کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی مدیا

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی مدیا (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین لباسشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی مدیا midea بر اساس مدل دستگاه ممکن است تفاوت هایی داشته باشند، اما برخی این خطاها مشترک هستند. با توجه به اینکه برخی از این ارورها بدون نیاز به تخصص قابل حل هستند، در نتیجه آشنایی با آنها می تواند کمک بزرگی به عملکرد دستگاه باشد. علاوه براین، تعدادی از کدهای خطا نشان دهنده خرابی در برد و موتور دستگاه می باشد و اهمیت زیادی داشته و باید بلافاصله تعمیر شوند. به همین دلیل در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی لیست کامل ارورها و کدهای خطا ماشین لباسشویی مدیا را به همراه راه حل برای رفع آنها معرفی خواهیم نمود.

آنچه در این مطلب می خوانید:

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E6 مدیا

ارور e6 لباسشویی مدیا در شرایطی بروز می کند که آب داخل مخزن به اندازه استاندارد گرم نشده باشد. دو دلیل مهم برای رخ دادن این ارور وجود دارد که اولین مورد، خرابی المنت می باشد. علاوه براین، خرابی در برد و مدارات آن نیز ممکن است دلیل دیگری برای این شرایط باشد. بررسی برد الکتریکی و اتصالات آن به المنت باید توسط متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی انجام شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E10 مدیا

یکی از رایج ترین ارورهای ماشین لباسشویی midea خطای e10 می باشد که در صورت اشکال در آبگیری رخ می دهد. چند دلیل مهم برای بروز این شرایط وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

  • آب ساختمان قطع است.
  • شلنگ ورودی به ماشین لباسشویی دچار گرفتگی و انسداد شده است.
  • شیر برقی دچار خرابی شده و باید تعمیر شود.
  • هیدروستات سطح آب را به اشتباه تشخیص داده و فرمان قطع آن را ارسال کرده است. هیدروستات را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.
  • برد الکتریکی نیز ممکن است در رخ دادن این خطا نقش داشته باشد. برای بررسی برد الکتریکی و مدارات آن نیاز به تجربه افراد حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی مدیا وجود دارد.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E11 و E12 مدیا

در شرایطی که آبگیریز بیش از اندازه انجام شود و فرمان قطع آب بدرستی ارسال نشود، ارور e12 و e13 لباسشویی مدیا نمایش داده میشود. خرابی در هیدروستات اولین دلیل برای بروز این خطا می باشد و باید بررسی شود. در صورت سالم بودن هیدروستات، ممکن است اتصال آن با برد قطع شده باشد.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E21 midea

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی مدیا می توان به ارور e21 اشاره نمود. این ارور نشان دهنده طولانی شدن بیش از اندازه تخلیه است. در این صورت چند مورد زیر را بررسی کنید:

  • شلنگ تخلیه را بررسی کنید، چون به مرور ممکن است دچار گرفتگی شده باشد.
  • فیلتر تخلیه با گذشت زمان با پرز و نخ و غیره مسدود میشود و بهتر است به صورت دوره ای تمیز و شستشو داده شود.
  • پمپ تخلیه ممکن است دچار اشکال شده باشد. در صورت داشتن تخصص، سیم پیچی پمپ را بررسی و تعمیرات لازم را انجام دهید.
  • برد الکتریکی ممکن است دچار اختلال شده باشد.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E30 مدیا

بر روی درب ماشین های لباسشویی میکروسوئیچ قرار دارد تا باز و بسته بودن درب را تشخیص دهد. در شرایطی که درب بدرستی قفل نشده باشد ارور E30 لباسشویی مدیا روی پنل ظاهر میشود. در این شرایط ابتدا بررسی کنید که آیا درب قفل است یا خیر؟ اگر درب قفل باشد و هنوز این ارور وجود داشته باشد، میکروسوئیچ و اتصال آن به برد باید بررسی شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E33 midea

هیدروستات که سطح آب را اندازه گیری می کند، از قطعات بسیار مهم می باشد و در صورت عملکرد اشتباه ممکن است سر ریز یا آبگیری نادرست بروز کند. خراب بودن هیدروستات با کد خطا E33 نمایش داده میشود و لازم است قطعه تعویض شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E31 مدیا

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی میدیا که خرابی میکروسوئیچ را نشان می دهد، ارور E31 می باشد. ابتدا وضعیت میکروسوئیچ های روی درب را بررسی و از وصل بودن اتصالات آنها با پنل و برد مطمئن شوید. اگر قطعه دچار خرابی شده باشد، باید تعویض شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E34 مدیا

در صورت وجود اتصال و خرابی در ترموستات، ارور E34 نمایش داده میشود. این سنسور وظیفه اندازه گیری دمای آب داخل مخزن را به عهده دارد و در صورت خرابی باید تعویض شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E35 مدیا

از دیگر ارورهای ماشین لباسشویی مدیا که خرابی سنسور دمای آب یا ترموستات را نشان می دهد، کد خطا E35 می باشد. برای رفع ارور باید قطعه تعویض شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E36 مدیا

در شرایطی که آب داخل مخزن گرم نمیشود، ارور E36 لباسشویی مدیا نمایش داده میشود. این ارور نشان دهنده خرابی در المنت می باشد. علاوه براین، ممکن است اتصال المنت با برد قطع شده باشد و فرمان به درستی برای آن صادر نمیشود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E40 و E41 مدیا

یکی از مهم ترین کدهای خطا لباسشویی میدیا، E41 و E42 می باشد. این دو ارور خرابی در برد الکتریکی را نشان می دهند. در صورت مواجه شدن با این ارور دستگاه را از برق جدا کنید و با تیم های تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E60 مدیا

اگر استارت موتور با اشکال مواجه شده باشد، ارور E60 نمایش داده میشود. در حالت کلی تمام ارورهایی که به خرابی موتور مرتبط می باشند اهمیت زیادی داشته و باید بلافاصله لباسشویی خاموش شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E61 مدیا

رفع ارور E61 نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد، چون نشان دهنده عدم ارسال سیگنال به برد می باشد. علاوه براین، خرابی در تاخو موتور نیز دلیل دیگری در بروز این کد خطا به شمار می رود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E62 مدیا

خرابی در تاخو موتور با ارور E62 نیز نمایش داده میشود. در این شرایط تاخو موتور سیگنال غیر منتظره ارسال می کند و به همین دلیل ممکن است به دستگاه آسیب های جدی وارد کند.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E63 مدیا

از بدترین کدهای خطا ماشین لباسشویی midea می توان به E63 اشاره نمود. این ارور نشان دهنده این است که موتور دستگاه کار نمی کند. لباسشویی را از برق جدا کنید و با تیم های حرفه ای در این زمینه تماس بگیرید.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E70 مدیا

اگر دستگاه روشن نمیشود و ارور E70 روی پنل نمایش داده شده است، به معنای خرابی در میکروپاور است.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E80 مدیا

ارور E80 لباسشویی مدیا نیز مانند چند مورد خطای اخیر نشان دهنده عدم ارسال سیگنال می باشد. برد الکتریکی و سایر قطعات باید با دقت بررسی شوند.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E81 مدیا

در شرایطی که سیم کشی داخلی ماشین لباسشویی با اختلال مواجه شده باشد، ارور E81 روی پنل نمایش داده خواهد شد. با توجه به اینکه امکان برق گرفتگی وجود دارد، به محض مشاهده این ارور دستگاه را از برق جدا کنید.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E404 مدیا

یکی از مهم ترین ارورهای لباسشویی مدیا e404 می باشد. این ارور نشان دهنده اشکال در مدارات روی برد می باشد و به همین دلیل با تجربه و دقت باید وضعیت آن بررسی شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E92 مدیا

در مدل هایی از لباسشویی های مدیا که دارای سنسور تشخیص کثیفی آب هستند، ارور E92 ممکن است بروز کند. این خطا به معنای خرابی در سنسور تشخیص کثیفی آب بوده و باید تعویض شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E3C مدیا

در برخی از مدل های لباسشویی مدیا خرابی در المنت با خطای e3c نمایش داده میشود. المنت و اتصالات آن به برد باید برسری و در صورت نیاز قطعه تعویض شود.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی E3D midea

ارور e3d لباسشویی مدیا نشان دهنده نوسان جریان برق در دستگاه می باشد. برای رفع خطا ابتدا وضعیت برق منزل را بررسی کنید و بهتر است همیشه لوازم برقی به محافظ برق متصل باشند. بررسی و رفع این ارور باید توسط تعمیرکار انجام شود.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی مدیا

تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران دارای شعب فعال بوده و آماده اعزام سرویس کار جهت بررسی لوازم برقی خانگی و رفع ارورهای موجود می باشد. این مجموعه از قطعات اصلی استفاده نموده و هزینه تمام خدمات آن بر اساس نرخ های اتحادیه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید