کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ویرپول

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ویرپول

local_offerآموزش تعمیر مایکروفر
chat0

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ویرپول whirlpool بسیار متنوع بوده و برخی از آنها تنها هشداردهنده هستند و خرابی قطعات را بازگو نمی کنند. در مقابل، برخی دیگر نشان دهنده اختلال در عملکرد سیستم داخلی دستگاه بوده و نیاز به تعمیرات تخصصی دارند. مهم ترین ارورها و کدهای خطای مایکروویو ویرپول در مدل های مختلف را در این بخش از آموزش تعمیر مایکروفر تکنوپشتیبان معرفی و نحوه رفع آنها را بررسی می کنیم.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ویرپول

عیب یابی و رفع کدهای خطای مایکروفر ویرپول نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای مایکروفر شما را رفع نماییم.

02157428

ارور err0 مایکروفر ویرپول

از جمله کدهای خطا مایکروفر ویرپول whirlpool می توان به ERR0 اشاره کرد که نشان دهنده اشکال در سنسور دما است. این ارور در شرایطی بروز می کند که سنسور دما دچار اتصال کوتاه شده باشد و به همین دلیل لازم است با افراد ماهر در تعمیر مایکروفر مشکل بررسی و برطرف شود. بررسی کنید که آیا سنسور دچار اتصال کوتاه شده است یا خیر؟ علاوه براین، باز شدن سنسور ز مدر نیز می تواند دلیل دیگری برای رخ دادن این خطا باشد.

کد خطا err1 مایکروفر ویرپول

یکی از مهم ترین کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ویرپول، ارور ERR1 می باشد. این ارور نشن دهنده خراب شدن رله مگنترون بوده و به همین دلیل روند تولید امواج مغناطیسی و تبدیل آنها به گرما با اختلال مواجه میشود. برای رفع مشکل رله باید باز و بررسی شده و در صورت نیاز نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

کد خطای err2 مایکروویو ویرپول

ارور ERR2 مایکروویو ویرپول نشان دهنده گیر کردن دکمه ها روی صفحه کلید می باشد. ابتدا بررسی کنید که آیا دکمه ها در روی صفحه کلید حالت طبیعی دارند یا خیر؟ اگر دکمه ها گیر نکرده و هنوز خطا وجود داشته باشد، لازم است صفحه کلید به طور کامل بررسی شود.

ارور err3 مایکروفر ویرپول

وجود اشکال در سنسور دما در برخی از مواقع با کد خطای ERR3 در مایکروفر ویرپول نمایش داده میشود. با هم متر باید وضعیت سنسور دما بررسی و در صورت وجود اشکال در آن یا قطع بودن اتصالات، تعمیران انجام شود.

ارور err4 مایکروفر ویرپول

کد خطای ERR4 در مایکروفر ویرپول نیز نشان دهنده خرابی سنسور دما می باشد. البته این خطا در صورت خراب بودن سنسور دمای مگنترون بروز می کند و در صورت نیاز باید قطعه تعویض شود.

کد خطا err5 مایکروفر ویرپول

یکی از مهم ترین کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ویرپول، ارور err5 می باشد. این ارور در صورت خراب شدن منبع تغذیه ایمپالس رخ داده و به همین دلیل تعمیر و بررسی آن نیاز به تخصص دارد. دقت داشته باشید که در این شریط برد توان باید بررسی شود و به همین دلیل لازم است کاملا با این قطعه و مدارات و اتصالات آن آشنایی داشته باشید.

کد خطای err6 مایکروفر ویرپول

اگر سنسور وزن مایکروفر دارای اشکال باشد، ارور err6 روی صفحه نمایش داده میشود. با توجه به تخصص بودن این خطا، لازم است توسط نمایندگی مشکل بررسی گردد.

ارور err7 مایکروفر ویرپول

یکی از مهم ترین سنسورهای موجود در مایکروفر، حسگر رطوبت می باشد. هرگونه اشکال در این سنسور با کد خطای err7 نمایش داده میشود و در اغلب مواقع لازم است قطعه تعویض یا اتصالات مجدد برقرار شوند.

کد خطا err8 مایکروفر ویرپول

کد خطای err8 از دیگر ارورهای مهم در مایکروویو ویرپول بوده و نشان دهنده اشکال در میکروکنترلر است. در صورت مشاهده این خطا، دستگاه را از برق جدا کنید و با تیم های تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

ارور err9 مایکروویو ویرپول

ارور err9 از رایج ترین کدهای خطای مایکروویو ویرپول می باشد که در ابتدای راه اندازی دستگاه پس از خرید رخ می دهد. توجه داشته باشید که قبل از ره اندازی لازم است برخی از پارامترها بر اساس دفترچه راهنما تنظیم شوند. در صورت تنظیم نبودن این پارامترها کد خطای err9 روی صفحه نمایش داده میشود.

کد خطای ERRB مایکروفر ویرپول whirlpool

Errb در مایکروفرو ویرپول نیز نشان دهنده وجود اشکال در سنسور وزنی است. اگر از سنسور وزنی سیگنال ارسال نشود، این اختلال با کد errb بروز می کند. ابتدا بررسی کنید که آیا سنسور وزنی سالم است یا خیر؟ در صورت معیوب بودن قطعه باید تعویض شود.

کد خطا ERRC مایکروفر ویرپول

در برخی از مدل های ماکروفر ویرپول، خرابی سنسور دما با کد خطای errc نمایش داده میشود. در صورت بروز این خطا ابتدا دستگاه باید از برق جدا شده و پس از بررسی سنسور در صورت نیاز تعویض شود.

کد خطا ERRD مایکروویو ویرپول

اگر مگنترون حفاظت از دما از بین برود، این اختلال با کد خطای errd نمایش داده میشود. با توجه به اینکه این ارور تخصصی می باشد، به همین دلیل تعمیر و رفع آن باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

کد خطای ERROR مایکروفر ویرپول

خرابی سنسور رطوبت در مایکروفر ویرپول با کد خطای error نمایش داده میشود. ابتدا بررسی کنید که آیا سنسور رطوبت سالم است یا خیر؟ در صورت خراب بودن سنسور این قطعه باید تعویض شود. در صورت سالم بودن سنسور رطوبت، برد نیز باید بررسی شود.

ارور open مایکروویو ویرپول

اگر درب مایکروفر بعد ز روشن شدن دستگاه بیش از 5 دقیقه باز باشد، ارور open روی صفحه نمایش داده میشود. ابتدا بررسی کنید که آیا درب دستگاه باز است یا خیر؟ در صورت بسته بودن درب، اگر همچنان ارور open روی مایکروفر نمایش داده میشود، ابتدا زبانه درب و لولا و همچنین میرکوسوئیچ را بررسی و اشکالات آن را برطرف کنید. در برخی از مواقع خرابی برد نیز می تواند در بروز این اشکال نقش داشته باشد.

ارور door مایکروفر ویرپول

اگر 5 دقیقه بعد از اینکه دستگاه روشن نباشد، درب دستگاه بسته باشد این ارور نمایش داده میشود. خرابی زبانه درب و لولا و میکروسوئیچ اصلی ترین دلیل برای این ارور بوده و با تعمیر هر یک می توان مشکل را برطرف نمود.

کد خطای 12:00, ., : مایکروفر ویرپول whirlpool

کد خطای 12:00, ., : مایکروفر ویرپول نوعی هشداردهنده می باشد و دلیل آن قطع شدن برق دستگاه است. در حالت طبیعی اگر برق دستگاه در حین کار قطع شود، ساعت به حالت تنظیمات کارخانه بر میگردد و به همین دلیل لازم است در صورت مشاهده این کد، مجدد ساعت را تنظیم کنید.

کد خطای Clock مایکروفر ویرپول

قطع شدن برق و تنظیم نبودن ساعت مایکروفر در برخی از مدل ها با کد خطای clock نمایش داده میشود و با تنظیم مجدد مشکل رفع میشود.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید