کدهای خطا و ارورهای مایکروفر دوو

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر دوو

local_offerآموزش تعمیر مایکروفر
chat0

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر دوو نسبت به سایر برندها بسیار محدود بوده و در شش مورد می توان آنها را خلاصه کرد. تمام این ارورها نشان دهنده معیوب بودن یکی از قطعات داخلی دستگاه بوده و نوعی هشداردهنده برای تعمیر به موقع به شمار می روند. چون عدم توجه به این کدهای خطا مایکروویو دوو در نهایت به خرابی های مهم تر منجر شده و خسارت زیادی را به همراه دارد. در این بخش از مطالب آموزش تعمیر مایکروفر تکنوپشتیبان به معرفی تمام ارورها و کدهای خطا مایکروفر دوو در مدل های مختلف اشاره خواهیم داشت و نحوه رفع هر یک را بررسی می کنیم.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر دوو

عیب یابی و رفع کدهای خطای مایکروفر دوو نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای مایکروفر شما را رفع نماییم.

02157428

کد خطا Er-1 مایکروفر دوو

یکی از رایج ترین ارورهای مایکروویو دوو، er1 می باشد که نشان دهنده وجود اشکال و خرابی در ترمیستور یا همان سنسور حرارتی می باشد. در صورت مشاهده این ارور ابتدا بهتر است دستگاه را یک مرتبه خاموش و مجدد به برق متصل و آن را روشن کنید. اگر مشکل برطرف نشد، لازم است قطعات داخلی آن از قبیل موتور فن، برد و ترمیستور بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند. با توجه به اینکه در خازن دستگاه پس از قطع برق هنوز ولتاژ زیادی وجود دارد، لذا پیشنهاد می کنیم تعمیر مایکروفر را تنها به افراد حرفه ای در این حوزه بسپارید.

ارور Er-2 مایکروفر دوو

اگر پس از روشن شدن مایکروفر و شروع به کار برنامه پخت و پز دما به اندازه استاندارد افزایش پیدا نکرد، ارور er2 را ممکن است روی پنل مشاهده کنید. در واقع ارور er2 نیز نشان دهنده وجود خرابی و اشکال در ترمیستور می باشد. اگر با ریست کردن مایکروفر مشکل برطرف نشد، لازم است برد و سنسور حرارتی و موتور فن و سیم کشی داخلی به طور دقیق بررسی شود.

کد خطای Er-3 مایکروویو دوو

ارور er3 در مایکروفر دوو نشان دهنده وجود اشکال و خرابی در درب می باشد و به همین دلیل پس از بروز این خطا دستگاه خاموش میشود. برای رفع اشکل ابتدا بررسی کنید که آیا درب دستگاه کاملا بسته است یا خیر؟ در صورت بسته بودن درب، یک مرتبه مایکروفر را از برق جدا و مجدد آن را روشن کنید. چنانچه مشکل برطرف نشد، تنها راهکار بررسی پروب درب می باشد. در برخی از مواقع پروب درب سالم است و خرابی برد الکتریکی دلیل رخ دادن رور er3 مایکروفر دوو می باشد که باید توسط نمایندگی تعمیرات مایکروفر دوو بررسی و عیب یابی شود.

کد خطا Er-4 مایکروفر دوو

در شرایطی که پس از شروع برنامه پخت و پز در بازه زمانی کوتاه دمای داخل دستگاه بیش از 300 درجه سانتی گراد تشخیص داده شود، ارور er4 روی پنل نمایش داده میشود. به صورت خودکار برای جلوگیری از خراب شدن سایر قطعات، مایکروفر به صورت خودکار برنامه پخت و پز را غیر فعال و درب دستگاه باز میشود. در نهایت با روشن شدن فن تلاش میشود تا هوای داخل دستگاه خیلی زود سرد شود تا قطعات پلاستیکی و سیم کشی و غیره با مشکل مواجه نشوند. برای رفع ارور کافیست ابتدا مایکروفر را ریست کنید و برای ریست کردن می توانید دکمه cancle را فشار دهید. اگر ارور برطرف نشد، باید قطعات داخلی و برد و سنسورهای به طور دقیق بررسی و عیب یابی شوند.

ارور Er-5 مایکروویو دوو

از دیگر ارورهای مایکروویو دوو می توان به er5 اشاره کرد که نشان دهنده وجود اشکال در سنسورهای حرارتی می باشد. در حالت استاندارد، بعد از 10 دقیقه از زمانیکه دمای مایکروفر به 200 درجه سانتی گراد رسید، باید دما بیش از 270 درجه شده باشد. لذا اگر دما در این شرایط کمتر از 270 درجه بود، ارور er5 را مشاهده خواهید کرد. در بسیاری از مواقع با ریست کردن و فشردن دکمه cancle این کد خطا برطرف میشود. در غیر این صورت یک مرتبه مایکروفر را از برق بکشید و مجدد آن را به برق متصل و روشن کنید. اگر ارور رفع نشد سیستم باید توسط مراکز تعمیر لوازم خانگی یا سایر شهرهای محل سکونتتان برسی و برطرف شود.

کد خطا Er-6 مایکروفر دوو

اگر در حالت پیرولیتیک دمای مرکز فر به بیش از 300 درجه سانتی گراد افزایش پیدا کند، اما رله از کار نیوفتد با ارور er6 مواجه خواهید شد. با توجه به اینکه این شرایط می تواند به قطعات داخلی دستگاه آسیب وارد کند، به همین دلیل بهترین کار فشردن دکمه cancle می باشد. علاوه براین، می تواند دستگاه را به مدت 10 دقیقه خاموش و مجدد روشن کنید. اگر ارور با هیچ یک از این روش ها برطرف نشد، باید دستگاه توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید