علت کار نکردن دکمه های مایکروفر و سولاردام

6 علت کار نکردن دکمه های مایکروفر و سولاردام + راه حل

local_offerآموزش تعمیر مایکروفر
chat0

علت کار نکردن دکمه های مایکروفر و سولاردام با توجه نوع دکمه ها و لمسی یا معمولی بودن آنها متفاوت است. اما در حالت کلی رفع هرگونه خرابی که باعث میشد دکمه های مایکروویو کار نکنند، نیاز به تخصص دارد. چون قطعات داخلی این دستگاه و خازن های آن ولتاژ بالایی داشته و پس از کشیدن مایکروفر از برق امکان برق گرفتگی وجود خواهد داشت. در این بخش از آموزش تعمیر مایکروفر به مهم ترین دلایل کار نکردن دکمه های مایکروفر ال جی، بوش، پاناسونیک، پارس خزر، پارس، تکنو، تی سی ال، جی پلاس، دلونگی، شارپ، بیم، مولینکس، سامسونگ، مدیا، کنوود اشاره خواهیم داشت و راه حل برای رفع هر یک ارائه می دهیم.

انواع دکمه های مایکروفر و سولاردام

قبل از بررسی علت از کار افتادن دکمه های مایکروفر و سولاردام ال جی و سامسونگ و سایر برندها، لازم است ابتدا انواع دکمه های روی این دستگاه ها را معرفی کنیم. در حالت کلی دکمه هایی که روی صفحه مایکروفر و بدنه آن وجود دارند به دو دسته تقسیم بندی میشوند که شامل دکمه های لمسی و معمولی هستند. با توجه به نحوه اتصال این دکمه ها روی صفحه کنترل و تفاوت هایی که در نحوه عملکرد آنها وجود دارد، دلیل کار نکردنشان نیز با هم فرق دارد.
یکی از اصلی ترین تفاوت هایی که در دکمه های لمسی و معمولی وجود دارد، نحوه عملکرد آنها می باشد. دکمه های معمولی در برخی از مواقع ممکن است تنها با سخت فشردن کار کنند و گاها به طور کامل از کار خواهند افتاد. اما دکمه های لمسی دو حالت دارند، یا با لمس کردن تاچ عمل می کنند یا از کار خواهند افتاد و حد وسط در آنها وجود ندارد.

علت کار نکردن دکمه های لمسی مایکروفر و سولاردام

با توجه به نحوه اتصال و عملکرد دکمه های لمسی مایکروفر و سولاردام، دو دلیل عمده برای از کار افتادن آنها وجود دارد که عبارتند از:

1- از کار افتادن دکمه های لمسی مایکروفر به دلیل خرابی سوئیچ غشایی

پس از فشردن دکمه های لمسی، چیزی که باعث میشود فرمان از دکمه به صفحه کنترل ارسال گردد، سوئیچ های غشایی می باشند. به دلایل مختلف از قبیل استفاده نادرست از دستگاه یا گذر زمان و عمر آنها می توانند در رخ دادن این مشکل نقش داشته باشند. با توجه به اینکه بررسی صفحه کنترل و سوئیچ غشیی نیز به تخصص دارد، لذا بهتر است از مهارت افراد حرفه ای در تعمیر مایکروفر استفاده کنید.

2- خراب شدن پدال حرکتی دکمه های لمسی مایکروفر

ساختار صفحه لمسی و دکمه های روی آن به گونه ای طراحی شده است که زیر هر دکمه پدال های حرکتی وجود درد. این پدال ها به سوئیچ غشایی متصل می باشند و از این طریق فرمان ها در نهایت به صفحه کنترل هدایت می گردد. اگر پدال های حرکتی خراب شوند، دکمه های ماکروویو و سولاردام از کار می افتند.

خراب شدن ترانس برد مایکروفر

یکی دیگر از دلایل رایج که باعث از کار افتادن دکمه های لمسی مایکروفر میشود، خرابی ترانس برد است. توجه داشته باشید که ترانس در شرایطی می تواند دلیل کار نکردن این دکمه ها باشد که صفحه نمایش روشن شود. در صورت خراب بودن ترانس، باید با قطعه فابریک و اصلی برند دستگاه تعویض شود.

علت از کار افتادن دکمه های مایکروویو و سولاردام

علت کار نکردن دکمه های معمولی مایکروفر و سولاردام

علاوه بر دکمه های لمسی، تعداد زیادی از دکمه های معمولی نیز روی بدنه مایکروفر وجود دارد که ممکن است کار نکنند. چند دلیل عمده برای کار نکردن این دکمه ها وجود دارند که رایج ترین آنها عبارتند از:

3- کار نکردن دکمه های مایکروفر به دلیل خرابی برد

یکی از مهم ترین قطعات در مایکروفر، برد اصلی می باشد که وظیفه آن ارسال فرمان به قطعات مختلف درون دستگاه است. به همین دلیل اگر هر یک از مدارات و قطعات و اجزای روی برد دچار خرابی شوند، ممکن است منجر به کار نکردن دکمه های مایکروفر می شود. در این شرایط دکمه مشکلی ندارد، اما برد نمی تواند فرمان را بدرستی به قطعه مورد نظر ارسال کند. بررسی و تعمیر برد یا تعویض آن نیاز به تخصص دارد و باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

4- خرابی مدارهای اصلی صفحه کلید

مدارهای مایکروفر که دکمه ها را به صفحه کلید متصل می کنند در بسیاری از مواقع ممکن است دچار خرابی و قطع شوند. با قطع شدن این مدارات عملا دکمه ها از کار خواهند افتاد. لذا اگر به دنبال دلیل اصلی کار نکردن دکمه های مایکروفر ال جی و بوش و سایر برندها هستید، بهتر است مدارات اصلی آن بررسی شوند. اگر دانش کافی در این زمینه دارید می توانید مدارات را بررسی و در غیر این صورت باید توسط افراد متخصص در زمینه تعمیر لوازم خانگی این کار انجام شود.

5- از کار افتادن دکمه های سولاردام و مایکروفر به دلیل خرابی فیوز

به منظور جلوگیری از آسیب وارد شدن به قطعات داخلی مایکروفر، چند فیوز در آنها تعبیه میشود. لذا اگر دکمه های مایکروفر از کار افتاده اند، بهتر است وضعیت سلامت فیوز را به دقت بررسی کنید. اگر این قطعه دچار خرابی شده باشد، صفحه کلید نمی تواند به درستی عمل کند.

6- خرابی منبع تغذیه مایکروفر

از دیگر قطعات بسیار مهم که می تواند منجر به کار نکردن دکمه های مایکروفر شود، منبع تغذیه است. این قطعه مهم نقش مهمی در جلوگیری از آسیب وارد شدن به قطعات داخلی مایکروفر داشته و اگر خراب شود، صفحه کنترل و دکمه ها ممکن است به درستی عمل نکنند.

علت کار نکردن دکمه استارت مایکروفر

یکی از دکمه های بسیار مهم روی مایکروفر و سولاردام، دکمه استارت می باشد. اگر در هر یک از برندها متوجه شدید که این دکمه به درستی عمل نمی کند، در مرحله اول باید فیوز بررسی و تست شود. در صورت سالم بودن فیوز، برد و صفحه کنترل اصلی، مدارات و همچنین منبع تغذیه نیز باید با ابزارهای مناسب بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

علت کار نکردن دکمه های مایکروفر ال جی

ال جی از نام های بسیار شناخته شده در زمینه تولید انواع مایکروفر با کیفیت می باشد. علیرغم کیفیت بالای محصولات این برند، این احتمال وجود دارد که به مرور متوجه شوید دکمه های لمسی و مکانیکی آن کار نمی کنند. مهم ترین دلایل کار نکردن دکمه های روی مایکروفر ال جی، خراب بودن برد اصلی، منبع تغذیه، فیوز، پدال های حرکتی و سوئیچ غشایی می باشد. جهت بررسی این موارد بهتر است از خدمات تعمیر مایکروفر ال جی مراکز معتبر استفاده کنید.

از کار افتادن دکمه های مایکروویو سامسونگ

در بازار ایران و سایر کشورها، لوازم خانگی سامسونگ از اعتبار بالایی برخوردار بوده و مایکروفرهای آن بسیار پیشرفته هستند. دکمه های لمسی و مکانیکی مایکروفرهای این برند ممکن است با گذشت زمان کار نکنند یا نیاز داشته باشند تا به سختی فشار داده شوند. به دلیل تفاوت هایی که در سیستم داخلی هر یک از مدل های مایکروفر این برند وجود دارد، بهترین انتخاب تماس با تیم های تعمیر مایکروفر سامسونگ است. تعمیرکاران متخصص مشکل کار نکردن دکمه های مایکروفر سامسونگ و سولاردام آن را با قطعات فابریک و اصلی در کمترین زمان رفع خواهند نمود.

رفع خرابی کار نکردن دکمه های مایکروفر

تکنوپشتیبان یکی از بزرگترین مراکز تعمیر لوازم خانگی در تهران می باشد که برندهای مختلف سامسونگ، ال جی، پارس، پارس خزر، بوش، شهاب، پاناسونیک، مدیا و کنوود، بوتان و سایر برندهای ایرانی و خارجی را پوشش می دهد. لذا در صورت مواجه شدن با هر گونه خرابی از قبیل کار نکردن دکمه های روی مایکروفر و سولاردام کافیست با این مجموعه در شعب شمال، جنوب و شرق و غرب تهران تماس بگیرید.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید