کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین لباسشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما در مدل های مختلف مانند محصولات سایر برندها نشان دهنده وضعیت داخلی قطعات دستگاه می باشد. این کدها و ارورها وضعیت و اختلالات موجود در هر یک از بخش ها را بازگو می کنند و با استفاده از آنها می توان برای تعمیر یا تعویض قطعه تصمیم گیری کرد. در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی ارورها و کدهای خطا در لباسشویی های پاکشوما از قبیل ارور PE، OE، E1 و E50 و غیره را بررسی و نحوه رفع آنها را معرفی خواهیم نمود.

آنچه در این مطلب می خوانید:

کد خطا و ارور PE ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور PE در لباسشویی پاکشوما به معنای وجود اشکال و خرابی در هیدروستات می باشد. این قطعه که مسئولیت اندازه گیری سطح آب را بر عهده دارد، در صورت خرابی می تواند منجر به سرریز آب یا عدم آبگیری شود. در صورت خراب شدن هیدروستات، ارور PE روی صفحه نمایش دستگاه بروز می کند. در صورت مشاهده این ارور لازم است مقاومت پایه های هیدروستات اندازه گیری شده و در صورت وجود اشکال، قطعه تعویض شود. تعویض هیدروستات کار سختی نمی باشد و نیاز به تخصص بالا در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی وجود ندارد.

کد خطا و ارور OE ماشین لباسشویی پاکشوما

از رایج ترین کدهای خطا ماشین لباسشویی پاکشوما، ارور oe می باشد. این ارور نشان دهنده خرابی و اشکال در سیستم تخلیه بوده و برای رفع آن لازم است موارد زیر بررسی شوند:

 • ماشین لباسشویی را به جلو بکشید تا به شلنگ تخلیه دسترسی پیدا کنید. اگر شلنگ دارای انسداد و شکستگی می باشد، مشکل آن را رفع کنید.
 • پمپ تخلیه را بررسی کنید. اشکال در سیم پیچی و سایر بخش های پمپ می تواند دلیل رخ دادن این خطا باشد و لازم است تعمیر شود.
 • در برخی از مواقع خرابی برد الکتریکی با ارور oe نمایش داده میشود. برای بررسی برد بهتر است افراد باتجربه در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما اقدام کنند. برد قطعه بسیار حساسی بوده و تعمیر آن نیاز به مهارت و تخصص دارد.

کد خطا و ارور DE ماشین لباسشویی پاکشوما

از دیگر ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما می توان به ارور de اشاره نمود. این ارور نشان دهنده خراب شدن میکروسوئیچ های روی درب بوده و باز و بسته شدن درب ممکن است با اختلال مواجه شود. ابتدا میکروسوئیچ ها را بررسی و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. در صورت سالم بودن میکروسوئیچ، قطع شدن اتصالات و خرابی برد نیز می تواند دلیل دیگری برای رخ دادن این کدهای خطا باشند.

کد خطا و ارور HU ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از خطرناک ترین کدهای خطا ماشین لباسشویی پاکشوما، ارور hu می باشد که نشان دهنده بالا بودن بیش از اندازه ولتاژ است. به دلیل تاثیرات منفی که ولتاژ بالا می تواند بر سیستم داخلی لباسشویی ایجاد کند، در صورت مواجه شدن با ارور hu لباسشویی پاکشوما بهتر است دستگاه را از برق جدا کنید. اگر ولتاژ مجدد تنظیم نشد و ارور روی پنل وجود داشت، لازم است مشکل توسط متخصص تعمیر لوازم خانگی بررسی گردد.

کد خطا و ارور E1 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور e1 لباسشویی پاکشوما که بسیار رایج است، نشان دهنده سرعت آبگیری بسیار کند دستگاه است. این مشکل در طبقات بالای آپارتمان ها به وفور رخ می دهد و دلیل اصلی آن، پایین بودن فشار آب است. علاوه براین، خرابی شیر برقی و گرفتگی های روی فیلتر ووردی نیز می توانند دلیل رخ دادن ارور e1 باشند.

کد خطا و ارور E2 ماشین لباسشویی پاکشوما

در برخی از مدل های ماشین لباسشویی پاکشوما، وجود اشکال در روند تخلیه با ارور e2 نمایش داده میشود. در این قبیل شرایط ابتدا بهتر است شلنگ تخلیه بررسی شود و اگر دچار انسداد شده است، مشکل رفع گردد. علاوه براین، پمپ تخلیه و فیلتر نیز باید به طور کامل بررسی و اشکالات موجود برطرف شوند.

کد خطا و ارور E3 ماشین لباسشویی پاکشوما

از دیگر ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما می توان به ارور e3 اشاره نمود. در صورت مواجه شدن با این ارور ابتدا بررسی کنید که آیا درب دستگاه بسته است یا خیر؟ ممکن است شی خارجی بین درب گیر کرده باشد. در شرایطی که درب بسته باشد و این ارور نمایش داده شوند، خراب شدن میکروسوئیچ می تواند دلیل رخ دادن این شرایط باشند. میکروسوئیچ و اتصالات آن به درب و برد را بررسی و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.

کد خطا و ارور E4 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور e4 لباسشویی پاکشوما براحتی و بدون نیاز به تخصص در این زمینه قابل رفع است. این حطا نشان دهنده لرزش بیش از اندازه در دستگاه می باشد. ابتدا سطحی که لباسشویی روی آن قرار گرفته است را بررسی کنید که کاملا صاف و دستگاه روی آن تراز باشد. علاوه براین، بررسی کنید که آیا لباس ها درون دیگ دستگاه یکنواخت قرار گرفته اند یا خیر؟

ارور UE لباسشویی پاکشوما

ارور UE در ماشین لباسشویی پاکشوما که در مدل های مشابه ال جی وجود دارد، نشان دهنده عدم تراز بودن دستگاه است. علاوه بر ناصاف بودن سطح، انباشته شدن لباس ها در یک سمت دیگ نیز می تواند دلیل رخ دادن ارور UE باشد.

کد خطا و ارور E8 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور e8 لباسشویی پاکشوما نشان دهنده خراب در سنسور آب می باشد. سنسور را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کد خطا و ارور E10 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور e10 لباسشویی پاکشوما از جمله کدهای خطا رایج می باشد که به معنای عدم آبگیری صحیح دستگاه است. دلایل زیادی در رخ دادن این ارور نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

 • گرفتگی فیلتر به دلیل تشکیل رسوب روی سطح آن
 • گرفتگی یا شکستگی شلنگ آب ورودی
 • خراب شدن شیر برقی
 • خراب بودن شیر ورودی آب
 • قطع بودن آب ساختمان
 • علاوه بر موارد فوق، خراب شدن برد نیز می تواند دلیل بروز ارور e10 ماشین لباسشویی پاکشوما باشد.

کد خطا و ارور E11 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور E11 در لباسشویی پاکشوما نشان دهنده این است که آب برای پیش شستشو بیش از اندازه مقدار استاندارد است. هیدروستات و برد لازم است بررسی شوند.

کد خطا و ارور E12 ماشین لباسشویی پاکشوما

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی پاکشوما می توان به ارور E12 اشاره کرد. این ارور به معنای استاندارد نبودن مقدار آب داخل مخزن دستگاه است. برای رفع مشکل ابتدا باید هیدروستات بررسی شود. علاوه براین، خراب شدن برد نیز می تواند در بروز این رور موثر باشد که لازم است توسط افراد متخصص در این حوزه بررسی شود.

کد خطا و ارور E20 و E21 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارورهای E20 و E21 در لباسشویی پاکشوما هر دو نشان دهنده وجود اشکال در پمپ تخلیه می باشد. در اغلب مواقع مدارات داخلی پمپ تخلیه با اشکال مواجه شده و باید توسط افراد متخصص بررسی شوند.

کد خطا و ارور E30 و E31 ماشین لباسشویی پاکشوما

وجود اشکال در باز و بسته بودن درب با ارورهای E30 و E31 لباسشویی پاکشوما نمایش داده میشوند. ابتدا بررسی کنید که آیا جسم خارجی بین لاستیک دور درب گیر کرده است یا خیر؟ علاوه براین، زبانه قفل درب و میکروسوئیچ نیز لازم است بررسی شده و در صورت نیاز تعویض شوند.

کد خطا و ارور E33 ماشین لباسشویی پاکشوما

خرابی هیدروستات در برخی از مدل های ماشین لباسشویی پاکشوما با ارور E33 نمایش داده میشود. هیدروستات بدرستی نمی تواند سطح آب را تشخیص دهد و به همین دلیل ممکن است آب سر ریز شود یا آبگیری بدرستی انجام نشود.

کد خطا و ارور E34 و E35 ماشین لباسشویی پاکشوما

هرگونه اشکال و خرابی در ترمیستور که مسئول اندازه گیری دمای آب می باشد، با ارورهای E34 و E35 نمایش داده میشود. علاوه بر خرابی در ترمیستور، برد نیز ممکن است با اشکال مواجه شده باشد.

کد خطا و ارور E36 ماشین لباسشویی پاکشوما

به منظور استاندارد شدن دمای آب داخل لباسشویی، المنت استفاده میشود و هر گونه خرابی در آن، عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه می کند. ارور E36 لباسشویی پاکشوما به معنای خراب شدن المنت می باشد.

کد خطا و ارور E3C ماشین لباسشویی پاکشوما

در برخی از مدل های لباسشویی های پاکشوما، خراب شدن المنت با کد خطا E3C نمایش داده میشود. المنت و اتصالات آن باید بررسی و در صورت نیاز با قطعه سالم تعویض شود.

کد خطا و ارور E3D ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی دیگر از رایج ترین کدهای خطا ماشین لباسشویی پاکشوما، ارور E3D می باشد. این ارور به دلیل نوسانات برق رخ داده و باید جدی گرفته شوند. استفاده از دستگاه محافظ برق مانع از بروز این خطا شده و از آسیب وارد شدن به لباسشویی نیز جلوگیری می کند.

کد خطا و ارور E40 و E41 ماشین لباسشویی پاکشوما

در مدل های مختلف لباسشویی، پاک شدن برنامه شستشو با ارورهای E40 و E41 نمایش داده میشود.

کد خطا و ارور E50 ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور e50 لباسشویی پاکشوما نشان دهنده وجود خرابی در برد و موتور دستگاه می باشد. به همین دلیل در لیست ارورهای مهم و کمی نگران کننده قرار میگیرد. برای رفع ارور E50 لازم است با ساختار و سیستم داخلی ماشین های لباسشویی پاکشوما آشنایی کافی داشته باشید و از قطعات اصلی برای تعمیر استفاده نمایید.

کد خطا و ارور E60 ماشین لباسشویی پاکشوما

از مهم ترین خطاهای ماشین لباسشویی پاکشوما، ارور E60 می باشد. این ارور نشان دهنده اشکال و خرابی در موتور یا برد دستگاه می باشد. در صورت مواجه شدن با این ارور لازم است دستگاه را از برق جدا نمایید و توسط افراد حرفه ای لباسشویی تعمیر شود.

کد خطا و ارور E61، E62، E63 ماشین لباسشویی پاکشوما

این سه ارور نشان دهنده وجود اشکل در تشخیص سرعت دور موتور می باشد که بررسی و نحوه رفع آنها باید توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام شود.

کد خطا و ارور E70 ماشین لباسشویی پاکشوما

در شرایطی که اتصالات بین برد و پنل قطع شده باشد، ارور E70 نمایش داده میشود. بررسی مشکل و رفع آن نیاز به مهارت داشته و نباید بدون تجربه نسبت به آن اقدام شود.

کد خطا و ارور E80 ماشین لباسشویی پاکشوما

از دیگر ارورها در ماشین لباسشویی پاکشوما که باید جدی گرفته شود، ارور E80 می باشد. در صورت مشاهده این ارور بلافاصله باید دستگاه از برق جدا شود و نسبت به تعمیر اقدام گردد. چون نشان دهنده خراب شدن برد اصلی است.

کد خطا و ارور CL ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور CL لباسشویی پاکشوما در واقع خطا نیست و نشان دهنده فعال شدن قفل کودک می باشد. برای ایجاد امنیت این قفل روی ماشین های لباسشویی قرار میگیرد.

کد خطا F0 در لباسشویی پاکشوما

این ارور به معنای قطع شدن برق دستگاه است. سیم پیچی و اتصالات درون دستگاه باید به طور کامل و با رعایت اصول ایمنی بررسی شود تا مشکل اصلی برطرف گردد.

سایر ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما مدل های دیجیتال

 • ارور IE لباسشویی پاکشوما: این ارور به معنای وجود اشکال در ورودی آب است.
 • ارور SE لباسشویی پاکشوما: این ارور نشان دهنده خرابی در تاخو موتور بوده و باید توسط تعمیرکار برطرف شود.
 • ارور TCL: در شرایطی که دیگ لباسشویی بیش از اندازه رسوب گرفته باشد ارور TCL لباسشویی پاکشوما نمایش داده میشود.
 • ارور E00: این کد نشان دهنده هیچ خطایی نیست
 • ارور HE: در برخی از مدل ها خرابی های المنت و هیتر با این ارور نمایش داده میشود.
 • ارور DHE: وجود اشکال در ترمیستور و خشک کن ماشین های لباسشویی با ارور DHE نمایش داده میشود.
 • کد خطا و ارور AE لباسشویی پاکشوما: این ارور نشان دهنده نشتی در آب دستگاه یا شلنگ های ورودی و تخلیه می باشد.

رفع و عیب یابی کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما

به دلیل تفاوت هایی که در ارورهای لباسشویی در مدل های مختلف وجود دارد، لازم است بدون تخصص و تجربه نسبت به رفع آنها اقدام نکنید. گروه تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان با شعب فعال در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران با اعزام تعمیرکاران حرفه ای آماده ارائه خدمات در این زمینه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید