برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی (کاملترین لیست)

local_offerآموزش تعمیر ماشین ظرفشویی
chat0

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف با هم تفاوت های اندکی دارند. شناخت این برنامه ها چند مزیت مهم را به همراه دارد و اصلی ترین آنها، استفاده بهینه از قابلیت های دستگاه و کمک به افزایش طول عمر و کارایی آن است. علیرغم اینکه در دفترچه راهنمای هر یک از برندها این برنامه ها به طور کامل شرح داده شده اند، اما ممکن است ابهاماتی درباره آنها داشته باشید. در این بخش از مطالب آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی، قصد داریم لیست کاملی از تمام برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی، بوش سری 6 و 8 و غیره، سامسونگ، بکو، بلومبرگ، دوو، پاکشوما، ایندزیت، الگانس، کرال، زیرووات و اسنوا را ارائه دهیم. با تکنوپشتیبان همراه باشید.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی دوو

دوو از نام های بسیار شناخته شده در زمینه تولید لوازم خانگی می باشد و ماشین های ظرفشویی آن دارای تنوع بالایی هستند. بدون شک اگر بدرستی از قابلیت های این دستگاه اطلاع داشته باشید، با استفاده صحیح از آن کمتر به خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز پیدا خواهید کرد. مهم ترین و اصلی ترین برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی دوو شامل موارد زیر می باشد:

 • برنامه شستشوی نرمال normal

برای شستشوی طبیعی ظروف که دارای مقدار کمی چربی تازه بوده و تکه های خشکیده مواد غذایی کمتر روی آنها به چشم میخورد می توان از برنامه نرمال استفاده کرد. در حالت کلی روند شستشو با این برنامه شامل پیش شستشو و تمیز کردن چربی ها، شستشوی کامل ظروف و آبکشی و خشک کردن می باشد. در حالت نرمال دمای آب حدود 55 درجه می باشد.

 • اقتصادی eco ظرفشویی دوو

همان طور که از نام این برنامه مشخص است، شستشو با کمترین مقدار مصرف انرژی انجام شده و دمای آب برای آن بر روی 45 درجه تنظیم میشود. پس از مرحله پیش شستشو و از بین بردن چربی ها، یک مرحله نیز با دمای 60 درجه شستشو انجام میشود. در نهایت مانند سایر برنامه ها آب کشی و خشک کردن انجام خواهد شد.

 • برنامه شستشوی پر قدرت heavy

برنامه پرقرت در ماشین ظرفشویی دوو برای شستن ظروفی از قبیل تابه و قابلمه ها کاربرد دارد که در اغلب مواقع کثیفی بیشتری نسبت به بقیه دارند. برای تمیز کردن تکه های خشک شده مواد غذایی بر روی این ظروف ابتدا پیش شستشو با دمای 50 درجه انجام میشود. سپس با دمای 60 تا 70 درجه مجدد یک مرحله تکمیلی شستشو انجام شده و در نهایت پس از آبکشی، خشک شدن اجرا میشود.

 • برنامه شیشه ای glass در ظرفشویی دوو

برای شستشوی انواع لیوان و بشقاب و سیر ظروف شیشه ای که دارای چربی کمی هستند از برنامه شیشه ای یا glass در ماشین ظرفشویی دوو استفاده میشود. با توجه به اینکه ظروف شیشه ای می باشند، دمای آب در مرحله اول 40 درجه می باشد و در نهایت یک مرحله با دمای 60 درجه نیز شستشو انجام خواهد شد. نمته بسیار مهم اینکه، برنامه شیشه ای ظرفشویی دوو قابلیت خشک کردن ظروف را ندارد.

 • سریع rapid

با توجه به اینکه در این برنامه سرعت عمل اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل پیش شستشو و خشک کن در آن حذف میشود.

 • برنامه 90 دقیقه ای در ظرفشویی دوو

در برنامه نود دقیقه ای 90 minutes ظروف در دمای 65 درجه شستشو داده شده و آبکشی و خشک کردن در آخرین گام اجرا میشود.

 • برنامه خیساندن ظروف در ظرفشویی rinse

برای شستشوی قابلمه ها و ظروفی که لایه های ضخیمی از مواد غذایی روی آنها خشک شده است، ابتدا می توان از برنامه rinse استفاده کرد. این برنامه ابتدا ظروف را خیس می کند تا مراحل کار در سایر برنامه ها آسان تر اجرا شوند.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی اسنوا

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی اسنوا در سری های مختلف به صورت زیر می باشد:

 • برنامه نرمال

برنامه نرمال normal در ظرفشویی اسنوا برای شستشوی ظروف با چربی کم و تازه کاربرد دارد. این برنامه شامل پیش شستشو، شستشوی کامل، آبکشی و خشک کردن می باشد و بیشترین کاربرد را نسبت به سایر برنامه ها دارد.

 • برنامه اقتصادی یا eco

برنامه اقتصادی یا اکو در ظرفشویی اسنوا شرایطی را فراهم می کند تا ظروف آهسته تر تمیز شوند. در این صورت میزان مصرف انرژی تا حد مطلوبی کاهش پیدا خواهد کرد.

 • برنامه auto در ماشین ظرفشویی اسنوا

برخلاف بسیاری از برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی اسنوا، در حالت auto دمای آب و مدت زمان اجرای برنامه به صورت خودکار تعیین می گردد. در این برنامه با توجه به میزان کثیفی روی ظروف زمان و دمای آب به صورت هوشمند مشخص خواهد شد.

 • برنامه delicate ظرفشویی اسنوا

برنامه دلیکیت در ظرفشویی اسنوا در شرایطی کاربرد دارد که ظروف شیشه ای و کریستالی باشند. با توجه به حساس بودن این ظروف در برابر دما و فشار آب، تنظیمات به گونه ای انجام میشود تا به آنها آسیب وارد نشود.

 • برنامه intensive

در صورت کثیف بودن بیش از اندازه ظروف و وجود لایه های ضخیم و چربی فراوان، برنامه intensive ماشین ظرفشویی اسنوا کاربرد دارد. با توجه به اینکه دمای آب و مدت زمان شستشو در این برنامه زیاد است، به همین دلیل مصرف انرژی بالایی دارد.

 • برنامه express

برای شستشوی سریع ظروف با چربی و کثیفی متوسط می توانید از برنامه express استفاده کنید. مدت زمان شستشوی ظروف در این برنامه حدود 30 دقیقه می باشد.

 • برنامه pre wash در ماشین ظرفشویی اسنوا

همان طور که از نام این برنامه مشخص است، به عنوان پیش شستشو کاربرد دارد. با فعال کردن این برنامه، ابتدا بدون مواد شوینده کثیفی ها تا حد امکان از روی ظروف جدا شده و با برنامه بعدی شستشو به طور کامل انجام میشود.

 • برنامه rinse ظرفشویی اسنوا

برنامه rinse راینز در ماشین ظرفشویی اسنوا برای خیساندن ظروف مختلف کاربرد دارد. این برنامه قبل از برنامه شستشوی اصلی اجرا شده و برای شستن ظروف با کثیفی زیاد کاربرد دارد.
در صورتیکه هر یک از این برنامه ها به درستی عمل نمی کنند و شستشو با مشکل مواجه میشود، برای جلوگیری از خرابی بیشتر دستگاه بهتر است با مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا تماس بگیرید.

برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی اسنوا

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی در سری های مختلف شامل موارد زیر می باشد:

 • برنامه نرمال

برنامه نرمال از اصلی ترین گزینه ها برای شستشوی ظروف روزانه می باشد و قادر به تمیز کردن ظروف با حجم متوسط چربی و کثیفی است. در این برنامه ابتدا ظروف در دمای 50 درجه پیش شستشو شده و شستشوی کامل در دمای 70 درجه انجام میشود و در نهایت آبکشی و خشک کردن اجرا خواهد شد.

 • برنامه eco یا اقتصادی

این برنامه به منظور صرفه جویی در مصرف آب و برق تنظیم شده و مرحله خشک کردن از آن حذف شده است. با توجه به دمای آب و میزان آب مصرفی در این برنامه، برای شستشوی ظروف با مقدار متوسط چربی و کثیفی کاربرد دارد.

 • برنامه auto یا خودکار

برنامه خودکار یا اتوماتیک در ماشین های ظرفشویی ال جی به صورت هوشمند و بر اساس میزان کثیفی ظروف دما و مدت زمان شستشو را تعیین می کند. در حالت کلی این برنامه بیشتر برای شستشوی ظروف با کثیفی نرمال کاربرد داشته و ظروف شیشه ای و کریستالی بهتر است با آن شستشو داده نشوند.

 • برنامه delicate در ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه برای شستشوی ظروف شیشه ای و کریستالی که حساس می باشند کاربرد دارد.

 • برنامه heavy ظرفشویی ال جی

به منظور شستشوی ظروف سنگین از قبیل تابه و قابلمه از برنامه heavy می توانید استفاده کنید.

 • برنامه express

این برنامه در شرایطی کاربرد دارد که زمان محدودی داشته باشید و بیشتر برای شستن ظروف شیشه ای و کریستالی کاربرد دارد.

 • برنامه quick در ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه quick نیز برای شستشوی سریع ظروف با مقدار چربی و کثیفی کم کاربرد دارد.

 • برنامه pre wash در ظرفشویی ال جی

این برنامه به عنوان پیش شستشو استفاده میشود و بعد از اتمام آن حتما باید یکی دیگر از برنامه های بالا اجرا شوند. در این مرحله بدون مواد شوینده کثیفی های روی ظروف تمیز میشود.

 • برنامه rinse

برای جدا کردن لایه های ضخیم مواد غذایی و چربی روی ظروف ابتدا می توان از این برنامه استفاده کرد. در واقع با این برنامه ابتدا ظروف برای مدت کوتاهی خیس میشوند تا راحت تر تمیز شوند.

در صورت عدم عملکرد صحیح هر یک از برنامه های فوق بهتر است با مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش سری 6 و 8 و سایر مدل ها شامل موارد زیر می باشد:

 • برنامه normal/regular

این برنامه در ماشین ظرفشویی بوش سری 6 و 8 و غیره به معنای شستشو در حالت نرمال و طبیعی می باشد. برای استفاده از این برنامه میزان چربی و کثیفی روی ظروف باید در حد متوسط باشد تا در دمای 60 تا 65 درجه شستشو به خوبی انجام شود. در حالت طبیعی برنامه شستشو حدود 2 ساعت طول میکشد و گاها تا 1:30 دقیقه نیز ممکن است کاهش پیدا کند.

 • برنامه auto ماشین ظرفشویی بوش

برنامه AUTO که بیشتر برای ظروف معمولی و غیر شیشه ای استفاده میشود، به صورت هوشمند می تواند زمان مورد نیاز برای شستشو و دما را تعیین کند. در اغلب مواقع شستشوی ظروف در این برنامه در دمای 45 تا 65 درجه انجام میشود.

 • برنامه intevsive/heavy در ظرفشویی بوش

این برنامه برای شستشوی ظروف در اندازه و وزن سنگین کاربرد دارد. به همین دلیل می توان از آن برای شستشوی قابلمه و تابه و موارد مشابه استفاده کرد و دمای آب در آن حدود 70 درجه می باشد.

 • برنامه glass/dedicate در ظرفشویی بوش

برنامه glass/dedicate در ماشین های ظرفشویی بوش سری 6 و 8 و غیره برای شستشوی ظروف شیشه ای و ظریف کاربرد دارد. با اجرای این برنامه، ظروف در دمای 40 درجه حدود یک ساعت شستشو داده میشوند.

 • برنامه One hour /Express/Speed60 ظرفشویی بوش

در سری های مختلف ماشین ظرفشویی بوش برای شستشوی سریع ظروف برنامه های متفاوتی ارائه شده است. به طوریکه در برخی از آنها این برنامه express می باشد و در سری های دیگر one hour. در تمام این برنامه ها حدود نیم ساعت تا یک ساعت ظروف در دمای 50 درجه شستشو داده شده و گزینه ایده آلی برای ظروف شیشه ای و کریستالی نیز محسوب میشود.

 • برنامه rinse/hold

مانند سایر برندها، این برنامه برای خیساندن ظروف قبل از شروع سایر برنامه ها استفاده میشود و مواد شوینده در این مرحله کاربرد ندارد.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بکو

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بکو عبارتند از:

 • برنامه auto ظرفشویی بکو

مانند سایر برندها، برنامه auto در ماشین ظرفشویی بکو برای تعیین زمان شستشو و دمای آب به طور خودکار توسط دستگاه کاربرد دارد.

 • برنامه eco

این برنامه برای صرفه جویی در مصرف انرژی و آب کاربرد دارد و شستشوی ظروف ب چربی و کثیفی متوسط را حدود 210 دقیقه انجام می دهد.

 • برنامه intensive در ماشین ظرفشویی بکو

با اجرای این برنامه ظروف سنگین از قبیل قابلمه و تابه با قدرت بالا و حدود 115 دقیقه شستشو داده میشوند. توجه داشته باشید که این برنامه مصرف آب بالایی دارد.

 • برنامه clean/shine در ظرفشویی بکو

این برنامه برای شستشوی ظروف شیشه ای و سایر جنس ها با چربی متوسط و کم کاربرد دارد و درخشندگی خوبی به آنها می دهد.

 • برنامه mini 30

برای شستشوی ظروف با چربی و کثیفی کم و همچنین قاشق و چنگال و چاقو برنامه mini 30 کاربرد دارد.

 • برنامه pre wash ماشین ظرفشویی بکو

این برنامه بدون مواد شوینده پیش شستشو را انجام می دهد تا مراحل بعدی کار با کیفیت بهتری اجرا شوند.

 • برنامه quick/clean ظرفشویی بکو

در برنامه quick/clean ظرفشویی بکو ظروف با چربی و کثیفی متوسط حدود 58 دقیقه شستشو داده میشوند. این برنامه برای شستشوی روزانه ظروف کاربرد دارد.

 • برنامه rinse

برای خیساندن ظروفی که کثیفی زیادی دارند ابتدا این برنامه اجرا شده و سپس سایر برنامه ها تنظیم می شوند.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی سامسونگ

 • برنامه نرمال normal

این برنامه حدود 65 دقیقه اجرا شده و برای شستشوی ظروف با کثیفی و چربی سطح متوسط کاربرد دارد.

 • برنامه اقتصادی eco

به منظور جلوگیری از مصرف آب می توان از برنامه eco در ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده کرد. با اجرای این برنامه مقدار مصرف آب کاهش یافته و زمان شستشو طولانی تر میشود.

 • برنامه glass/dedicate در ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای شستشوی ظروف شیشه ای با چربی کم و متوسط این برنامه استفاده میشود.

 • برنامه intensive در ظرفشویی سامسونگ

برنامه intensive یا متمرکز برای شستشوی ظروف بزرگ با کثیفی بالا کاربرد دارد. به عنوان مثال تابه و قابلمه ها بهتر است با این برنامه شستشو داده شوند و در عوش برنامه مناسبی برای ظروف کریستالی و شیشه ای نیست.

 • برنامه pre wash

بدون مواد شوینده ابتدا با این برنامه پیش شستشو انجام میشود تا لایه های کثیفی چسبیده به ظروف تمیز شده و برنامه بعدی بهتر عمل کند

 • برنامه rinse

در صورت کثیف بودن بیش از اندازه ظروف با این برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی سامسونگ می توان از این برنامه استفاده کرد.

 • برنامه express در ظرفشویی سامسونگ

برنامه express ظروف مختلف در دمای 65 درجه و در مدت زمان کوتاه شستشو داده میشوند.

 • برنامه quick

این برنامه سریع ترین برنامه شستشو در ظرفشویی سامسونگ می باشد و در نیم ساعت با مصرف آب و انرژی بالا ظروف با سطح کثیفی متوسط تمیز میشوند.
برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ و رفع اشکالات در هر یک از برنامه های آن می توانید از خدمات تکنوپشتیبان استفاده کنید.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی پاکشوما

 • برنامه پرقدرت یا intensive در ماشین ظرفشویی پاکشوما

این برنامه برای شستشوی ظروفی از قبیل تابه و قابلمه که کثیفی بیشتری نسبت به بقیه دارند کاربرد دارد.

 • برنامه economy ظرفشویی پاکشوما

این برنامه اقتصادی بوده و مصرف آب را کاهش می دهد. البته در برنامه اقتصادی زمان شستشو تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

 • برنامه gentle ظرفشویی پاکشوما

برنامه gentle در ماشین ظرفشویی پاکشوما برای شستشوی ظروف شیشه ای و حساس و ظریف کاربرد دارد. دمای آب و مدت زمان شستشو و قدرت آبکشی در این برنامه باعث میشود تا به ظروف کریستالی ظریف آسیب وارد نشود.

 • برنامه pre wash در ماشین ظرفشویی پاکشوما

برنامه پیش شستشو بوده و بدون مواد شوینده کثیفی ها و تکه های باقی مانده مواد غذایی از روی ظروف جدا میشود.

 • برنامه rinse

برای خیساندن ظروفی از قبیل قابلمه و تابه و بشقاب ها که لایه های ضخیم چربی و مواد غذایی روی آنها خشک شده است کاربرد دارد.

 • برنامه quick

در شرایطی که زمان محدودی دارید و کثیفی ظروف نیز در سطح متوسط است، از برنامه quick ماشین ظرفشویی پاکشوما می توانید استفاده کنید.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بلومبرگ

 • برنامه نرمال NORMAL: برنامه شستشوی ظروف با سطح چربی و کثیفی کم
 • برنامه auto یا خودکار: تنظیم دمای آب و مدت زمان شستشو به صورت خودکار بر اساس میزان کثیفی ظروف
 • برنامه intensive در ماشین ظرفشویی بلومبرگ: برای شستشوی پرقدرت ظروف کثیف از قبیل قابلمه و تابه
 • برنامه daily: برای شستشوی ظروفی که به صورت روزانه استفاده میشوند از این برنامه می توان استفاده کرد.
 • ظروف دارای لایه های خشک مواد غذایی و چربی بالا با این برنامه تمیز نمیشوند.
 • برنامه rinse: برای خیساندن ظروف قبل از شستشو کاربرد دارد
 • برنامه intensive daily: برای شستشوی روزانه و پرقدرت تابه و قابلمه بدون لایه های خیلی ضخیم و خشک کاربرد دارد
 • برنامه quick: در صورت محدود بودن زمان با افزایش مصرف آب در کمترین زمان ظروف با این برنامه شستشو داده میشوند.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ایندزیت

 • برنامه نرمال: این برنامه شامل پیش شستشو، شستشو، آبکشی و خشک کردن می باشد و برای ظروف با چربی کم کاربرد دارد.
 • برنامه extra در ماشین ظرفشویی ایندزیت: این برنامه در عرض یک ساعت شستشوی ظروف را انجام می دهد
 • برنامه dedicate: برای شستشوی ظروف شیشه ای و کریستالی حساس و ظریف از این برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی ایندزیت استفاده میشود.
 • برنامه intensive ظرفشویی ایندزیت: برنامه شستشوی پرقدرت برای ظروف بسیار کثیف مانند قابلمه و تابه می باشد.
 • برنامه rapid: این برنامه برای شستشوی سریع در عرض نیم ساعت ظروف در ماشین ظرفشویی ایندزیت کاربرد دارد.
 • برنامه pre wash: برای پیش شستشوی ظروف بدون مواد شوینده از این برنامه می توان استفاده کرد.
 • برنامه rinse/hold: برای خیساندن ظروف بسیار کثیف قبل از اجرای سایر برنامه های شستشو کاربرد دارد.
 • برنامه hygiene: این برنامه حدود یک ساعت و 20 دقیقه طول میکشد و ظروف کاملا ضد عفونی میشوند.

در صورت تنظیم نبودن هر یک از این برنامه ها می توانید با تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید