کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ (تمام مدلها)

local_offerآموزش تعمیر ماشین لباسشویی
chat0

کدهای خطا و ارورهای ماشیت لباسشویی کروپ crop تنوع زیادی نداشته و در مدل های مختلف مشترک می باشند. برخی از این ارورها تنها با تغییر در نحوه استفاده از دستگاه و وضعیت قرارگیری آن روی سطح برطرف شده و تعدادی نیاز به بررسی دقیق و حتی تعویض قطعه خواهد داشت. برای آشنایی بیشتر با ارورها و کدهای خطا لباسشویی کروپ و نحوه رفع و عیب یابی آنها در این بخش از آموزش تعمیر ماشین لباسشویی با ما همراه باشید.

کد خطا و ارور IE ماشین لباسشویی کروپ

ارور IE در لباسشویی های کروپ نشان دهنده وجود اشکال در آبگیری و ورود آب می باشد. برای رفع این ارور موارد زیر را بررسی کنید:

 • شلنگ ورودی ممکن است دچار شکستگی شده باشد و مسیر عبور آب مسدود شده است.
 • فشار آب ساختمان کم است یا آب قطع می باشد.
 • فیلتر ورودی آب ممکن است دچار انسداد شده و روی سطح آن رسوب ایجاد شده باشد.
 • شیر برقی دچار اشکال شده است و نیاز به تعمیر دارد.
 • هیدروستات یا سنسور سنجش سطح آب خراب شده و باید تعویض شود.
 • برد الکتریکی دستگاه و مدارات آن با اختلال مواجه شده اند. مورد آخر باید توسط افراد با تجربه در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بررسی شود.

کد خطا و ارور OE ماشین لباسشویی کروپ

اگر سیستم تخلیه لباسشویی با اختلال مواجه شده باشد، کد خطا OE لباسشویی کروپ روی پنل نمایش داده میشود. برای رفع این ارور موارد زیر را بررسی کنید:

 • ماشین لباسشویی را کمی به جلو بکشید تا شلنگ تخلیه را ببینید. بررسی کنید که شلنگ تخلیه دچار گرفتگی یا گره نشده باشد.
 • سطح فیلتر تخلیه مسدود شده و نیاز به شستشو و تمیز شدن دارد.
 • پمپ تخلیه و سیم پیچی آن با مشکل مواجه شده است. در صورت وجود اشکال این قطعه را تعمیر یا تعویض کنید.
 • چاه فاضلاب که شلنگ تخلیه درون آن قرار دارد ممکن است دچار گرفتگی شده باشد.
 • خرابی برد الکتریکی نیز می تواند منجر به بروز این شرایط شود. به دلیل اهمیت بسیار زیاد برد، لازم است افراد متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی کروپ آن را تعمیر کنند.

کد خطا و ارور HE ماشین لباسشویی کروپ

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی کروپ می توان به ارور HE اشاره نمود. این ارور نشان دهنده خرابی هیتر المنت می باشد و آب به درستی گرم نمی شود. المنت را بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید. در صورت سالم بودن المنت، ممکن است قطع بودن اتصال آن با برد منجر به رخ دادن این ارور شده باشد.

کد خطا و ارور TE ماشین لباسشویی کروپ

اگر آب درون مخزن کمتر از اندازه استاندارد باشد، خطای TF لباسشویی کروپ مشاهده میشود. از مهم ترین دلایل برای رخ دادن این خطا، خرابی هیدروستات می باشد. این قطعه را بررسی و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید. اگر هیدروستات سالم باشدف خرابی در برد نیز می تواند دلیل دیگری برای بروز ارور TF باشد.

کد خطا و ارور FE ماشین لباسشویی کروپ

ارور FE لباسشویی کروپ به معنای آبگیری بیش از اندازه دستگاه می باشد. اصلی ترین دلیل برای این بروز این شرایط، خرابی هیدروستات می باشد. علاوه براین، اتصالات با برد الکتریکی ممکن است قطع شده باشد و باید توسط تیم های تعمیر لوازم خانگی وضعیت قطعات داخلی بررسی شوند.

کد خطا و ارور PE ماشین لباسشویی کروپ

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی کروپ که خرابی هیدروستات را نشان می دهد، ارو PE می باشد. در صورت مواجه شدن با این ارور لازم است بررسی کنید که آیا اهم هیدروستات در محدوده 21 تا 22 قرار دارد یا خیر؟

کد خطا و ارور CE ماشین لباسشویی کروپ

یکی از بدترین خطاهای لباسشویی CROP، ارور CE می باشد. این ارور نشان دهنده خرابی و سوختگی موتور و بلبرینگ آن است. در صورت مشاهده این ارور دستگاه را از برق جدا کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطا و ارور DE ماشین لباسشویی کروپ

اگر قفل الکتریکی و میکروسوئیچ ها دچار خرابی شده باشند، ارور DE لباسشویی کروپ روی صفحه نمایش داده میشود. ابتدا بررسی کنید که آیا قفل درب سالم است یا خیر؟ سپس میکروسوئیچ را بررسی و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.

کد خطا و ارور AE ماشین لباسشویی کروپ

کد خطای AE ماشین لباسشویی کروپ نشان دهنده عدم توازن در دستگاه است. ممکن است لباس ها در حین شسشتو به هم گره خورده و در یک نقطه انباشته شده باشند. لباس ها را از مخزن خالی کنید و به صورت متعادل آنها را وارد دیگ کنید.

کد خطا و ارور DHF ماشین لباسشویی کروپ

در ماشین های لباسشویی که دارای سیستم خشک کن می باشند ارور DHE ممکن است نمایش داده شود. این ارور به معنای وجود اشکال در سیستم خشک کن بوده و نیاز به بررسی تخصص دارد.

کد خطا و ارور LE ماشین لباسشویی کروپ

از دیگر ارورهای ماشین لباسشویی کروپ که اهمیت زیادی دارند، ارور LE می باشد. این ارور در شرایطی بروز می کند که تاخو موتور دچار اشکال و خرابی شده باشد.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی کروپ

با توجه به اینکه بسیاری از کدهای خطا نیاز به تعمیر تخصصی یا تعویض قطعه دارد، به همین دلیل لازم است توسط تعمیرکار انجام شود. تکنوپشتیبان یکی از معتبرترین مراکز ارائه دهنده خدمات تعمیر لوازم خانگی در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران می باشد. این مجموعه علاوه بر تعمیر تخصصی، از قطعات اصلی برند cROP برای تعمیرات و رفع ارورها و کدهای خطای لباسشویی این برند استفاده می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید