کدهای خطا و ارورهای مایکروفر بوش

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر بوش

local_offerآموزش تعمیر مایکروفر
chat0

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر بوش مهم ترین راهنما برای اطلاع از وضعیت داخلی سیستم می باشند و با شناخت آنها می توانید مانع از خسارت های بیشتر و خرابی های جدی تر دستگاه شوید. در حالت کلی در تمام مایکروفرهای بوش سری های مختلف 10 ارور مشترک می باشد و با شناخت آنها می توانید در زمان منساب نسبت به تعمیر اقدام کنید. برای آشنایی با معنا و مفهوم هر یک از ارورها و کدهای خطا مایکروویو بوش و نحوه رفع هر یک در ادامه با این بخش از مطالب آموزش تعمیر مایکروفر تکنوپشتیبان همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر بوش

عیب یابی و رفع کدهای خطای مایکروفر بوش نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای مایکروفر شما را رفع نماییم.

02157428

کد خطا DE0 مایکروفر بوش

پس از خرید مایکروفر و روشن کردن آن، ارور یا کد خطا de0 را روی پنل مشاهده می کنید. لازم است بدانید که این کد خطا و ارور نیست و در واقع نشان دهنده این است که دستگاه در حالت دموی فروشگاهی تنظیم شده است. در نتیجه بدون نگرانی بابت تعمیر مایکروفر، کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

  • دو دکمه start و stop را از روی پنل به صورت همزمان فشار دهید.
  • پس از نمایش عدد یک روی صفحه، دکمه start را مجدد بفشارید.
  • بعد از چشمک زن شدن چراغ on، سلکتور ولوم را بچرخانید تا off روی صفحه نمایش داده شود.
  • در نهایت مجدد دکمه start را فشار دهید.

با طی این مراحل کد de0 مایکروویو بوش از روی صفحه نمایش پاک میشود و می توانید برنامه مورد نظر را اجرا کنید.

کد خطا و ارور M مایکروویو بوش

مانند مورد قبل، در برخی از مدل های مایکروفر بوش کد خطا m ممکن است روی صفحه نمایش داده شود. لازم است بدانید که این کد نیز نشان دهنده حالت دموی فروشگاهی است و با انجام مراحل ارائه شده برای ارور de0 می توانید آن را رفع کنید.

کد خطا E3 مایکروفر بوش

ارور e3 مایکروفر بوش در شرایطی بروز می کند که باز شدن درب با مشکل مواجه شده باشد. قبل از هرگونه اقدام کافیست مایکروفر را حدود 30 ثانیه خاموش کنید. پس از اینکه مجدد روشن شد، بررسی کنید که آیا خطا برطرف شده است یا خیر؟ در صورت عدم رفع مشکل بهترین کار تماس با مرکز تعمیر مایکروفر بوش می باشد.

ارور H95 مایکروویو بوش

ارور h95 مایکروفر بوش نشان دهنده این است که درب بسته نشده است. ابتدا بررسی کنید که آیا درب کاملا بسته است یا خیر؟ اگر درب بسته نمیشود، باید زبانه آن بررسی و تعمیر شود. در برخی از مواقع نیز خرابی میکروسوئیچ درب دلیل اصلی رخ دادن کد خطا h95 مایکروفر بوش می باشد. میکروسوئیچ ها باید با دقت بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

کد خطا E723 مایکروفر بوش

از دیگر ارورهای مایکروفر بوش که بسته نشدن درب را نشان می دهند، کد خطا e723 می باشد. بری رفع ارور ابتدا یک مرتبه درب را باز و بسته کنید. اگر مشکل حل نشد، ممکن است میکروسوئیچ و زبانه درب دارای اشکال باشند. بررسی میکروسوئیچ و زبانه درب بهتر است توسط تکنسین انجام شود.

ارور ER1 مایکروویو بوش

از مهم ترین قطعات داخل مایکروفر، سنسورهای دما می باشند که عملکرد آنها بر برنامه پخت و پز تاثیر زیادی دارد. هر گونه خرابی و وجود اشکال در سنسورهای دما در مایکروفرهای بوش با کد خطا er1 نمایش داده میشود. در صورت مواجه شدن با این ارور لازم است سنسور بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کد خطا ER11 مایکروفر بوش

وجود ذرات روغن و چربی زیاد در فضای آشپزخانه و همچنین محکم فشار دادن دکمه ها به مرور باعث میشود تا برخی از آنها گیر کنند. ارور er11 مایکروویو بوش نشان دهنده گیر کردن هر یک از دکمه ها و کلیدهای روی پنل می باشد. ابتدا بررسی کنید که آیا دکمه ها گیر کرده اند یا خیر؟ با تمیز کردن لایه های چربی اطراف دکمه ها می توان تا حد زیادی مشکل را حل کرد. البته در برخی از مواقع لایه غشایی داخل دستگاه به پشت پنل چسبیده و به همین دلیل این ارور روی صفحه نمایش داده میشود. در این شریط باید داخل دستگاه توسط نمایندگی تعمیرات بوش تهران و سایر شهرها بررسی و مشکل رفع شود.

کد خطای ER4 ماکروفر بوش

از دیگر کدهای خطا مایکرویو بوش می توان به er4 اشاره کرد. این ارور در شرایطی بروز می کند که دمای داخل دستگاه بیش از مقدار تنظیم شده افزایش پیدا کند. بهترین کار برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به قطعات داخلی به دلیل گرمای بیش از اندازه دستگاه این است که برق مایکروفر را قطع و درب آن را باز کنید. پس از گذشت چند دقیقه و سرد شدن دستگاه، درب را ببندید و چک کنید که آیا فن روشن میشود یا خیر؟ در صورت روشن نشدن فن باید تعمیر یا تعویض شود.

ارور ER18 مایکروفر بوش

از مهم ترین ارورهای مایکروفر بوش می توان به er18 اشاره کرد. این ارور نشان دهنده وجود اشکال فنی در برد، مدارات و سیم کشی داخلی و موارد مشابه می باشد و بررسی و رفع آن نیاز به تخصص و تجربه دارد.

کد خطا : در مایکروفر بوش

اگر صدای بوق از دستگاه شنیده میشود و همزمان : روی صفحه به چشم میخورد، نشان دهنده تنظیم شدن ساعت مایکروفر بر اساس تنظیمات اولیه است. در واقع این شرایط پس از قطع و وصل برق رخ می دهد و کافیست ساعت دستگاه را مجدد تنظیم کنید تا مشکل برطرف شود.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر بوش

با توجه به اینکه خازن داخلی مایکروفر پس از قطع برق هنوز دارای ولتاژ می باشد، به همین دلیل تعمیر آن بدون مهارت می تواند خطر برق گرفتگی را به همراه داشته باشد. لذا در صورت مواجه شدن به کدهای خطا و ارورهای مایکروویو بوش بهترین انتخاب استفاده از دانش تعمیرکاران می باشد. تکنوپشتیبان از جمله مراکز فعال در زمینه تعمیر لوازم خانگی در تهران می باشد که محصولات برند بوش را پوشش داده و تعمیرات ر در محل و منزل انجام می دهد. این مجموعه در رفع ارورها از قطعات اصلی و اورجینال استفاده نموده و در نهایت تضمین ارائه می دهد.

منبع: appliancehelper

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید