کدهای خطا و ارورهای مایکروفر زیمنس

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر زیمنس

local_offerآموزش تعمیر مایکروفر
chat0

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر زیمنس اطلاعات بسیار ارزشمندی درباره وضعیت سیستم و عملکرد قطعات داخلی آن ارائه می دهد. به طوریکه با شناخت این ارورها متوجه خواهید شد که در بسیاری از مواقع تنها با ریست و خاموش و روشن کردن دستگاه می توان برخی از کدهای خطای مایکروویو زیمنس را برطرف کرد. علاوه براین، برخی از ارورها خرابی های فنی و بسیار مهم را نشان می دهند که توسط تعمیرکار باید عیب یابی و رفع شوند. برای آشنایی با لیست کاملی از ارورها و کدهای خطا مایکروفر زیمنس در مدل های مختلف و نحوه عیب یابی و رفع آنها، در این بخش از مطالب آموزش تعمیر مایکروفر تکنوپشتیبان همراه ما باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر زیمنس

عیب یابی و رفع کدهای خطای مایکروفر زیمنس نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای مایکروفر شما را رفع نماییم.

02157428

ارور Er1 مایکروفر زیمنس

یکی از رایج ترین ارورهای مایکروفر زیمنس، er1 می باشد که نشان دهنده خرابی در سنسور حرارت است. در صورت بروز این خطا بدون شک دمای درون دستگاه به طور مداوم افزایش و کاهش پیدا می کند و متعادل نیست. به همین دلیل لازم است سنسور حرارت با تعمیر مایکروفر تعویض شود.

کد خطای Er2 مایکروویو زیمنس

از دیگر کدهای خطای مهم در مایکروویوهای زیمنس می توان به er2 اشاره کرد که همزمان با این ارور، پیغام Incorrect mains connection نیز نمایش داده میشود. با توجه به اینکه در این شرایط اتصالات اصلی دستگاه دارای اشکال هستند، به همین دلیل دستگاه باید توسط تعمیرکار بررسی شود. اگر این ارور را روی صفحه نمایش مایکروفر مشاهده کردید و همزمان صدای بوق نیز ز دستگاه به گوش میرسد، بلافاصله دستگاه را از برق جدا کنید. سپس می توانید با ما تماس بگیرید.

کد خطا Er3 مایکروفر زیمنس

ارور er3 مایکروفر زیمنس در اغلب مواقع با خاموش شدن دستگاه برطرف میشود. چون این ارور نشان دهنده این است که دمای برد ماژول الکتریکی به بیش از 100 درجه سانتی گراد رسیده است. کافیست چند دقیقه به مایکروفر فرصت دهید تا خاموش باشد و خنک شود. پس از خنک شدن دستگاه اگر ارور برطرف نشد باید تعمیرکار قطعات داخلی را بررسی و عیب یابی را انجام دهد.

ارور Er4 مایکروویو زیمنس

ممکن است علیرغم تنظیم دمای دستگاه برای پخت و پز غذا، در حین کار دمای آن بیش از اندازه افزایش پیدا کند. افزایش بیش از اندازه دما اگر جدی گرفته نشود ممکن است منجر به آتش سوزی شود. در صورت مشاهده کد خطای er4 مایکروفر زیمنس بهترین کار قطع برق دستگاه می باشد. پس از قطع برق صبر کنید تا دما کاهش پیدا کند و مایکروفر کاملا خنک شود و مجدد دستگاه را به برق بزنید. در صورت تکرار این ارور بهتر است سنسور حرارتی و برد توسط تعمیرکار بررسی شود.

ارور Er5 مایکروویو زیمنس

ارور er5 نشان دهنده قطع بودن ارتباط با ماژول برنامه است و به همین دلیل باید این ماژول بررسی شود. با توجه به پیچیدگی هایی که در ساختار داخلی مایکروفر وجود دارد، لذا بهتر است کد خطای er5 مایکروفر زیمنس توسط تعمیرکار با تجربه رفع شود.

کد خطای Er6 مایکروفر زیمنس

از دیگر کدهای خطا و ارورهای مایکروفر زیمنس می توان به er6 اشاره کرد که در برخی از مواقع با er7 نیز نمایش داده میشود. این ارورها هر دو نشان دهنده وجود اشکال و خرابی در قفل درب یا میکروسوئیچ می باشد. ابتدا بررسی کنید که آیا قفل درب بسته است یا خیر؟ در صورت سالم بودن قفل، این احتمال وجود دارد که میکروسوئیچ ها دچار خرابی شده باشند.

کد خطا Er8 مایکروفر زیمنس

اگر پس از روشن کردن مایکروفر ارور er8 را در صفحه نمایش میکروفر زیمنس مشاهده کردید، لازم است بدانید که فیوز ماژول برق قطع است. برای رفع ارور ابتدا دکمه stop روی پنل را فشار دهید و در صورتیکه خطا برطرف نشد، فیوز باید بررسی شود.

ارور Er9 در مایکروفر زیمنس

کد خطای er9 در مایکروفرهای زیمنس نشان دهنده وجود اشکل و خرابی در حافظه نرم افزاری می باشد. علاوه براین، در برخی از مواقع نیز این اشکال به دلیل خرابی برد رخ می دهد که تعمیر هر دو نیاز به تخصص و تجربه دارد.

ارور Er10 مایکروویو زیمنس

کد خطای er10 نیز نشان دهنده اشکالات نرم افزاری در دستگاه است. بررسی کنید که آیا نسخه و ورژن نصب شده بر روی مایکروفر درست است یا خیر؟ در صورت نداشتن مهارت در این زمینه، بهترین کار تعمیر توسط نمایندگی می باشد.

کد خطا Er11 مایکروفر زیمنس

یکی از متداول ترین کدهای خطا و ارورهای مایکروفر زیمنس، er11 می باشد. ذرات روغن و گرد و غبار انباشته شده اطراف دکمه های روی پنل ممکن است باعث شود تا دکمه ها گیر کنند. در صورتیکه این ارور روی مایکروفر مشاهده شد، ابتدا باید دکمه ها را بررسی کنید و اگر گیر کرده اند رها شوند. در غیر این صورت، ممکن است پنل مشکل داشته باشد و باید تعمیر شود.

ارور Er12 مایکروویو زیمنس

کد خطای ER12 نشان دهنده این است که زمان زیادی را برای پخت غذا تنظیم کرده اید. با کم کردن زمان پخت غذا می توان این ارور را برطرف کرد و نیاز به تعمیر نیست.

کد خطای Er14 مایکروفر زیمنس

از ارورهای مهم مایکروفر زیمنس، ER14 می باشد که نشان دهنده اشکل و خرابی در منبع تغذیه است. در صورت مشاهده این ارور بلافاصله دستگاه را از برق جدا کنید تا مرکز تعمیر لوازم خانگی را بررسی و تعمیر کند.

کد خطای Er18 مایکروفر زیمنس

کد خطای ER18 نیز مهم است و بلافاصله باید رفع شود. چون این ارور در صورت وجود اشکال فنی در مایکروفر زیمنس نمایش داده میشود و عدم رفع آن به سایر قطعات داخلی دستگاه آسیب وارد خواهد کرد.

ارور H95 مایکروویو زیمنس

کد خطای H95 در بسیاری از مواقع با دو مرتبه باز و بسته کردن درب مایکروفر برطرف میشود، اما در صورت رفع نشدن مشکل باید دستگاه و قطعات داخلی با دقت بررسی و عیب یابی شوند.

کد خطای E 305 مایکروویو زیمنس

این ارور نیز نشان دهنده اشکالات فنی بوده و دلایل متعددی در رخ دادن آن نقش دارند و باید بررسی شوند.

کد خطا E723 مایکروفر زیمنس

در صورت مشاهده ارور E723 بر روی صفحه نمایش مایکروفر زیمنس، ابتدا بررسی کنید که آیا درب دستگاه بسته است یا خیر؟ در صورت بسته بودن درب، این ارور نشان دهنده خرابی میکروسوئیچ است و باید تعمیر شود. در صورت باز بودن دستگاه می توانید خطا را با بستن آن رفع کنید.

5/5 - (امتیاز 2)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید