کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین ظرفشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر در مدل های مختلف حدود 9 مورد می باشد که همگی در صورت بروز اختلال در سیستم داخلی دستگاه بروز می کنند. در طراحی ماشین های ظرفشویی حایر کدهای متعددی در نظر گرفته شده و این ارورها در صورت بروز شرایط از قبل تعیین شده، روی صفحه نمایش مشاهده خواهند شد. به همین دلیل می توان با شناخت کدهای خطا ماشین ظرفشویی حایر اشکلات موجود در سیستم را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام کرد. برای اطلاع و آشنایی با معنا و مفهوم هر یک از ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی حایر و نحوه رفع آنها در این بخش از مطالب آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوپشتیبان با ما همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر

عیب یابی و رفع کدهای خطای ماشین ظرفشویی حایر نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای ماشین ظرفشویی شما را رفع نماییم.

02157428

کد خطا E1 ماشین ظرفشویی حایر

ارور E1 ماشین ظرفشویی حایر نشان دهنده باز بودن درب دستگاه است و به همین دلیل برنامه شستشو قطع میشود. برای رفع این کد خطا ابتدا بررسی کنید که آیا درب دستگاه بسته است یا خیر؟ در صورت بسته بودن درب، لازم است میکروسوئیچ درب بررسی و عیب یابی شود. در صورت عدم آشنایی با میکروسوئیچ درب، می توانید از خدمات ما در تیم تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوپشتیبان استفاده کنید.

ارور E2 ماشین ظرفشویی حایر

ترموستات یکی از قطعات مهم در ماشین های ظرفشویی می باشد که با سنجش دمای آب فرمان روشن و خاموش را به هیتر ارسال می کند. در صورت خراب شدن این قطعه ممکن است دمای آب بیش از اندازه گرم شود و هیتر در زمان مناسب خاموش نگردد. ارور e2 در ماشین ظرفشویی حایر به معنای بالا بودن بیش از اندازه دمای آب است. به همین دلیل لازم است ابتدا بررسی کنید که آیا ترموستات درست کار می کند یا نیاز به تعمیر و تعویض دارد؟
علاوه براین، در برخی از مواقع این احتمال وجود دارد که برد الکتریکی دچار اشکال شده باشد. برای بررسی برد و عیب یابی آن می توانید با تعمیرکاران ما در نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی حایر تماس بگیرید.

کد خطای E3 ماشین ظرفشویی حایر

یکی از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر که به وفور رخ می دهد، ارور E3 می باشد. این خطا نشان دهنده عدم تخلیه آب دستگاه به صورت طبیعی است و برای رفع آن لازم است چند مورد بررسی شود:

 • بررسی کنید که آیا شلنگ تخلیه مسدود شده است یا خیر؟
 • فیلتر تخلیه را تمیز و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
 • پمپ تخلیه را بررسی و عیب یابی و تعمیر کنید.
 • اگر تمام قطعات فوق سالم و بدون اشکال هستند و هنوز کد خطای E3 ماشین ظرفشویی حایر روی صفحه نمایش داده میشود، لازم است برد الکتریکی توسط تعمیرکار بررسی شود.

کد خطا E4 ماشین ظرفشویی حایر

برای جلوگیری از سرریز شدن آب یا کم بودن بیش از اندازه آب درون دستگاه، هیدروستات در ظرفشویی در نظر گرفته شده است. اگر این قطعه به هر دلیل دچار اشکل شده و سطح آب از استاندارد خود کمتر یا بیشتر باشد، ارور E4 ماشین ظرفشویی حایر روی صفحه مشاهده میشود. برای رفع اشکال ابتدا بررسی کنید که آیا هیدروستات خراب شده است یا خیر؟ اگر هیدروستات سالم بود، برد الکتریکی دچار اشکال شده و باید تعمیر شود.

ارور E5 ماشین ظرفشویی حایر

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر که ممکن است با گذشت زمان با آن روبرو شوید، ارور E5 است. این ارور نشان دهنده این است که نشتی آب در کف دستگاه شناسایی شده است. ابتدا بررسی کنید که آیا از کف دستگاه آب نشت می کند یا خیر؟ اگر آب نشت نکرده باشد، به احتمال زیاد سنسور کف دستگاه خراب شده و باید تعویض شود. در غیر این صورت لازم است دستگاه توسط تعمیرکار بررسی شود.

ارور E6 ظرفشویی حایر

ارور E6 مشین ظرفشویی حایر نشان دهنده نشتی آب در دستگاه است. در اغلب مواقع به دلیل سوختگی بوبین کف ماشین ظرفشویی آب از آن نشت می کند و باید تعمیر شود. علاوه براین، لازم است سیم کشی و همچنین برد به صورت تخصصی بررسی و عیب یابی شود.

کد خطا E7 ماشین ظرفشویی حایر

اگر پمپاژ آب به درستی انجام نشود، ارور E7 روی صفحه نمایش داده خواهد شد. در صورت مواجه شدن با این ارور بهترین کار این است که دستگاه را خاموش کنید و سپس بررسی نمایید که آیا برد و موتور پمپاژ به درستی با هم ارتباط دارند یا خیر؟ با توجه به اینکه این کار نیاز به تخصص دارد، بهتر است با ما در تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

کد خطای E8 ماشین ظرفشویی حایر

در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی حایر کم بودن آب درون دستگاه با ارور E8 نمایش داده میشود. چند دلیل عمده برای این کد خطا وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • قطع بودن آب ساختمان
 • خراب بودن شیر برقی ماشین ظرفشویی
 • وجود انسداد در شلنگ آب ورودی به دستگاه
 • خراب بودن هیدروستات
 • خراب بودن برد الکتریکی

برای بررسی شیر برقی، هیدروستات و برد الکتریکی لازم است این کار به تعمیرکار سپرده شود، اما انسداد شلنگ را براحتی می توانید برطرف کنید.

کد خطا E9 ماشین ظرفشویی حایر

یکی دیگر از اشکالات و کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی حایر که رفع آن نیاز به تخصص دارد، کد خطای E9 است. برای رفع این کد خطا لازم است موتور تایمر و برد الکتریکی بررسی شوند.
علاوه بر کد و ارورهای فوق، چشمک زن شدن چراغ های روی ماشین ظرفشویی حایر نیز نشان دهنده اختلال در عملکرد سیستم داخلی می باشد. معنای هر یک از این چراغ ها به صورت زیر است:

 • چشمک زدن شدن چراغ های C1 و C2: باز بودن درب دستگاه یا خرابی میکروسوئیچ درب
 • چشمک زن شدن چراغ های C1، C2 و C3: عدم آبگیری صحیح دستگاه به دلیل خرابی هیدروستات یا قطع بودن آب
 • چشمک زن شدن چراغ های C1، C3 و C4: عدم تخلیه صحیح دستگاه به دلیل خرابی پمپ تخلیه، انسداد شلنگ و کثیف بودن فیلتر
 • چشمک زن شدن چراغ های C1، C4: عدم تخلیه آب به دلیل پایین بودن ارتفاع شلنگ
5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید