کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین لباسشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت که در ادامه معرفی میشوند، اولین راهنما برای اطلاع از خرابی ها و اختلالات موجود در سیستم داخلی دستگاه به شمار می روند. این ارورها در مدل های مختلف مشترک بوده و برخی از آنها نیاز به تعمیر تخصصی و حتی تعویض قطعات اصلی لباسشویی دارند. برای آشنایی با معنا و مفهوم و نحوه عیب یابی و رفع هر یک از ارورها و کدهای خطا لباسشویی ایندزیت (indesit) در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی با ما همراه باشید.

آنچه در این مطلب می خوانید:

کد خطا و ارور H20 ماشین لباسشویی ایندزیت

این ارور در شرایطی رخ می دهد که آبگیری به درستی انجام نشده و فشار آب به اندازه ایده آل و استاندارد تشخیص داده نشود. این مشکل که در اغلب ماشین های لباسشویی رایج می باشد را می توانید با بررسی موارد زیر برطرف کنید:

 • شلنگ ورودی را بررسی کنید که دچار گرفتگی نشده باشد.
 • شیر آب و شیر برقی را بررسی و در صورت نیاز آنها را تعمیر را تعویض کنید.
 • خراب بودن هیدروستات می تواند منجر به عدم آبگیری صحیح شود. این قطعه را بررسی و در صورت وجود اشکال و خرابی در آن، قطعه را تعویض نمایید.
 • اختلالات در مدارت و قطعات روی برد الکتریکی در برخی از مواقع می تواند از آبگیری صحیح دستگاه جلوگیری کند. بررسی این قطعه نیاز به تخصص در تعمیر ماشین لباسشویی دارد.

کد خطا و ارور F01 ماشین لباسشویی indesit

یکی از مهم ترین کدهای خطا ماشین لباسشویی ایندزیت، ارور F01 می باشد که نشان دهنده وجود اشکال در برد الکتریکی و قسمت کنترل کننده موتور است. به دلیل اهمیت زیاد این ارور به محض مواجه شدن با آن دستگاه را خاموش و از برق جدا کنید. در برخی مواقع با روش ن شدن مجدد دستگاه ممکن است ارور برطرف شود. در غیر این صورت با مراکز تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت تماس بگیرید.

کد خطا و ارور F02 ماشین لباسشویی ایندزیت

از دیگر ارورهای لباسشویی ایندزیت که خرابی در موتور را نشان می دهد، کد خطا F02 است. این قبیل کدهای خطا نیاز به تخصص داشته و باید با سیستم داخلی دستگاه آشنایی کافی داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است آسیب های بیشتری به سایر قطعات وارد شود.

کد خطا و ارور F03 ماشین لباسشویی ایندزیت

در ماشین های لباسشویی سنسور NTC برای تشخیص دمای آب می باشد و از افزایش و کاهش بیش از اندازه آن جلوگیری می کند. در شرایطی که دمای آب بیش از اندازه استاندارد افزایش یا کاهش یابد، ارور F03 لباسشویی ایندزیت روی پنل نمایش داده میشود. برای رفع این ارور سنسور NTC باید بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

کد خطا و ارور F04 ماشین لباسشویی ایندزیت

ارور F04 ماشین های لباسشویی ایندزیت در تمام مدل ها به معنای خرابی در سوئیچ فشار دستگاه است. برای رفع این ارور ابتدا لوله تغذیه و همچنین اتصالات را بررسی و در صورت سالم بودن، سوئیچ را تست کنید. در شرایطی که مشکل برطرف نشد، با تیم های تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

کد خطا و ارور F05 ماشین لباسشویی ایندزیت

این ارور عکس خطای F04 می باشد و نشان دهنده حالت پر سوئیچ فشار است. برای رفع این ارور موارد زیر را بررسی کنید:

 • شلنگ تخلیه را بررسی و در صورت وجود گرفتگی آن را رفع کنید.
 • گرفتگی سطح فیلتر تخلیه نیز می تواند مانع از خروج آب و تخلیه آن شود. فیلتر را از جای خود خارج و شستشو دهید.
 • پمپ تخلیه و اتصالات آن را بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید.

کد خطا و ارور F06 ماشین لباسشویی ایندزیت

یکی از رایج ترین ارورهای ماشین لباسشویی indesit، ارور F06 می باشد. این کد در شرایطی رخ می دهد که درب دستگاه باز و بسته نشود. علاوه براین، در حین بسته بودن درب نه برنامه شستشو اجرا میشود و نه می توان درب را باز کرد. برای رفع این قبیل ارورها لازم است موارد زیر بررسی شوند:

 • بررسی کنید که آیا زبانه قفل سالم است یا خیر؟
 • میکروسوئیچ ها ممکن است دچار خرابی شده باشند و نیاز به تعویض دارند.
 • درب دستگاه به دلیل برخورد با ضربه ممکن است تغییر حالت داده و به همین دلیل باز و بسته نمیشود.
 • جسم خارجی بین درب و قفل گیر کرده و باید خارج شود.

کد خطا و ارور F07 ماشین لباسشویی ایندزیت

اگر در حین اجرای برنامه شستشو روند کار متوقف شود و دمای آب کمتر از حد استاندارد تشخیص داده شود ارور F07 لباسشویی ایندزیت روی پنل نمایش داده میشود. این ارور نشان دهنده خرابی در رله هیتر بوده و باید بررسی و تعمیر شود. در صورتیکه رله هیتر سالم باشد و این ارور مشاهده شود، برد نیاز به تعمیر دارد.

کد خطا و ارور F08 ماشین لباسشویی indesit

در برخی از مدل های ماشین لباسشویی ایندزیت خرابی رله هیتر با ارور F08 نمایش داده میشود. علاوه بر رله، برد را بررسی و اختلالات در مدارت و اتصالات آن را برطرف کنید.

کد خطا و ارور F09 ماشین لباسشویی ایندزیت

ارور F09 لباسشویی ایندزیت از دیگر کدهای خطای مهم دستگاه می باشد و پس از قطع برنامه شستشو یا آبکشی رخ می دهد. این خطا نرم افزاری بوده و با ریست کردن در اغلب مواقع برطرف میشود. در غیر این صورت باید به صورت تخصصی ماژول بررسی شود.

کد خطا و ارور F10 ماشین لباسشویی ایندزیت

خرابی در سوئیچ فشار با کد خطا F10 لباشویی ایندزیت نمایش داده میشود. در اغلب مواقع گیر کردن پودر لباسشویی در این سوئیچ منجر به ارور میشود و براحتی و با تمیز کردن سطح آن رفع می گردد. در غیر این صورت باید سوئیچ بررسی و تعمیر شود.

کد خطا و ارور F11 ماشین لباسشویی ایندزیت

ارور F11 نشان دهنده عدم تخلیه آب می باشد که در اغلب مواقع به دلیل خرابی پمپ رخ می دهد. پمپ و اتصالات و سیم پیچی آن باید بررسی و تعمیر شود.

کد خطا و ارور F12 لباسشویی ایندزیت

در شرایطی که با زدن دکمه استارت برنامه شستشو اجرا نمیشود و ارور F12 روی پنل نمایش داده میشود، اتصالات برد باید بررسی گردند. اگر در این زمینه تخصص دارید، بررسی کنید که آیا برد الکتریکی و برد بالا دستگاه به هم متصل هستند یا خیر؟

کد خطا و ارور F13 ماشین لباسشویی ایندزیت

ارور F13 نشان دهنده اختلال در سیستم خشک کن می باشد و به دلایل مختلفی رخ می دهدو از جمله این موارد می توان به خرابی در فن اشاره نمود. علاوه براین، در برخی از مواقع ممکن است حسگر تشخیص دما دچار خرابی شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

کد خطا و ارور F14 ماشین لباسشویی indesit

در صورت مواجه شدن با ارور F14 ابتدا بررسی کنید که آیا المنت و سنسور هیتر سالم هستند یا در آنها اختلال بوجود آمده است؟ در صورت وجود اشکال در این قطعات، سیستم خشک کن با اختلال مواجه میشود و به همین دلیل این ارور بروز می کند.

کد خطا و ارور F15 لباسشویی ایندزیت

در شرایطی که دمای آب داخل دستگاه به اندازه استاندارد و تنظیم شده افزایش پیدا نکند، ارور f15 لباسشویی ایندزیت روی پنل نمایش داده میشود. خرابی در هیتر و سنسور تشخیص دما دو عامل اصلی در رخ دادن این ارور به شمار می روند.

کد خطا و ارور F16 ماشین لباسشویی ایندزیت

از جمله ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت که رفع آن نیاز به تخصص و مهارت دارد، کد خطا F16 است. این خطا نشان دهنده وجود اشکال در دیگ و درام است.

کد خطا و ارور F17 ماشین لباسشویی ایندزیت

در شرایطی که میکروسوئیچ ها دچار خرابی شده باشند یا در زبانه قفل مشکل وجود داشته باشد، کد خطا F17 لباسشویی indesit مشاهده میشود.

کد خطا و ارور F18 ماشین لباسشویی ایندزیت

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی ایندزیت که اهمیت زیادی دارد می توان به F18 اشاره نمود. این ارور نشان دهنده خرابی در برد اصلی بوده و تعمیر آن نیاز به تخصص و مهارت دارد.

کد خطا و ارور F19 ماشین لباسشویی ایندزیت

خرابی در هیتر در برخی از مدل های لباسشویی با ارور F19 نمایش داده میشود. در صورت مشاهده این خطا ابتدا بررسی کنید که آیا هیتر درست کار می کند یا خیر؟ علاوه بر این سنسور حرارتی و اتصالات با برد نیز باید بررسی شوند.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت

تکنوپشتیبان با بهره مندی از تعمیرکاران حرفه ای در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران دارای نمایندگی فعال بوده و با قطعات اصلی در کمترین زمان آماده رفع تمام کدهای خطا می باشد. برای ثبت درخواست می توانید فرم روی سایت را تکمیل نموده یا از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با کارشناسان تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید