های لباسشویی رخ می دهد و براحتی می توان آنها را برطرف کرد. برای رفع ارور E01 لباسشویی زیرووات می توانید به صورت زیر عمل کنید:

  • بررسی کنید که آیا آب ساختمان وصل است یا خیر؟
  • آیا فشار آب در سطح ایده آلی قرار دارد یا خیر؟
  • شلنگ ورودی را بررسی کنید که دچار گرفتگی و ترک و شکستگی نشده باشد
  • هیدروستات ممکن است سطح آب را درست تشخیص نداده و فرمان قطع آب را صادر کرده باشد. در صورت وجود اشکال در این قطعه باید تعویض شود.
  • گرفتگی فیلتر را بررسی کنید، چون به مرور روی این قطعه رسوب ایجاد شده و نیاز به شستشو دارد
  • .اگر هیچ یک از این موارد در رفع ارور موثر نبود، تنها راه حل بررسی برد می باشد که نیاز به تخصص در تعمیر ماشین لباسشویی دارد.

کد خطا و ارور E02 ماشین لباسشویی zerowatt

اگر سطح آب داخل دستگاه به اندازه استاندارد وجود نداشته باشد یا درست تشخیص داده نشود، ارور E02 روی پنل نمایش داده میشود. ابتدا بررسی کنید که آیا کف بیش از اندازه داخل دستگاه وجود دارد یا خیر؟ کف های اضافه را از دیگ خارج و مجدد برنامه شستشو را اجرا کنید. اگر ارور رفع نشد، هیدروستات باید بررسی و تعویض شود. این قطعه ممکن است سطح آب را درست تشخیص نمی دهد و به همین دلیل آب داخل مخزن کمتر از اندازه تنظیم شده است.

کد خطا و ارور E03 ماشین لباسشویی زیرووات

ارور E03 ماشین لباسشویی زیرووات نشان دهنده خرابی و اختلال در سیستم تخلیه است. بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه دچار انسداد و گرفتگی شده است یا خیر؟ علاوه براین، فیلتر خروجی را باید بررسی و در صورت نیاز آن را شستشو دهید تا گرفتگی های روی سطح برطرف گردند. در صورت حل نشدن مشکل، پمپ تخلیه و برد الکتریکی باید بررسی شوند. بررسی دو مورد آخر نیاز به تخصص در تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات و دسترسی به قطعات اصلی این برند دارد.

کد خطا و ارور E04 ماشین لباسشویی زیرووات

در شرایطی که سطح آب داخل دیگه بیشتر از اندازه استاندارد تشخیص داده شود، ارور E04 لباسشویی زیرووات روی پنل نمایش داده میشود. هیدروستات اصلی ترین قطعه در این زمینه می باشد و باید وضعیت آن بررسی و در صورت خرابی تعویض گردد. علاوه براین، در برخی از مواقع ممکن است شیر برقی و برد نیز دچار اختلال شده باشند.

کد خطا و ارور E05 ماشین لباسشویی زیرووات

اگر دمای آب داخل دیگ کمتر از مقدار استاندارد و تنظیم شده باشد، ارور E05 روی پنل مشاهده میشود. اصلی ترین دلیل برای رخ دادن این خرابی، اختلال در سنسور حرارتی و ترموستات است. این قطعه ممکن است دمای آب را اشتباه تشخیص دهد و فرمان قطع المنت را ارسال کند. سنسور حرارتی را تست و در صورت وجود اشکال آن را تعویض نمایید. در صورت سالم بودن این قطعه، بررسی کنید که آیا اتصال آن با برد الکتریکی برقرار است یا خیر؟ در صورت وجود اشکال در برد با مراکز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

کد خطا و ارور E06 ماشین لباسشویی zerowatt

ارور E06 ماشین لباسشویی زیرووات در دستگاه هایی که بدون محافظ برق به پریز متصل هستند بروز می کند. این کد خطا نشان دهنده نوسان ولتاژ می باشد. علاوه بر نوسانات برق شهری، مواردی از قبیل وجود اتصال در سیم کشی داخلی دستگاه نیز می تواند دلیل دیگری برای ارور E06 باشد. این قبیل کدهای خطا نیاز به بررسی توسط تعمیرکار دارند.

کد خطا و ارور E07 ماشین لباسشویی زیرووات

یکی از بدترین کدهای خطا ماشین لباسشویی زیرووات، ارور E07 می باشد که نشان دهنده اشکال در موتور است. در صورت مواجه شدن با این کد ابتدا دستگاه را از برق جدا نموده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطا و ارور E08 ماشین لباسشویی زیرووات

از دیگر ارورهایی که خرابی در موتور لباسشویی را نشان می دهد، خطای E08 لباسشویی زیرووات است. به دلیل اهمیت زیاد نقش موتور در صورت مواجه شدن با این خطاها زمان را باید جدی بگیرید و بلافاصله نسبت به رفع آن اقدام کنید.

کد خطا و ارور E09 لباسشویی زیرووات

مانند دو مورد قبل، ارور E09 نیز اشکالات فنی در موتور را نشان می دهد. مواردی از قبیل ژنراتور تاچو، افسردگی سیم کشی و غیره همگی می توانند در بروز این ارور نقش داشته باشند و نیاز به تعمیر تخصصی دارند.

کد خطا و ارور E12 و E13 ماشین لباسشویی زیرووات

از دیگر ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات که باید جدی گرفته شوند، کدهای خطا E12 و E13 می باشند. این دو ارور نشان دهنده خرابی و اختلال در برد الکتریکی بوده و نیاز به تعمیر توسط افراد با تجربه در این زمینه دارند.

کد خطا و ارور E14 لباسشویی zerowatt

در شرایطی که آب داخل دیگ به اندازه کافی گرم نشود و برنامه شستشو با اختلال مواجه شود، ارور E14 لباسشویی زیرووات روی پنل مشاهده میگردد. برای رفع این ارور مواردی از قبیل المنت، سنسور حرارتی و ترموستات و همچنین اتصالات آنها با برد باید بررسی شوند.

کد خطا و ارور E15 ماشین لباسشویی زیرووات

این ارور نشان دهنده اختلال نرم افزاری در برد می باشد و برنامه ریزی بخش کنترل کننده دچار مشکل شده است. با توجه به اینکه این مشکل فنی بوده و نیاز به تخصص دارد، لذا پیشنهاد می کنیم بدون مهارت نسبت به رفع آن اقدام نکنید.

کد خطا و ارور E16 ماشین لباسشویی زیرووات

وجود اشکال در المنت در برخی از مدل های لباسشویی zerowatt با کد خطا E16 نمایش داده میشود. علاوه بر خرابی در المنت، لازم است سنسور و همچنین برد الکتریکی و اتصالات میان آنها نیز چک شوند.

کد خطا و ارور E17 ماشین لباسشویی زیرووات

ارور E17 از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی زیرووات می باشد که رفع آن نیاز به مهارت دارد. از جمله مواردی که باید در صورت مشاهده کد خطا e17 بررسی شوند، اتصالات دورسنج موتور و سیم کشی ها و همچنین پایانه های موتور است. البته در برخی از مواقع ممکن است موتور دچار اختلال شده باشد.

کد خطا و ارور E18 ماشین لباسشویی zerowatt

اگر فرکانس به برد الکتریکی بدرستی وارد نشود ارور e18 روی پنل لباسشویی مشاهده میشود. موردی از قبیل خرابی منبع تغذیه و همچنین اشکال در سیم کشی می توانند دلیل اصلی رخ دادن این شرایط باشند.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات

جهت بررسی و رفع هر یک از کدهای خطا و ارورهای ذکر شده در کمترین زمان و با تضمین کیفیت، کافیست از خدمات تکنوپشتیبان استفاده کنید. تعمیرکارن حرفه ای این مجموعه در کمترین زمان به محل اعزام شده و با نرخ های اتحادیه تمام خرابی های موجود در دستگاه را رفع و در صورت نیاز از قطعات اصلی برای تعویض قطعه معیوب استفاده می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تکنوپشتیبان تماس بگیرید یا فرم ثبت سفارش آنلاین را در صفحه اول سایت تکمیل کنید.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید