کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آبسال

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آبسال (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین لباسشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آبسال در اغلب مواقع در شرایطی بروز می کنند که عملکرد آن با اختلال مواجه شده و شستشو به درستی انجام نمی شود. به همین دلیل اطلاع داشتن از دلیل رخ دادن هر یک از این خطاها می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا تعمیرات لازم را انجام دهید. چون بسیاری از خطاهای موجود در ماشین های لباسشویی تنها با تغییر در نحوه استفاده قابل حل هستند. در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی تمام ارورها و کدهای خطا لباسشویی آبسال در مدل های مختلف را به همراه راه حل برای رفع و عیب یابی آنها معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

کد خطا و ارور F01 ماشین لباسشویی آبسال

ارور FO1 ماشین لباسشویی آبسال یکی از خطاهای رایجی می باشد که در اغلب براحتی قابل رفع است. علت رخ دادن این ارور وجود اشکال در ورود آب به داخل دستگاه یا کم بودن مقدار آب درون مخزن است. از مهم ترین دلایلی که باعث رخ دادن این ارور در لباسشویی های آبسال می شوند عبارتند از:

  • شیر آب ورودی ممکن است بسته باشد یا آب قطع است.
  • شلنگ ورودی گره خورده یا سطح آن دچار شکستگی شده و آب نمی تواند عبور کند.
  • فیلتر ورودی با رسوب زیاد مسدود شده و نیاز به تعویض یا تمیز شدن دارد.
  • هیدروستات سطح آب را درست تشخیص نداده است.
  • ارتباط برد الکتریکی و هیدروستات قطع می باشد و فرمان ورود آب به دستگاه ارسال نشده است. علاوه براین، ممکن است مدارات برد دچار خرابی شده باشند. رفع این موارد نیاز به دانش کافی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی دارد.

کد خطا و ارور F02 ماشین لباسشویی آبسال

هیدروستات در ماشین های لباسشویی سطح آب را اندازه گیری می کند و بر این اساس فرمان قطع و وصل آب به سایر قطعات مربوطه توسط برد ارسال می گردد. در شرایطی که هیدروستات دچار خرابی شده باشد، ارور FO2 لباسشویی آبسال روی پنل آن نمایش داده میشود. علاوه بر بررسی وضعیت هیدروستات، لازم است اتصالات آن به برد نیز چک شوند.

کد خطا و ارور F04 ماشین لباسشویی آبسال

روی درب ماشین های لباسشویی قطعات کوچکی به نام میکروسوئیچ قرار دارد که وظیفه آنها، بررسی باز یا بسته بودن درب است. یکی از کدهای خطا ماشین لباسشویی آبسال F04 می باشد که نشان دهنده خرابی در میکروسوئیچ است. علاوه براین، برد الکتریکی نیز ممکن است با این قطعه اتصال نداشته باشد و لازم است بررسی شود. این قبیل ارورها باید توسط افراد متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی آبسال بررسی و رفع شوند.

کد خطا و ارور F05 ماشین لباسشویی آبسال

برای تنظیم شدن دمای آب درون مخزن لباسشویی از المنت استفاده شده و اندازه گیری دمای آب به کمک سنسور NTC یا سنسور حرارت انجام میشود. در صورت خراب شدن این قطعه، سنسور دمای آب را بدرستی تشخیص نداده و ممکن است بیش از اندازه گرم یا سرد باشد. ارور F05 لباسشویی آبسال خرابی در سنسور المنت حرارت را نشان می دهد و در صورت خراب شدن این قطعه باید تعویض شود.

کد خطا و ارور F06 ماشین لباسشویی آبسال

یکی دیگر از ارورهای ماشین لباسشویی آبسال، FO6 می باشد که نشان دهنده خراب شدن المنت است. این قطعه وظیفه گرم کردن آب را برعهده داشته و فرمان روشن و خاموش شدن آب توسط برد ارسال می گردد. علاوه بر بررسی المنت و تعمیر یا تعویض آن، در برخی از مواقع لازم است برد نیز چک شود. اختلال در مدارات و سیم های ارتباط برد و المنت نیز می توانند در بروز ارور F06 موثر باشند.

کد خطا و ارور F07 ماشین لباسشویی آبسال

ارور F07 از جمله ارورهای مهم در ماشین های لباسشویی آبسال می باشد که نشان دهنده اشکال در سیستم تخلیه است. چند دلیل مهم برای رخ دادن این شرایط وجود دارد که برخی از آنها براحتی قابل حل هستند. گرفتگی شلنگ تخلیه و فیلتر دو عامل اصلی می باشند که با تمیز کردن و شستشو آنها می تواند انسدادهای ایجاد شده را برطرف کرد. علاوه براین، خرابی در پمپ تخلیه و همچنین برد نیز می توانند باعث شوند تخلیه آب دستگاه به خوبی انجام نشود.

کد خطا و ارور F08 ماشین لباسشویی آبسال

از بدترین و مهم ترین کدهای خطا ماشین لباسشویی آبسال، ارور F08 می باشد. این کد خطا نشان دهنده خرابی و حتی سوختگی موتور دستگاه باشد. در صورت مواجه شدن با این ارور بهترین کار جدا کردن کابل برق از پریز و تماس با تیم های تعمیر لوازم خانگی می باشد.

کد خطا و ارور F09 ماشین لباسشویی آبسال

مانند ارور F08 خطای F09 نیز اهمیت زیادی داشته و نیاز به تعمیر تخصصی دارد. این ارور در مواقعی که مدارات و اتصالات برد الکتریکی با اختلال مواجه شده باشد روی پنل نمایش داده میشود. به محض مشاهده این ارور دستگاه را از برق جدا و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید. در صورت خراب شدن برد عملکرد تمام برنامه ها با اشکال مواجه شده و فرمان ها به درستی ارسال نخواهند شد. علاوه براین، این قبیل قطعات اهمیت زیادی داشته و قیمت آنها بیشتر از سایر قطعه های داخلی می باشد. به همین دلیل باید سریع و با تجربه کافی تعمیر شوند.

کد خطا و ارور C03 ماشین لباسشویی آبسال

ارور CO3 ماشین های لباسشویی آبسال به معنای عدم توازن در دستگاه است. ابتدا بررسی کنید که دستگاه روی سطح صاف قرار گرفته باشد. علاوه براین، در شرایطی که اندازه های لباس ها بزرگ باشد و مواردی از قبیل پتو داخل دیگ قرار گیرد، در یک قسمت از مخزن تجمع می کنند و توازن از بین میرود. لباس ها را از مخزن لباسشویی خالی و مجدد به صورت متعادل آنها را درون دستگاه قرار دهید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آبسال

گروه تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان با بیش از 100 تعمیرکار سیار در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران آماده ارائه خدمات تعمیر و رفع و عیب یابی کدهای خطا لباسشویی آبسال می باشد. این مجموعه در کمترین زمان تعمیرکار را به محل اعزام و با قطعات اصلی سرویس های لازم را ارائه می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید