کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی مجیک

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی مجیک (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین لباسشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی مجیک نسبت به سایر مدل ها محدود بوده و برخی از آنها با دانش کم قابل رفع می باشند. این کدهای خطا نشان دهنده وضعیت قطعات و سیستم داخلی بوده و به همین دلیل می توانند اولین راهنما برای پی بردن به خرابی های داخلی لباسشویی باشند. در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی ارورها و کدهای خطا لباسشویی مجیک در تمام مدل ها را بررسی و راه های رفع هر یک را ارائه خواهیم داد.

کد خطا و ارور F01 لباسشویی مجیک

از رایج ترین کدهای خطا و ارورهای ماشین های لباسشویی مجیک می توان به کد F01 اشاره نمود. در شرایطی که این کد را روی دستگاه مشاهده کردید، باید وضعیت آبگیری را بررسی نمایید. به عبارت دیگر، این کد نشان دهنده عدم آبگیری صحیح دستگاه می باشد که در اغلب مواقع رفع آن نیاز به تخصص در تعمیر ماشین لباسشویی ندارد. دلایل متعددی برای رخ دادن این ارور وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • پایین بودن فشار آب: فشار آب ساختمان را بررسی کنید. این مشکل در اغلب آپارتمان ها وجود دارد و به همین دلیل آبگیری به درستی انجام نمیشود.
 • خراب بودن شیر ورودی: خراب شدن شیر آب ورودی به لباسشویی در بسیاری از مواقع از اصلی ترین دلایل برای عدم آبگیری و نمایش کد خطا می باشد. شیر آب را کامل بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید.
 • گرفتگی فیلتر: از دیگر دلایلی که منجر به نمایش این کد خطا ماشین لباسشویی مجیک میشود، گرفتگی فیلتر می باشد. سطح روی فیلتر دستگاه به مرور رسوب گرفته و به همین دلیل منافذ آن بسته میشوند. فیلتر باید به صورت دوره ای تمیز و در صورت خرابی تعویض شود.
 • گرفتگی شلنگ ورودی: گرفتگی شلنگ ورودی یا ایجاد شکستگی روی سطح آن نیز می تواند آبگیری لباسشویی را با مشکل مواجه کند. شلنگ را بررسی و مشکلات آن را برطرف کنید.
 • خرابی برد الکتریکی: اگر با بررسی هر یک از موارد فوق کد خطا رفع نشد، این احتمال وجود دارد که برد دستگاه دچار خرابی شده باشد. در این شرایط لازم است افراد حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی مجیک نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.

کد خطا و ارور F03 لباسشویی مجیک

یکی دیگر از ارورهای ماشین لباسشویی مجیک که به وفور مشاهده میشود، کد F03 می باشد. این کد نشان دهنده عدم تخلیه صحیح لباسشویی می باشد و به چند دلیل می تواند رخ دهد که عبارتند از:

 • گرفتگی شلنگ تخلیه: با استفاده زیاد از لباسشویی ممکن است روی جداره های شلنگ تخلیه لجن زیادی انباشته شود و به مرور منجر به گرفتگی آن خواهد شد. اگر این ارور را در ماشین لباسشویی مشاهده کردید، ابتدا شلنگ را بررسی و در گرفتگی های آن را رفع کنید.
 • خرابی پمپ تخلیه: از دیگر مشکلاتی که می تواند باعث نمایش این ارور شود، خرابی پمپ تخلیه است. اگر تخصص کافی در این زمینه دارید، پمپ را بررسی و سیم پیچی و سایر موارد آن را بررسی و تعمیر کنید.
 • خرابی شیر برقی: در برخی از مواقع آب بدرستی تخلیه میشود اما شیر برقی ورود آب به دستگاه را قطعه نمی کند و آب زیادی وارد آن میشود. شیر برقی را بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید.
 • خراب شدن برد: با توجه به اینکه برد مغز دستگاه استف خرابی آن می تواند عملکرد سایر بخش ها را با اختلال مواجه کند. به همین دلیل اگر موارد فوق دلیل این کد خطای لباسشویی مجیک نبودند، برد باید بررسی شود.

کد خطا و ارور F04 لباسشویی مجیک

دلایل زیادی برای بروز این کد خطا ماشین لباسشویی مجیک وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سر ریز شدن آب از دستگاه: سنسور تشخیص سطح آب ممکن است خراب شده باشد و فرمان قطع شدن آب به شیر برقی ارسال نمی شود.
 • کف از لباسشویی بیرون می ریزد: از مواد شوینده نامناسب استفاده شده است.
 • برد الکتریکی خراب شده است: بررسی این مشکل نیاز به تخصص دارد.

کد خطا و ارور UNB لباسشویی مجیک

یکی از مهم ترین مواردی که در استفاده از ماشین لباسشویی باید مد نظر قرار داد، دقت به ظرفیت دستگاه است. هر یک از ماشین های لباسشویی ظرفیت مشخصی دارند و بیشتر از آن نباید لباس قرار داد. در شرایطی که ارور UNB را روی ماشین لباسشویی مجیک مشاهده کردید، به معنای عدم توازن و پر شدن بیش از اندازه ظرفیت دستگاه می باشد.

کد خطا و ارور F13 لباسشویی مجیک

ارور F13 لباسشویی مجیک نشان دهنده خرابی در درب می باشد. برای رفع مشکل لازم است چند مورد بررسی شود که عبارتند از:

 • میکروسوئیچ های روی درب را با دقت بررسی و در صورت وجود خرابی، نسبت به تعویض اقدام کنید.
 • ممکن است قطعه خارجی از قبیل دکمه و موارد مشابه بین درب گیر کرده باشد. دور لاستیک درب را به طور کامل بررسی کنید.
 • درب دستگاه توازن ندارد: اگر به دلیل ضربه شدید درب ماشین لباسشویی خراب شده باشد و به خوبی بسته نشود، ارور F13 را روی ماشین لباسشویی مجیک مشاهده خواهید کرد.
 • برد الکتریکی خراب شده است: سیم کشی و مدارات برد باید با دقت بررسی شده و خرابی های آن رفع گردد.

کد خطا و ارور F05,F06,F07,F08,F23,F24 لباسشویی مجیک

برخی از کدهای خطای ماشین لباسشویی مجیک نشان دهنده خرابی های متعدد در دستگاه می باشند. به عنوان مثال کدهای F05,F06,F07,F08,F23,F24 همگی به معنای خراب شدن یکی از قطعات داخلی دستگاه بوده و به طور دقیق نمی توان گفت کدام قطعه دلیل اصلی این خطا می باشد. به عنوان مثال، در صورت مشاهده این خطاها مواردی از قبیل خرابی برد و نامناسب بودن پودر لباسشویی باید بررسی شوند.

رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی مجیک

برای رفع خطاهای پیچیده که نیاز به بررسی وضعیت قطعات داخلی دستگاه دارد، تخصص و مهارت ضروری می باشد. در این شرایط تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان در تمام مناطق شمال، جنوب و شرق و غرب تهران آماده اعزام تعمیرکاران با تجربه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید