کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی هاردستون

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی هاردستون (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین لباسشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی هاردستون که توسط برد الکتریکی شناسایی و نمایش داده میشود، خرابی در برخی از قطعات را بزگو می کند. در حالت کلی بسیاری از این ارور و خطاها در ابتدای نمایش براحتی قابل رفع می باشند، اما عدم توجه به آنها در نهایت می تواند منجر به خرابی سایر قطعات و خسارت های زیاد شود. در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به معرفی مهم ترین خطاها و ارورهای ماشین لباسشویی هاردستون hardstone پرداخته و راه حل هایی را برای رفع آنها ارائه خواهیم داد.

کد خطا و ارور E10 ماشین لباسشویی هاردستون

ارور E10 لباسشویی هاردستون براحتی و تنها با تراز کردن آن روی سطح صاف قابل رفع می باشد. در شرایطی که دستگاه روی سطح ناصاف قرار گیرد، آب درون آن تراز نیست و به همین دلیل ارور نمایش داده میشود. البته در برخی از مواقع گرفتکی دریچه ورودی و لوله هوا نیز می تواند در بروز این مشکل نقش داشته باشد. این قبیل ارورها بدون نیاز به تخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی براحتی قابل حل می باشند.

کد خطا و ارور E11 ماشین لباسشویی هاردستون

در شرایطی که آب بیش از اندازه استاندارد وارد مخزن شود، سرریز خواهد شد و همزمان ارور E11 نیز نمایش داده میشود. از مهم ترین دلایل برای رخ دادن این کد خطا لباسشویی هاردستون می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • هیدروستات که وظیفه شناسایی سطح آب داخل مخزن را بر عهده دارد، دچار خرابی شده است. به همین دلیل آب بیش از اندازه وارد مخزن شده و فرمان قطع از سوی هیدروستات ارسال نشده است. در صورت معیوب بودن باید این قطعه تعویض شود.
  • خراب بودن شیر برقی نیز می تواند باعث رخ دادن این خطا باشد. شیر برقی پس از دریافت قطع آب باید مانع از ورود آن به مخزن شود. شیر برقی را بررسی و در صورت نیاز آن را با قطعات اصلی این برند تعویض کنید.
  • خرابی در برد الکتریکی نیز می تواند مانع از ارسال فرمان قطع آب به شیر برقی باشد. بررسی مدارات و سیم کشی های روی برد نیاز به تخصص داشته و بهتر است توسط تعمیرکار و افراد حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی هاردستون انجام شود.

ارور E12 ماشین لباسشویی هاردستون

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی هاردستون در برخی از مدل ها E12 می باشد که معنا و مفهوم آن شبیه به E11 است. این خطا نشان دهنده سرریز شدن آب می باشد. هیدروستات و برد الکتریکی باید بررسی و اشکالات آنها برطرف شوند.

کد خطا و ارور E20 ماشین لباسشویی hardstone

در صورت مشاهده کد خطا E20 لباسشویی هاردستون، باید سیستم تخلیه بررسی شود. این ارور به معنای وجود اشکال در سیستم تخلیه بوده و بری رفع آن موارد زیر باید با دقت بررسی شوند:

  • شلنگ تخلیه به مرور ممکن است دچار گرفتگی و انسداد شده باشد. تمام سطح شلنگ را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. در برخی از مواقع شکستگی شلنگ نیز می تواند در بروز خطا نقش داشته باشد. لباسشویی را کمی به جلو بکشید و وضعیت شلنگ تخلیه را بررسی نمایید.
  • گرفتگی فیلتر تخلیه نیز می تواند در بروز این قبیل از ارورهای ماشین لباسشویی هاردستون موثر باشد. فیلتر به صورت دوره ای باید شستشو داده شود یا آن را تعویض کنید.
  • پمپ تخلیه و سیم پیچی و اتصالات آن را بررسی نموده و مشکلات موجود را رفع کنید.
  • در برخی از مواقع خراب شدن برد نیز می تواند باعث نمایش ارور E20 ماشین لباسشویی هاردستون شود.

کد خطا و ارور E21 ماشین لباسشویی هاردستون

این کد خطا نیز خرابی و اشکال در سیستم تخلیه را گزارش می دهد. در شرایطی ارور E21 لباسشویی هاردستون روی پنل بروز می کند که تخلیه به سختی و در زمان طولانی انجام شود. خرابی برد و گرفتگی در شلنگ تخلیه می توانند علت رخ دادن این شرایط باشند.

کد خطا و ارور E30 ماشین لباسشویی هاردستون

یکی از رایج ترین کدهای خطا ماشین لباسشویی هاردستون، E30 می باشد که نشان دهنده باز بودن درب است. ابتدا بررسی کنید که آیا درب باز است یا خیر؟ اگر درب باز نبود به دلایل زیر این ارور نمایش داده شده است:

  • میکروسوئیچ های روی درب که مسئولیت سنجش باز و بسته بودن درب را برعهده دارند دچار خرابی شده اند. میکروسوئیچ ها را بررسی و در صورت نیاز آنها را تعویض نمایید.
  • سیم های ارتباطی که برد را به درب متصل نموده اند بررسی کنید. ممکن است ارتباط درب و برد با هم قطع شده باشد.
  • خرابی در برد الکتریکی ممکن است دلیل اصلی رخ دادن کد خطا E30 لباسشویی هاردستون باشد.

کد خطا و ارور E31 ماشین لباسشویی hardstone

وجود اشکال در درب لباسشویی در برخی از مدل های ماشین لباسشویی هاردستون با کد خطا e33 نمایش داده میشود. برای رفع اشکال لازم است میکروسوئیچ و زبانه قفل درب بررسی شود. در صورت سالم بودن این قطعات، برد نیز باید چک شود که انجام این کار نیاز به تخصص دارد.

کد خطا و ارور E33 ماشین لباسشویی هاردستون

از دیگر کدهای خطا لباسشویی هاردستون می توان به e33 اشاره نمود که نشان دهنده خرابی سنسور دما می باشد. سنسور دما را بررسی و آن را تعویض کنید. اگر با تعویض سنسور دما مشکل برطرف نشد، اشکالات برد می تواند در رخ دادن این ارور نقش داشته باشد.

کد خطا و ارور E34 ماشین لباسشویی هاردستون

در شرایطی که دمای آب کمتر از سطح استاندارد باشد، ارور E31 بوجود خواهد آمد. برای رفع این مشکل ابتدا باید المنت بررسی و تعمیرات لازم برای آن انجام شود. علاوه براین، ترمیستور نیز می تواند در رخ دادن این شرایط موثر باشد و به همین دلیل باید مقاومت آن اندازه گیری و در صورت وجود اشکال آن را تعویض کنید. در شرایط سالم بودن ترمیستور و المنت، علت بروز ارور e34 لباسشویی هاردستون خرابی برد است.

کد خطا و ارور E35 ماشین لباسشویی hardstone

مانند ارور e34 و e33، کد خطا e35 نیز به دلیل وجود اشکال در المنت و سنسور حرارتی می باشد. در این شرایط دمای آب داخل دستگاه به اندازه استاندارد تنظیم نشده و بیش از اندازه گرم یا سرد خواهد بود. المنت و ترمیستور باید بررسی و خرابی های آنها رفع شود. علاوه براین، برد نیز می تواند منجر به بروز این ارور شود.

کد خطا و ارور E50 ماشین لباسشویی هاردستون

از جمله ارورهای ماشین لباسشویی هاردستون که باید جدی گرفته شوند، ارور e50 می باشد که نشان دهنده نوسان ولتاژ در آن است. نوسان ولتاژ به مرور منجر به آسیب وارد شدن به سایر قطعات میشود و به همین دلیل بهتر است از محافظ برق همیشه استفاده شود. علاوه براین، خرابی در برد نیز منجر به بروز ارور e50 میشود.

کد خطا و ارور E60 ماشین لباسشویی هاردستون

یکی از مهم ترین ارورهای لباسشویی هاردستون که باید جدی گرفته شود، خطای e60 می باشد. این ارور نشان دهنده اشکال و خرابی در موتور دستگاه می باشد. به همین دلیل لازم است بلافاصله توسط افراد متخصص تعمیرات لازم انجام شود.

کد خطا و ارور E61 ماشین لباسشویی هاردستون

ارور e61 نیز نشان دهنده اشکال در برد دستگاه می باشد. خطاهای موجود روی برد باعث میشود سرعت چرخش موتور درست تشخیص داده نشود و بررسی آن باید توسط افراد ماهر انجام شود.

کد خطا و ارور E62 ماشین لباسشویی هاردستون

ارور e62 را نیز می توان در لیست مهم ترین کدهای خطا لباسشویی هاردستون قرار داد. چون این ارور نشان می دهد که موتور دچار اشکال شده و به درستی نمیچرخد. علاوه براین، مدار برد ترایاک pc نیز می تواند دلیل دیگری برای بروز آن باشد.

کد خطا و ارور E70 ماشین لباسشویی هاردستون

در شرایطی که پنل لباسشویی با مشکل مواجه شده باشد یا ارتباط آن با برد قطع شود، ارور e70 بروز می کند. پنل و سیم کشی های آن باید بررسی شود.

کد خطا و ارور EC ماشین لباسشویی هاردستون

خرابی در مدار برد program pc با این کد خطا روی پنل نمایش داده میشود. در حالت کلی بررسی مدارات روی برد نیاز به تخصص بالایی داشته و این قبیل خطاها نیز باید جدی گرفته شوند. در غیر این صورت عملکرد دستگاه با اختلال مواجه خواهد شد.

رفع و عیب یابی کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی هاردستون

مجموعه کدهای خطا و ارورهای ارائه شده در طول در اغلب مدل های لباسشویی های هاردستون مشترک می باشد. خرابی در برد گاهی اوقات باعث میشود خطاها بدرستی تشخیص داده نشوند و به همین دلیل نیاز به تجربه و مهارت بالایی برای پی بردن به علت اصلی اشکال وجود دارد. تعمیرکاران گروه تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان در تمام مناطق تهران آماده تعمیر و رفع کدهای خطا در کمترین زمان می باشند. کافیست درخواست خود را روی سایت ثبت نمایید یا با شعب فعال در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید