کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید امرسان

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید امرسان (تمام مدلها)

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید امرسان را می توان در دو گروه کلی تقسیم بندی کرد؛ گروه اول تنها در یخچال فریزرها مشاهده شده و گروه دوم در یخچال ساید نمایش داده میشوند. این ارورها در مدل های مختلف یخچال فریزر امرسان ممکن است کمی تفاوت داشته باشند و به همین دلیل لیست کاملی از آنها را در ادامه ارائه می دهیم. با شناخت علت هر یک از کدهای خطای یخچال فریزر امرسان در زمان مناسب می توانید بهترین اقدام را برای رفع آنها انجام دهید. برای آشنایی با معنا و مفهوم ارورها و کدهای خطای یخچال فریزر و ساید بای ساید امرسان در مدل های مختلف در این بخش از آموزش تعمیر ساید بای ساید با ما همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید امرسان

عیب یابی و رفع کدهای خطای یخچال فریزر امرسان نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای یخچال فریزر و ساید شما را رفع نماییم.

02157428

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر امرسان

در یخچال فریزرهای امرسان مدل های مختلف برخی از ارورها در نظر گرفته شده تا وضعیت سیستم داخلی و قطعات آن را نشان دهد. با اطلاع از این کدهای خطا و دلیل رخ دادن آنها متوجه خواهید شد که برخی از خرابی ها براحتی و بدون نیاز به تخصص در تعمیر یخچال فریزر قابل حل هستند و تعدادی تعمیرات تخصصی لازم دارند. از مهم ترین ارورهای یخچال فریزر امرسان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کد خطا CO یخچال فریزر امرسان

یکی از مهم ترین کدهای خطا یخچال فریزر امرسان که نباید از آن چشم پوشی کرد، ارور CO می باشد. این ارور نشان دهنده اشکال در فن یا کمپرسور است. ابتدا فن را بررسی و در صورت وجود اشکال آن را تعمیر یا تعویض کنید. در غیر این صورت لازم است تعمیرکار کمپسور و برد الکتریکی را بررسی کند.

ارور DA یخچال فریزر امرسان

دو دلیل اصلی برای ارور DA یخچال امرسان وجود دارد؛ خرابی دمپر و اشکال در برد الکتریکی. ابتدا هیتر دمپر را بررسی و در صورت خراب بودن آنرا با قطعه سالم تعویض کنید. اگر دمپر سالم است، لازم است برد نیز عیب یابی شود. با توجه به تخصصی بودن عیب یابی برد می توانید با ما در نمایندگی تعمیر یخچال فریزر امرسان تماس بگیرید.

کد خطای HE یخچال فریزر امرسان

از دیگر ارورهای یخچال فریزر امرسان می توان به ارور HE اشاره کرد. این ارور نشان دهنده خرابی هیتر المنت است. برای رفع ارور کافیست هیتر المنت را بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر یا تعویض کنید. اگر هیتر المنت سالم باشد و این ارور روی صفحه نمایش داده شده، برد الکتریکی نیز باید عیب یابی شود.

ارور DS یا D5 یخچال فریزر و ساید امرسان

علت ارور DS در یخچال فریزر امرسان خرابی سنسور دیفراست است که در برخی از مدل ها ممکن است با ارور D5 نیز نمایش داده شود. برای رفع این ارور لازم است اتصالات سنسور و مقاومت آن بررسی و در صورت نیاز قطعه تعویض شود. در صورت رفع نشدن ارور تنها را بررسی و عیب یابی برد الکتریکی توسط تعمیرکار متخصص می باشد.

کد خطا RD یخچال فریزر امرسان

از دیگر مهم ترین کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر امرسان می توان به ارور RD اشاره کرد. توجه داشته باشید که در صورت مشاهده این ارور، دو قطعه بسیار مهم باید بررسی شود که عبارتند از: سوئیچ مگنت و دمپر. هر یک از این دو قطعه به صورت جدا باید عیب یابی شوند و اگر ارور برطرف نشد، تنها راه حل بررسی برد الکتریکی خواهد بود.

ارور RS یخچال فریزر امرسان

یکی دیگر از کدهای خطای یخچال فریزر امرسان که ممکن است با آن مواجه شوید، ارور RS می باشد. این ارور در شرایطی بروز می کند که سنسور برد دچار اشکال شده یا اتصالات آن با مشکل روبرو شده باشند. برای رفع ارور RS چند کار مهم را باید انجام دهید که عبارتند از:

  • مقاومت سنسور یخچال را اندازه گیی و در صورت طبیعی نبودن آن باید قطعه تعویض شود.
  • ممکن است اتصال سنسور با برد دچار اشکال شده باشد. برای این منظور دو سیم قهوه ای و زرد را باید بررسی و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.
  • اتصال سنسور به برق را چک کنید.
  • در نهایت اگر هنوز ارور برطرف نشده بود، برد نیز باید بررسی شود. در برخی از مواقع اختلال در برد باعث میشود ارتباط آن با سنسور برقرار نشود و ارور RS روی صفحه نمایش داده شود.

ارور F5 یا FC یخچال فریزر امرسان

هر یک از دو ارور F5 و FC در یخچال فریزرهای امرسان نشان دهنده خرابی سنسور فریزر است. مانند ارور قبل لازم است اتصالات و مقاومت سنسور فریز بررسی و در صورت نیاز این قطعه به طور کامل تعویض شود. در صورت سالم بودن سنسور و اتصالات آن، برد باید عیب یابی شود. برای عیب یابی برد می توانید با ما در تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

ارور CD یخچال فریزر امرسان

ارور CD یخچال فریزر امرسان در مدل های مختلف معنای متفاوتی دارد. در برخی از مدل ها خرابی فن و کمپرسور با ارور CD نمایش داده میشود. برای رفع ارور باید فن و کمپرسور هر دو به صورت جدا بررسی شوند. در بخی دیگر از مدل های یخچال فریزر امرسان این ارور نشان دهنده خرابی دمپر بوده و باید تعویض شود. در نهایت اگر هیچ یک از این موارد دلیل ارور CD نبود، تنها راه حل بررسی و تعمیر تخصصی برد الکتریکی است.

خطای EF در یخچال امرسان

در صورت مواجه شدن با ارور EF در یخچال فریزر امرسان، باید فن اواپراتور بررسی و عیب یابی شود. اگر با تعمیر یا تعویض فن هنوز کد خطای EF نمایش داده میشود، برد نیاز به تعمیر دارد.

ارو FF فریزر امرسان

ارور FF یخچال فریزر مدل EF13 نشان دهنده خراب بودن فن فریزر است. موتور فن و سیم پیچی و سایر قطعات آن باید بررسی و در صورت نیاز تعمیر شوند.

کد خطای FA یخچال فریزر امرسان

یکی دیگر از رایج ترین کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر امرسان، ارور EF می باشد. این ارور به معنای خرابی در فن بوده و باید موتور و سیم پیچی آن بررسی شود. در صورت سالم بودن فن، با تعمیر برد می توان ارور را برطرف کرد.

ارور LA یخچال فریزر امرسان

با گذشت زمان و بالا رفتن عمر یخچال فریزر امرسان ممکن است با ارور LA روبرو شوید. این ارور نشان دهنده این است که لامپ یخچال سوخته و باید تعویض شود. قبل از تعویض لامپ ابتدا سیم کشی آن نیز باید بررسی شود.

ارور H1 و H2 یخچال فریزر امرسان

دو ارور H1 و H2 یخچال فریزر امرسان اگر جدی گرفته نشوند، به مرور با لایه هایی از برفک در دستگاه مواجه میشوید. چون این دو ارور نشان دهنده خرابی هیتر دیفراست است و در صورت نیاز باید تعویض شود. البته در برخی از مواقع برد دارای اشکال بوده و فرمان روشن شدن را به هیتر دیفراست ارسال نمی کند و به همین دلیل این ارور نمایش داده میشود. با تعمیر برد می توان ارور H1 و H2 را برطرف کرد.

کدهای خطا و ارورهای ساید امرسان

گروه بعدی کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید امرسان به ارورهای ساید اختصاص داده میشود. در یخچال های ساید بای ساید امرسان 5 ارور و کد خطا نمایش داده میشود که عبارتند از:

کد خطا F ساید امرسان

ارور F یخچال ساید امرسان نشان دهنده اشکال در سنسور دمای فریزر است. علاوه بر بررسی سنسور، در برخی از مواقع نیاز به تعمیر برد توسط تعمیرکار ماهر در تعمیر ساید بای ساید نیز وجود دارد.

ارور D یخچال ساید امرسان

یکی از مهم ترین کدهای خطا و ارورهای یخچال ساید امرسان، ارور D می باشد. این ارور نشان دهنده خرابی سنسور دیفراست است و باعث میشود برفک زدایی به درستی انجام نشود. اگر سنسور دیفراست سالم باشد و این ارور نمایش داده شود، ممکن است ترمودیسک و برد نیز دچار خرابی شده باشند. ابتدا ترمودیسک و المنت و ترموفیوز را بررسی و عیب یابی کنید. اگر تمام این قطعات سالم بودند، در نهایت برد نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

ارور I ساید بای ساید امرسان

اگر متوجه شدید که یخساز ساید امرسان به درستی کار نمی کند و ارور I نیز روی صفحه نمایش داده میشود، لازم است سنسور یخساز بررسی شود. در صورت خراب شدن این سنسور یا قطع شدن ارتباط آن با برد ارور I نمایش داده میشود. در بخی از مواقع ممکن است برد دچار اشکال شده و نمی تواند با سنسور به درستی ارتباط داشته باشد.

کد خطای R ساید امرسان

ارور R یخچال ساید امرسان نشان دهنده خرابی در سنسور یخچال است. سنسور و مقاومت و اتصالات آن را بررسی و در صورت نیاز قطعه را تعویض کنید. در صورت سالم بودن قطعه برد الکتریکی را بررسی کنید.

ارور B یخچال ساید بای ساید امرسان

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای یخچال ساید امرسان، ارور B می باشد که به معنای خرابی سنسور دمای محیط است. سنسور را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. دقت داشته باشید که ممکن است سنسور سالم باشد و برد دچار خرابی شده باشد و نیاز به تعمیر تخصصی دارد.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید