کدهای خطا و ارورهای مایکروفر باکنشت

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر باکنشت

local_offerآموزش تعمیر مایکروفر
chat0

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر باکنشت bauknecht اولین نشانه از وجود اشکال در قطعات داخلی دستگاه می باشند و شناخت و اطلاع از معنا و مفهوم هر یک به چند دلیل اهمیت زیادی دارد. مهم ترین دلیل برای اطلاع از ارورهای مایکروویو باکنشت، تعمیر دستگاه در زمان مناسب است. چون برخی از کدهای خطا نشان دهنده اشکالات بسیار مهم و فنی در دستگاه بوده و بلافاصله باید رفع شوند. علاوه براین، برخی از کدهای خطا بدون نیاز به تعمیرات تخصصی قابل حل هستند و با شناخت آنها می توان بهترین اقدام را برای رفع آن انجام داد. برای اطلاع از دلیل بروز هر یک از ارورها و کدهای خطا مایکروفر باکنشت و نحوه برطرف کردن هر یک در ادامه با این بخش از آموزش تعمیر مایکروفر تکنوپشتیبان همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر باکنشت

عیب یابی و رفع کدهای خطای مایکروفر باکنشت نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای مایکروفر شما را رفع نماییم.

02157428

کد خطا F1 مایکروفر باکنشت

با توجه به اینکه افزایش دمای بیش از اندازه مایکروفر منجر به آسیب دیدن قطعات داخلی میشود، به همین دلیل سنسورهای حرارتی درون آنها نصب شده است. ارور F1 مایکروفر باکنشت از خطاهای رایجی می باشد که خرابی در سنسور حرارتی را نشان می دهد. این کد خطا نشان دهنده این است که دمای درون مایکروفر بیش از اندازه افزایش پیدا کرده است و لازم است دستگاه خاموش شود و پس از خنک شدن مجدد آن را به برق متصل کنید. اگر خطا برطرف شد و مجدد با گذشت زمان ارور روی صفحه نمایان گردید، لازم است سنسور تعویض یا اتصالات آن بررسی شوند.
برای بررسی وضعیت سنسور حرارتی می توانید از اهم سنج استفاده کنید. در حالت نرمال اهم سنج باید عدد 1143 را در دمای 100 درجه سانتیگراد نشان دهد. در بسیری از مواقع با کشیدن پیچ 2 اینچ درون فر با عایق اتصال سنسور مجدد برقرار شده و خطا نیز رفع میشود. در غیر این صورت لازم است مشکل توسط افراد ماهر در تعمیر مایکروفر بررسی شود.

ارور F2 مایکروفر باکنشت bauknecht

از دیگر کدهای خطا و ارورهای مایکروفر باکنشت که خرابی در سنسور حرارتی را نشان می دهد، ارور F2 است. این ارور نشان دهنده وجود اشکال در سنسور حرارتی بوده و لازم است اتصالات آن بررسی و در صورت نیاز سنسور نیز تعویض شود. توجه داشته باشید که بررسی و تعویض سنسور حرارتی مایکروفر باکنشت نیاز به تخصص دارد.

کد خطای F3 مایکروفر باکنشت

یکی از رایج ترین ارورهای مایکروویو باکنشت، کد F3 می باشد که نشان دهنده اشکال و خرابی در صفحه کلید است. در اغلب مواقع ممکن است در پانل صفحه کلید اتصال حدود یک دقیقه رخ دهد. به همین دلیل این ارور روی صفحه نمایش بروز می کند. لازم است پانل صفحه کلید و اتصالات آن بررسی شود.

ارور F4 مایکروویو باکنشت

در صورت مشاهده کد خطای F4 میکروفر باکنشت، لازم است سنسور رطوبت بررسی شود. این کد خطا در بسیاری از مواقع نشن دهنده این است که سنسور رطوبت باز شده است. بررسی و رفع این مشکل نیاز به تخصص و مهارت دارد و باید توسط مراکز تعمیر لوازم خانگی انجام شود.

کد خطا F5 در مایکروفر باکنشت

ارور F5 مایکروویو باکنشت bauknecht نیز نشان دهنده اشکل در سنسور رطوبتی است. این کد خطا در صورت وجود اتصالی در سنسور رطوبت بروز می کند و برای رفع آن مراحل زیر باید بررسی شوند:

  • ابتدا مایکروفر را به ولتاژ 120 ولت متصل کنید.
  • بعد 5 دقیقه بررسی کنید که آیا اتصال سنسور رطوبت برقرار و کد خطا رفع شده است یا خیر؟
  • در صورت عدم رفع ارور لازم است سنسور عیب یابی و در صورت نیاز تعویض شود.

ارور F6 مایکروفر باکنشت

اگر غذا در مایکروفر گرم نمیشود و کد خطای F6 روی صفحه مشاهده میشود، نشان دهنده شل شدن یا عدم اتصال لوله دما می باشد. بررسی کنید که آیا لوله دما به دستگاه متصل است یا خیر؟

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید