کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین ظرفشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول در مدل های مختلف به شیوه های گوناگونی نمایش داده میشود. به طوریکه برخی به صورت کد خطا متشکل از حرف و رقم می باشد و در برخی از مدل ها تعداد دفعات چشمک زن شدن چراغ نشان دهنده کد خطا است. اما در حالت کلی تمام این کدهای خطا ماشین ظرفشویی ویرپول در نهایت وضعیت قطعات داخلی را نشان می دهند و مشخص می کنند که کدام بخش از دستگاه دارای اشکال است. این بخش از آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی به بررسی لیست کامل ارورها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی ویرپول و نحوه رفع آنها اختصاص داده ایم.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

عیب یابی و رفع کدهای خطای ماشین ظرفشویی ویرپول نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای ماشین ظرفشویی شما را رفع نماییم.

02157428

کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول را چطور تشخیص دهیم؟

در بسیاری از ماشین های ظرفشویی مدل برندهای مختلف، کدهای خطا روی صفحه نمایش داده میشود و براحتی می توان آنها را تشخیص داد. اما برخی از مدل های ماشین ظرفشویی ویرپول روش تشخیص کد خطای متفاوتی دارند. در این مدل از ماشین های ظرفشویی کافیست تعداد دفعات چشمک زن شدن فلش را بشمارید. سپس تعداد دفعات را کنار حرف F قرار داده و بر اساس لیستی که در ادامه معرفی میشود، کد خطا و علت آن را شناسایی کنید. پس از تشخیص کد خطا اگر رفع آن نیاز به تخصص داشت، می توانید از خدمات ما در تیم تعمیر ماشین ظرفشویی تکنوپشتیبان استفاده کنید.

کد خطا F1 ماشین ظرفشویی ویرپول

در بسیاری از مواقع ممکن است روی صفحه نمایش ظرفشویی ارور F1 را مشاهده کنید یا یک مرتبه فلش چشمک زن میشود. این ارور یعنی دمای آب داخل دستگاه استاندارد نیست و بیش از اندازه بالا یا پایین است. برای رفع اشکال ابتدا بررسی کنید که آیا آب دمی غیر استاندارد دارد؟ در صورت طبیعی بودن دمای آب، لازم است سنسور NTC که همان سنسور دما می باشد بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

ارور F2 ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور F2 ماشین ظرفشویی ویرپول یا 2 مرتبه چشمک زن شدن فلش، به معنای نشتی آب از داخل دستگاه است. دلیل بسیار زیادی برای نشتی وجود دارد و باید تمام بخش های دستگاه با دقت توسط تعمیرکار بررسی شود. کافیست آب درون مخزن را تخلیه کنید و دستگاه بررسی و عیب یابی شود.

کد خطای F3 ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر به دلایل مختلف گرم شدن آب ماشین ظرفشویی با سرعت بسیار کمی انجام شود، کد خطای F3 ماشین ظرفشویی ویرپول (3 مرتبه چشمک زن شدن) را مشاهده می کنید. از مهم ترین دلایل برای رخ دادن این شرایط خراب بودن سنسور دما و المنت حرارتی می باشد و در صورت لزوم باید تعویض شوند. علاوه براین، اگر رله pcb دچار مشکل شده باشد نیز سیستم گرمایش با اختلال مواجه خواهد شد.

کد خطا F4 ماشین ظرفشویی ویرپول

با گذشت زمان و استفاده زیاد یکی از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول که به وفور رخ می دهد، کد خطای f4 است که در برخی از مدل ها با 4 بار نمایش فلش بروز می کند. این ارور نشان دهنده عدم تخلیه صحیح دستگاه است و برای رفع آن لازم است موارد زیر را بررسی کنید:

  • فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی دچار انسداد شده و باید تمیز یا تعویض شود.
  • شلنگ تخلیه مسدود شده و باید بررسی کنید که بخش هایی از آن ترک و شکستگی نداشته باشد
  • پمپ تخلیه دستگاه خراب شده و باید عیب یابی و تعمیر شود
  • ارتفاع شلنگ تخلیه کمتر از حد استاندارد است و آب نمی تواند به آن وارد شود

در صورت سالم بودن تمام موارد فوق، خرابی و اختلال در برد الکتریکی نیز می تواند در این زمینه نقش داشته باشد. تعمیر برد نیاز به تخصص دارد و می توانید از خدمات ما در تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان استفاده کنید.

کد خطای F5 ماشین ظرفشویی ویرپول

یکی از مهم ترین کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول، ارور F5 است که نشان دهنده اختلال در موتور شستشو می باشد. با توجه به اینکه این ارور نشان از مسدود شدن روترو موتور است، به همین دلیل تعمیر آن باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

ارور F6 ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور F6 در ماشین ظرفشویی ویرپول نشان دهنده عدم آبگیری صحیح دستگاه است. چند دلیل عمده برای این اشکال وجود دارد که مهم ترین آنها، کم بودن فشار آب ساختمان است. بررسی کنید که آیا آب فشار کافی دارد یا خیر؟ علاوه براین، شلنگ ورودی را نیز بررسی کنید که دچار شکستگی و انسداد نشده باشد. از دیگر موارد مهم خرابی شیر برقی، اشکل در هیدروستات و برد الکتریکی می باشد. در این صورت بهتر است ماشین ظرفشویی را از برق جدا نموده و با تعمیرکار تماس بگیرید.

ارور F7 ماشین ظرفشویی ویرپول

کد خطای F7 ماشین ظرفشویی ویرپول به دلیل متعددی رخ می دهد اما مهم ترین آنها، وجود اشکال در فلومتر است. قبل از بررسی فلومتر، چک کنید که آیا آب ساختمان وصل است یا خیر؟ علاوه براین سوپاپ ورودی و شلنگ نیز باید بررسی شود.

کد خطای F8 ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور F8 ماشین ظرفشویی ویرپول که ممکن است با 8 فلش نمایش داده شود، به معنای بالا رفتن سطح آب از حد مجاز است. چند عامل مهم در این زمینه نقش دارند که عبارتند از:

  • ورود بیش از اندازه مواد شوینده به دستگاه
  • خراب بودن هیدروستات
  • گرفتگی فیلتر تخلیه که با تمیز شدن می توان انسداد آن را برطرف کرد.

کد خطا F9 ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر ارور F9 را روی صفحه نمایش مشاهده کردید، به معنای ورود آب بدون وقفه به داخل ماشین ظرفشویی است. مهم ترین دلیل برای رخ دادن این ارور وجود اشکال در سوپاپ ورودی آب است. علاوه براین ممکن است برد الکتریکی دچار مشکل شده باشد.

ارور F0 ماشین ظرفشویی ویرپول

اگر 10 فلش روی صفحه مشاهده کردید یا کد F0 نمایش داده میشود، نشان دهنده خرابی سنسورهای داخل دستگاه است. سنسورهای سنجش سطح آب، دما و غیره باید بررسی و عیب یابی شود.

کد خطا FA ماشین ظرفشویی ویرپول

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی که به مرور ممکن است در دستگاه نمایش داده میشود، کد خطا FA است. این کد نشان دهنده این است که سنسور آب را کدر و کثیف تشخیص داده است. دقت داشته باشید که همیشه مواد شوینده باید به اندازه استاندارد در ظرفشویی وارد شود، در غیر این صورت سنسور به اشتباه آب را کثیف و کدر تشخیص می دهد. لازم به ذکر است که کد خطای FA در برخی از مدل ها با 11 فلش نمایش داده میشود.

کد خطا FB ماشین ظرفشویی ویرپول

ارور FB ماشین ظرفشویی ویرپول یا 12 فلش، نشان دهنده خرابی شیر دیفرانسیل موتور است. در صورت مواجه شدن با این ارور، ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای FC ماشین ظرفشویی ویرپول

کد خطای FC ظرفشویی ویرپول نشان دهنده خراب شدن سنسور سختی آب است. این سنسور درجه سختی آب را تشخیص داده و بر همین اساس در زمان مناسب نمک ظرفشویی استفاده میشود. خراب شدن این حسگر مانع از تشخیص زمان استفاده از نمک شده و به مرور باعث تشکیل رسوب خواهد شد. به همین دلیل به محض مشاهده ارور FC یا 13 فلش لازم است نسبت به تعمیر یا تعویض حسگر سختی آب اقدام کنید.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید