کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید کنمور

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید کنمور (تمام مدلها)

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید کنمور Kenmore در مدل های مختلف تقریبا مشابه هستند. این ارورها همگی بیان گر این هستند که کدام قطعه دارای اختلال شده و با اطلاع از این موضوع می توان نسبت به رفع آن اقدام کرد. کافیست معنای این ارورها را بدانید و بر اساس میزان اهمیت و اولویت نسبت به رفع آنها توسط تعمیرکار اقدام کنید. در این بخش از آموزش تعمیر ساید بای ساید و یخچال فریزر تکنوپشتیبان به معرفی کامل معنای هر یک از ارورها و کدهای خطا یخچال فریزر کنمور مدل های 795 و غیره و نحوه رفع آنها خواهیم پرداخت.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید کنمور

عیب یابی و رفع کدهای خطای یخچال فریزر کنمور نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای یخچال فریزر و ساید شما را رفع نماییم.

02157428

کد خطا Er 1F یا Er IF یخچال فریزر و ساید کنمور

هر یک از دو ارور er 1f و er IF در یخچال فریزر و ساید کنمور نشان دهنده اشکال در موتور فن یخساز می باشد. در واقع این ارور نشان می دهد که برد نمی تواند با فن یخساز ارتباط برقرار کند. در بسیاری از مواقع تنها با 5 دقیقه خاموش کردن یخچال و روشن کردن مجدد آن مشکل برطرف می شود. اگر مشکل برطرف نشد، برد اصلی و موتور یخساز باید بررسی و عیب یابی شود. توجه داشته باشید که عیب یابی برد نیاز به تخصص بالایی دارد. به همین دلیل می توانید از خدمات تعمیر ساید بای ساید و یخچال تکنوپشتیبان استفاده کنید.

ارور Er FF یخچال فریزر کنمور

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید کنمور می توان به ارور Er FF اشاره کرد. این ارور در صورتی بروز می کند که فن اواپراتور دچار اشکال شده باشد. برای رفع ارور ابتدا موتور فن و سیم پیچی آن را بررسی و در صورت نیاز قطعه را تعویض کنید. علاوه براین، اشکال در سوکت و برد اصلی نیز می توانند دلایل دیگری برای بروز این مشکل باشند. برای رفع ارور می توانید با ما در تیم تعمیر یخچال فریزر تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

کد خطا Er FS یخچال فریزر کنمور

ارور Er FS یخچال فریزر و ساید کنمور نشان دهنده اشکال و خرابی در سنسور کابین فریزر است. وضعیت سنسور را بررسی و در صورت نیاز قطعه معیوب را تعویض کنید.

ارور ER Rs یخچال فریزر و ساید کنمور

ارور ER Rs از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید کنمور می باشد که بسیار رایج است. این ارور نشان دهنده اشکال و خرابی در سنسور کابین یخچال است. ابتدا بررسی کنید که آیا سنسور سالم است یا خیر؟ در صورت معیوب بودن سنسور باید قطعه تعویض شود. در صورت سالم بودن سنسور، برد اصلی باید بررسی و عیب یابی شود.

کد خطای F Ds یخچال فریزر و ساید کنمور

ارور F Ds از جمله مواردی می باشد که باید جدی گرفته شود، در غیر این صورت به مرور برفک زیادی داخل دستگاه ایجاد شده و اواپراتور نیز یخ می زند. این ارور نشان دهنده خرابی سنسور دیفراست فریزر است. با خراب شدن این قطعه یخ زدایی به درستی انجام نمیشود و به همین دلیل به محض مشاهده آن باید قطعه معیوب تعویض شود. اگر سنسور سالم است و هنوز این ارور روی صفحه نمایش داده میشود، یخچال فریزر باید توسط مراکز تعمیر لوازم خانگی بررسی شود.

ارور r Ds یخچال فریزر و ساید کنمور

مانند مورد قبل، ارور r Ds نیز نشان دهنده اشکال در سنسور دیفراست یخچال است. ابتدا سنسور را بررسی در صورت اشکال آن را تعویض کنید. در صورت سالم بودن سنسور، برد باید بررسی شود.

ارور Er HS یخچال فریزر و ساید کنمور

ارور Er HS یخچال فریزر و ساید کنمور kenmore نشان دهنده اشکال در سنسور رطوبت سنج یا Humidity sensor می باشد. ابتدا بررسی کنید که آیا سنسور سالم است یا نیاز به تعویض دارد؟ در صورت سالم بودن سنسور، ممکن است اشکال در برد اصلی باشد و باید توسط تکنسین بررسی شود.

کد خطا Er IS یخچال فریزر و ساید کنمور

سنسور یخساز یا ICE MAKER یکی دیگر از سنسورهای داخل یخچال فریزر و ساید کنمور می باشد و به دلایل مختلف ممکن است دچار اشکال شود. با خراب شدن این قطعه ارور Er IS روی صفحه نمایش داده میشود.

ارور Er SS یخچال فریزر و ساید کنمور

داخل یخچال فریزرها برای اطلاع از دمای درون کشوها سنسورهایی در نظر گرفته میشود. اگر این سنسورها خراب شوند، تشخیص دمای داخل کشو با اختلال مواجه می گردد و ارور Rr SS روی صفحه نمایش داده خواهد شد. با تعویض این سنسور می توان ارور را برطرف کرد.

ارور Er rt یخچال فریزر و ساید کنمور

ارور Er rt یخچال فریزر و ساید کنمور نشان دهنده اشکال در سنسور دمای محیط می باشد. این سنسور وظیفه تشخیص دمای محیط اطراف و تنظیم عمکلرد دستگاه بر همین اساس را برعهده دارد. با اهم سنج مقدار مقاومت این سنسور را اندازه گیری کنید و در صورت معیوب بودن این قطعه باید تعویض شود. البته در بسیاری از مواقع با 5 دقیقه خاموش کردن یخچال فریزر ارور برطرف میشود و نیاز به تعویض قطعه نیست.

کد خطا Er It یخچال فریزر و ساید کنمور

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید کنمور، ارور Er It می باشد که به دلیل خرابی سیستم یخساز رخ می دهد. با توجه به اینکه قطعات متعددی در سیستم یخساز وجود دارند، به همین دلیل لازم است تعمیرکار دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

ارور Er Gf یخچال فریزر و ساید کنمور

اگر آب ورودی به یخچال با مشکل مواجه باشد، ارور Er Gf روی صفحه نمایش داده میشود. بررسی کنید آیا آب ساختمان وصل است یا خیر؟ شلنگ آب ورودی به دستگاه دچار تاخوردگی و انسداد نشده است؟ فشار آب ساختمان به اندازه مطلوب است یا خیر؟ فیلتر دچار انسداد نشده است؟ با بررسی هر یک از این مواد و رفع مشکلات موجود می توان این ارور را برطرف نمود.

ارور F Dh یخچال فریزر و ساید کنمور

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر کنمور که خرابی در سیستم دیفراست فریزر را نشان می دهد، ارور F Dh است. با مشاهده این ارور نه تنها باید سنسور بررسی شود، بلکه ترموفیوز و المنت و برد اصلی نیز باید عیب یابی شوند تا یخ زدایی به درستی انجام شده و ارور رفع شود.

کد خطا r Dh یخچال فریزر و ساید کنمور

در صورت اشکال و خرابی در سیستم دیفراست یخچال ارور r dh مشاهده میشود. برای رفع این ارور سنسور دیفرسات، المنت، ترموفیوز و ترمودیسک باید همگی بررسی و عیب یابی شوند. در برخی از مواقع برد اصلی نیز باید تعمیر شود.

ارور Er CF یخچال فریزر و ساید کنمور

فن کندانسور که در پشت یخچال قرار دارد ممکن است به دلایل مختلف با اشکال مواجه شود. به عنوان مثال ممکن است موتور آن معیوب بوده یا سیم پیچی دچار اشکال شود. در این صورت ارور er cf یخچال فریزر و ساید کنمور نمایش داده میشود. با بررسی و رفع اشکالات در فن کندانسور می توانید این ارور را برطرف کنید.

ارور Er CO یخچال فریزر و ساید کنمور

اگر برد اصلی نتواند با صفحه نمایش ارتباط برقرار کند، ارور er co نمایش داده میشود. ابتدا اتصالات و سیم کشی ها را بررسی نمایید. درصورت سالم بودن اتصالات، برد باید عیب یابی شود.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید