جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی و راه های جلوگیری از رسوب کردن داخل ظرفشویی

local_offerآموزش تعمیر ماشین ظرفشویی
chat0

جرم گیری ماشین ظرفشویی از جمله کارهای بسیار مهمی می باشد که برای افزایش طول عمر دستگاه و کمک به شستشوی تمیز ظروف باید به صورت دوره ای انجام شود. برای رسوب زدایی ماشین ظرفشویی روش های مختلفی وجود دارد و از مهم ترین آنها می توان به استفاده از پودر، سرکه، جوش شیرین و قرص و ژل های رسوب زدا و جرم گیر اشاره کرد. در این بخش از مطالب آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوپشتیبان تکنیک ها و نکات مهم برای نگهداری و رسوب گیری ماشین ظرفشویی ال جی، بوش، سامسونگ، مجیک، دوو و پاکشوما را ارائه خواهیم داد.

چرا باید ماشین ظرفشویی را جرم گیری کرد؟

تمام آبهای مورد استفاده در محیط های مسکونی و شهری علیرغم تصفیه های متعددی که بر روی آنها انجام میشود، حاوی املاح می باشند. این املاح منجر به افزایش درجه سختی آب شده و احتمال تشکیل رسوب را بر روی جداره ماشین ظرفشویی و سایر وسایل افزایش می دهد. علاوه براین، تکه های باقی مانده مواد غذایی و چربی و غیره نیز به مرور بر روی قطعات داخلی دستگاه و سبد و جداره ها انباشته شده و لایه های جرم تشکیل میشوند.
به چند دلیل مهم جرم گیری ماشین ظرفشویی و رسوب زدایی آن دارای اهمیت می باشد از قبیل، جلوگیری از ایجاد بوی بد و نامطبوع در دستگاه و افزایش قدرت شستشوی تمیز ظروف و کمک به افزایش طول عمر دستگاه. توجه داشته باشید که تجمع زیاد رسوب و جرم در لوله ها و مسیر خروج آب منجر به گرفتگی میشود و به همین دلیل فشار زیادی به ماشین ظرفشویی وارد شده و به مرور عمر آن نیز کاهش پیدا می کند. علاوه براین، تجمع لایه های رسوب بر روی بخش های مختلف ماشین ظرفشویی قدرت تمیزکنندگی و شستشو را کاهش می دهد. لذا باید به صورت مرتب با مواد مختلف از جمله نمک، پودر، قرص و ژل و سرکه و جوش شیرین تمام بخش های ماشین ظرفشویی اعم از لاستیک دور درب، سبدها و محفظه داخلی جرم گیری شوند. در صورت تجمع لایه های رسوبی ضخیم می توانید از خدمات تیم های تعمیر ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

رسوب گیری ماشین ظرفشویی

علائم نیاز به جرم گیری ماشین ظرفشویی

یکی از سوالات رایجی که در این زمینه وجود دارد این است که چه زمانی باید از جرم گیر ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟ لازم است بدانید که زمان رسوب زدایی و جرم گیری به عوامل متعددی بستگی دارد و با توجه به شرایط تغییر می کند. به عنوان مثال، برخی از شهرها آب درجه سختی بالایی دارد و به همین دلیل ماشین ظرفشویی خیلی زود رسوب میگیرد. به همین دلیل تعداد دفعات جرم گیری و از بین بردن رسوب ها افزایش پیدا می کند. لذا با بررسی قطعات داخلی و لاستیک دور درب و سبد می توانید به نتیجه بهتری در این زمینه دست پیدا کنید.
از دیگر نشانه های مهم برای زمان جرم گیری ماشین ظرفشویی می توان به استشمام بوی نامطبوع از داخل دستگاه اشاره کرد. جرم ایجاد شده در محفظه داخلی و بخش های مختلف آن بوی بسیار بد و زننده شبیه به بوی کپک ایجاد می کند. در این شرایط بهترین و اصلی ترین اقدام، استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی و تمیز کردن آن خواهد بود.
علاوه بر موارد فوق، شستشوی کثیف ظروف نیز از دیگر نشانه ها و علائم برای تشخیص زمان مناسب برای جرم گیری ماشین ظرفشویی می باشد. تجمع رسوب در قطعات داخلی باعث میشود آبگیری و شستشوی ظروف به خوبی انجام نشود.

جرم گیری ماشین ظرفشویی با پودر

یکی از بهترین روش برای از بین بردن جرم ظرفشویی، استفاده از پودر می باشد. این پودرها مخصوص از بین بردن جرم داخل ماشین ظرفشویی بوده و به صورت دوره ای باید از آنها استفاده کرد. برای این منظور کافیست ابتدا تمام ظروف داخل ماشین ظرفشویی را از دستگاه خارج کنید. سپس پودر را در کف ظرفشویی یا در مخزن قرص قرار دهید. با اجرای برنامه شستشوی منظم یا عادی این پودر تمام جرم های تشکیل شده در داخل محفظه را تمیز و از بین میبرد.

جرم گیری ماشین ظرفشویی با پودر

جرم گیری ماشین ظرفشویی با سرکه

آسان ترین و رایج ترین روش جرم گیری فوری ماشین ظرفشویی، استفاده از سرکه می باشد. سرکه قدرت بالایی در از بین بردن لایه های چربی و جرم های تشکیل شده بر روی سطوح را دارا می باشد. به همین دلیل می توان از آن برای تمیز کردن داخل ماشین های ظرفشویی نیز استفاده نمود.
ابتدا ظروف را از ماشین ظرفشویی خارج کنید، سپس یک فنجان سرکه سفید را در سبد طبقه وسط قرار دهید. کافیست برنامه شستشوی عادی را تنظیم کنید و درب را ببندید. با شروع برنامه شستشو و آب پاشی از بالا سرکه به تمام بخش های محفظه داخلی و کف ظرفشویی پاشیده میشود و جرم گیری را انجام خواهد داد.

رسوب زدایی ماشین ظرفشویی با جوش شیرین

جوش شیرین از دیگر مواد بسیار کاربردی برای جرم گیری به شمار می رود. پودر جوش شیرین پس از تماس با آب واکنش برقرار می کند و بسیاری از مواد تجمع پیدا کرده در جداره و کف ظرفشویی را از بین میبرد. برای جرم گیری و رسوب زدایی ماشین ظرفشویی با جوش شیرین، مانند دو روش قبل باید ظروف را از دستگاه خارج کنید. سپس یک جوش شیرین را در کف محفظه داخلی دستگاه قرار دهید و برنامه شستشو را فعال کنید. جوش شیرین به بخش های مختلف محفظه داخلی پاشیده میشود و از این طریق می تواند بسیاری از لایه های رسوبی را از روی سطح جدا و تمیز کند.

رسوب گیری ماشین ظرفشویی با نمک

یکی از راه های بسیار کاربردی برای جلوگیری از رسوب کردن ماشین ظرفشویی، استفاده از نمک مخصوص می باشد. بعد از چند مرتبه استفاده از ماشین ظرفشویی باید نمک را درون مخزن قرص قرار دهید تا تمام لایه های تجمع پیدا کرده درون دستگاه را تمیز کند. از مزایای رسوب گیری با نمک می توان به آسیب وارد نکردن به بدنه داخلی دستگاه و سبدها و غیره اشاره کرد. برخی از مواد رسوب زدا به شدت به بدنه داخلی ماشین های ظرفشویی آسیب وارد می کنند که قبل از استفاده باید به این موضوع توجه داشته باشید.

نحوه استفاده از قرص جرم گیر ماشین ظرفشویی

جرم گیرهای ماشین ظرفشویی به شکل های مختلف قرص، پودر و ژل در بازار موجود می باشند. برای جرم گیری ماشین ظرفشویی با قرص کافیست آن را در کف دستگاه قرار دهید. با فعال شدن برنامه شستشو، قرص در آب حل شده و تمام بخش های دستگاه را تمیز می کند و رسوب و جرم ها را از بین میبرد.

رسوب گیری سبد ماشین ظرفشویی

با توجه به ساختار شبکه ای سبد و قفسه های داخلی ماشین ظرفشویی، از بین بردن جرم و رسوب آنها تنها با آب پاشی انجام نمیشود. برای اینکه بتوانید تمام گوشه های داخلی و سطح سبدها را تمیز کنید و رسوب آن را از بین ببرید، به فرچه یا برس نیاز دارید. کمی سرکه روی سبد بریزید و با برس یا فرچه رسوب و جرم تشکیل شده در بخش های مختلف آن را تمیز کنید.

جرم گیری لاستیک ماشین ظرفشویی

لاستیک دور درب ماشین های ظرفشویی نیز به مرور با لایه هایی از جرم و رسوب پوشیده میشوند. کافیست دستمال را به سرکه آغشته کنید و روی سطح آن بکشید. به همین راحتی می توانید تمام سطح لاستیک یا واشر ظرفشویی را تمیز کنید.

از بین بردن رسوب نمک در ماشین ظرفشویی

آب حاوی مقدار زیادی از املاح و نمک می باشد که با حرارت روی سطوح رسوب می کنند. به همین دلیل است که بعد از چند مرتبه استفاده از ماشین ظرفشویی لایه های نمکی روی سبد و محفظه داخلی ایجاد میشود. برای از بین بردن رسوب نمک در ماشین ظرفشویی استفاده از سرکه، جوش شیرین، پودر و قرص و ژل همگی موثر می باشند. اگر رسوب های نمک ضخامت بالایی پیدا کرده اند، ترکیبی از سرکه و جوش شیرین می تواند مناسب باشد.
برای استفاده همزمان از این دو ماده، ظرف حاوی جوش شیرین را در کف دستگاه و سرکه را در طبقه وسط آن قرار دهید و سپس برنامه شستشو را فعال کنید.

جرم گیری ماشین ظرفشویی با پودر

بهترین رسوب گیر ماشین ظرفشویی چیست؟

برای پاسخ دادن به این سوال لازم است بدانید که بهترین جرم گیر و رسوب گیر با توجه به نوع رسوب و ضخامت آنها متفاوت است. به عنوان مثال، رسوب های جزئی و نازک را می توان با نمک و سرکه براحتی تمیز کرد. این در حالیست که رسوب های ضخیم تر نیاز به قرص و ژل یا ترکیبی از سرکه و جوش شیرین به صورت همزمان دارند. در حالت کلی، ژل و قرص قدرت شویندگی و جرم گیری بالاتری نسبت به پودرها دارند که از نظر قیمت نیز با هم متفاوتند.

جلوگیری از رسوب کردن ماشین ظرفشویی

بدون شک همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، در نتیجه بهتر است به دنبال راه هایی برای جلوگیری از رسوب کردن ماشین ظرفشویی باشید! نحوه استفاده از دستگاه تا حد زیادی بر میزان رسوبی که در بخش های مختلف آن تشکیل میشود تاثیرگذار است. به همین دلیل با در نظر گرفتن چند نکته زیر و رعایت آنها می توان از تشکیل رسوب و جرم در ماشین های ظرفشویی جلوگیری کرد:

  • دمای آب ماشین ظرفشویی برای شستشوی ظروف به اندازه کافی گرم باشد و حدود 50 درجه کافی است. آب سرد مانع از شستشوی تمیز ظروف شده و باعث تشکیل جرم و رسوب نیز خواهد شد.
  • ابتدا تکه های باقی مانده مواد غذایی را از روی ظروف تمیز کنید و سپس داخل دستگاه قرار دهید. هر چه چربی و تکه های مواد غذایی و سبزیجات کمتر باشد، به همان نسبت جرم کمتری در ماشین ظرفشویی تشکیل می شود.
  • به صورت مرتب از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا رسوب گیری را به طور مداوم انجام دهد.
  • فیلترهای ماشین ظرفشویی را همیشه بررسی و در صورت نیاز آنها را شستشو داده یا تعویض کنید.
  • استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد از اصلی ترین دلایل برای ایجاد رسوب در ماشین ظرفشویی به شمار می روند.

جلوگیری از رسوب کردن ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی مجیک

در زمان خرید ماشین ظرفشویی دفترچه راهنما داخل آن قرار دارد که بسیاری از اطلاعات مورد نیاز برای جرم گیری و رسوب زدایی و غیره در آن ارائه میشود. برای جرم گیری ماشین ظرفشویی مجیک نیز می توانید از اطلاعات دفترچه راهنما استفاده کنید. علاوه براین، با توجه به نوع رسوب ها و مقدار آنها می توان از روش های مختلفی از قبیل سرکه، نوشابه، جوش شیرین و پودرهای مخصوص استفاده نمود. در صورت بروز مشکل در انجام هر یک از اقدامات می توانید با تیم تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک تماس بگیرید.

جرم گیری ماشین ظرفشویی سامسونگ

علیرغم کیفیت بسیار بالای قطعات داخلی ماشین های ظرفشویی سامسونگ، پیشنهاد می کنیم به نوع مواد جرم گیر و رسوب زدا توجه داشته باشید. برخی از این مواد غیر استاندارد بوده و منجر به رنگ پریدگی قطعات فلزی و آسیب به آنها خواهد شد. در صورت نداشتن تخصص کافی در این زمینه، لازم است بدانید که تیم تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ تکنوپشتیبان رسوب گیری و جرم گیری در کوتاه ترین زمان را ارائه می دهد.

جرم گیری ماشین ظرفشویی دوو

برای از بین بردن جرم و رطوب داخل محفظه ماشین های ظرفشویی دوو، اگر مقدار آنها کم و جزئی باشد می توانید از نمک و سرکه استفاده کنید. جرم های قوی تر با ترکیب جوش شیرین و سرکه و همچنین پودرهای مخصوص قابل رفع می باشند. توجه داشته باشید که برخی از افراد به اشتباه از مایع سفید کننده برای این منظور استفاده می کنند که ممکن است به قطعات داخلی آسیب وارد کند. دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.

جرم گیری ماشین ظرفشویی پاکشوما

جرم گیری ماشین ظرفشویی پاکشوما با استفاده از سرکه، جوش شیرین، نمک، پودر و ژل و قرص قابل انجام است. برای استفاده از تمام این موارد توجه داشته باشید که باید ظروف از داخل دستگاه تخلیه شوند. قرص و پودر را می توانید در کف دستگاه قرار دهید و ژل باید در محفظه قرص وارد شود. سرکه نیز در سبد ردیف وسط و جوش شیرین در کف دستگاه قرار میگیرد. پس از تعیین محل مناسب برای هر یک از این مواد برنامه شستشو را فعال کنید. در نهایت متوجه خواهید شد که جرم گیری و رسوب زدایی به بهترین شکل انجام شده است.
رسوب زدایی ماشین ظرفشویی ال جی و بوش و سایر برندها نیز به همین صورت قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید. علاوه براین، این مجموعه خدمات رسوب زدایی و جرم گیری از ماشین های لباسشویی بوش، ال جی، دوو، سامسونگ و غیره را در محل و منزل با مناسب ترین قیمت و با بهترین مواد استاندارد انجام می دهد.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید