کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید الکترولوکس

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید الکترولوکس (تمام مدلها)

کدهای خطا و اروهای یخچال فریزر و ساید الکترولوکس هر کدام معنای خاصی داشته و برطرف کردن برخی از آنها نیاز به تخصص دارد. این ارورها تنوع زیادی دارند و ترکیب حروف و ارقام در نهایت وضعیت قطعات داخلی و اختلالات موجود در سیستم را بازگو می کند. به همین دلیل کدهای خطا یخچال فریزر الکترولوکس اهمیت زیادی دارند و بهترین راهنما برای اطلاع از قطعات دارای اشکال و خرابی دستگاه هستند. این بخش از آموزش تعمیر ساید بای ساید تکنوپشتیبان را به معرفی لیست کامل ارورها و کدهای خطای یخچال فریزر و ساید بای ساید الکترولوکس و نحوه برطرف کردن آنها اختصاص داده ایم. با ما همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید الکترولوکس

عیب یابی و رفع کدهای خطای یخچال فریزر الکترولوکس نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای یخچال فریزر و ساید شما را رفع نماییم.

02157428

کد خطای E0 یخچال فریزر و ساید الکترولوکس

کد خطای E0 یخچال فریزر الکترولوکس نشان دهنده اشکال در سنسور اواپراتور است. این سنسور را با دقت بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

ارور E1 یخچال فریزر و ساید الکترولوکس

در صورت مشاهده ارور E1 یخچال فریزر الکترولوکس باید سنسور دمای یخچال را بررسی کنید. این سنسور به دلایل مختلف از قبیل قطع شدن اتصال ممکن است از کار افتاده باشد و در برخی از مواقع خراب میشود. در صورت خراب بودن سنسور آن را تعویض کنید. توجه داشته باشید که اگر با ساختار داخلی دستگاه آشنایی ندارید، می توانید با ما در تیم تعمیر یخچال فریزر تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

کد خطای E2 یخچال فریزر الکترولوکس

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید الکترولوکس می توان به ارور E2 اشاره کرد که در صورت خراب شدن سنسور دمای فریزر نمایش داده میشود. در اغلب مواقع با تعویض سنسور می توان این ارور را برطرف کرد.

کد خطای E3 یخچال فریزر الکترولوکس

کد خطا E3 نشان دهنده خراب شدن سنسور دمای اواپراتور و ارسال نکردن سیگنال های سنسورهای دما در یخچال می باشد. برای رفع این مشکل در مرحله اول لازم است سنسور اواپراتور بررسی شود. علاوه براین، در برخی از مواقع خرابی المنت و برد نیز می توانند در بروز این اخطار نقش داشته باشند که باید توسط تکنسین ماهر بررسی شوند.

ارور E4 یخچال فریزر و ساید الکترولوکس

اخطار E4 یخچال فریزر و ساید الکترولوکس نشان دهنده اشکال در سنسور دمای محیط است. برای رفع اشکال ابتدا سنسور دمای محیط را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. دقت داشته باشید که خرابی برد و ترموفیوز نیز می توانند منجر به این ارور شوند. به همین دلیل بهترین کار تعمیر دستگاه توسط نمایندگی تعمیر یخچال فریزر الکترولوکس خواهد بود.

کد خطای E5 یخچال فریزر الکترولوکس

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید الکترولوکس می توان به ارور E5 اشاره کرد. این ارور چند دلیل مهم دارد که مهم ترین آنها خرابی المنت حرارتی و برد الکتریکی است. هر دو قطعه باید به طور کامل بررسی و تعمیر شوند.

ارور E6 یخچال فریزر و ساید الکترولوکس

ارور E6 یخچال فریزر و ساید الکترولوکس در شرایطی بروز می کند که دمای دستگاه بیش از 15 درجه سانتیگراد شده باشد. به همین دلیل همزمان با نمایش این ارور احساس خواهید کرد که دمای کابین یخچال بیش از اندازه گرم است. دو دلیل مهم برای رخ دادن ارور E6 وجود دارد که عبارتند از:

  • کم شدن گاز یخچال به دلیل نشت که باید بلافاصله شارژ شود
  • اشکال در اواپراتور که در اغلب مواقع با تمیز کردن لوله ها می توان این ارور را برطرف کرد.

ارور E7 یخچال فریزر الکترولوکس

ارور E7 یخچال فریزر و ساید الکترولوکس عکس ارور قبل می باشد و در صورت کاهش بیش از اندازه دمای یخچال نمایش داده میشود. اگر دمای یخچال از 4 درجه کمتر شود، این ارور نمایش داده شده و لازم است دمپر بررسی و عیب یابی شود. علاوه براین، بهتر است کانال هوا نیز بررسی شود.

کد خطای E11 یخچال فریزر الکترولوکس

کد خطای E11 یکی از ارورهای رایج می باشد و نشان دهنده این است که فن کندانسور دچار اشکال شده است. لازم است موتور فن و سیم پیچی و اتصالات آن با دقت بررسی و تعمیر شوند. در صورت معیوب بودن فن در برخی از مواقع تنها راه تعویض آن است. در صورت نداشتن تخصص می توانید با ما در تیم تعمیر ساید بای ساید تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

کد خطا OP یخچال فریزر الکترولوکس

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید الکترولوکس، ارور OP می باشد. ابتدا باید توجه کنید که این ارور بر روی بخش یخچال نمایش داده شده یا فریزر؟ بر همین اساس می توان گفت که دلیل این ارور خرابی سنسور دمای یخچال است یا فریزر. سنسور را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کد خطا SH یخچال فریزر الکترولوکس

ارور SH در شرایطی بروز می کند که سنسو یخچال یا ترمیستور دچار اتصال کوتاه شده باشد. کافیست سیم بین سنسور و برد را بررسی و اشکالات آن را برطرف کنید تا ارور رفع شود.

کد خطا DF یخچال فریزر الکترولوکس

ارور DF یخچال فریزر و ساید الکترولوکس تخصصی بوده و نشان می دهد که اتصال بین برد و دیفراست با مشکل مواجه شده است. برای رفع این ارور باید اتصالات بین دیفراست و برد بررسی و عیب یابی شود.

کد خطا B یخچال فریزر الکترولوکس

در برخی از مدل های یخچال فریزر الکترولوکس خرابی در سنسور اواپراتور با ارور B نمایش داده میشود. سنسور اواپراتور را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

ارور C یخچال فریزر الکترولوکس

یکی دیگر از ارورها که خرابی سنسور دما را نشان می دهد، C است. بررسی کنید که ایا سنسور دما بدرستی نصب شده و سالم است یا خیر؟

ارور D یخچال فریزر الکترولوکس

خرابی در ترمیستور یخچال فریزرهای الکترولوکس با ارور D نمایش داده میشود. ترمیستور را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

ارور F3 یخچال فریزر و ساید الکترولوکس

اگر برای طولانی مدت و بیش از 85 دقیقه المنت روشن باشد، ارور F3 را روی صفحه مشاهده خواهید کرد. ابتدا هیتر را بررسی و اشکالات آن را رفع کنید. در صورت عدم رفع ارور با تعمیر هیتر، لازم است بد نیز بررسی و عیب یابی شود.

ارور R1 یخچال فریزر الکترولوکس

اگر با نمایش این ارور چراغ MID نیز چشمک زن شد، نشان دهنده این است که سنسور دما دچار خرابی شده است. علاوه براین، بد کنترل نیز ممکن است خراب شده باشد.

کد خطای C1 یخچال فریزر و ساید الکترولوکس

یکی از مهم ترین کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید الکترولوکس، ارور C1 می باشد. این ارور نشان دهنده اشکال و خرابی در سیستم برفک زدایی یا دیفراست است. سنسور سیستم برفک زدایی را بررسی و در صورت عدم رفع اشکال برد نیز باید تعمیر شود

کد خطای SY EF یخچال فریزر الکترولوکس

خرابی در فن اواپراتور در برخی از مدل های یخچال فریزر و ساید الکترولوکس با ارور SY EF نمایش داده میشود. ابتدا فن را جستجو کنید. سپس سیم پیچی و موتور آن را بررسی و در صورت وجود اشکال آن را تعمیر یا تعویض کنید. دقت داشته باشید که در برخی از مواقع فن سالم بوده و اشکال در برد است که به صورت تخصصی باید تعمیر شود.

ارور SY CE و SY CF یخچال الکترولوکس

هر یک از دو ارور SY CE و SY CF در یخچال فریزرهای الکترولوکس نشان دهنده قطع شدن ارتباط برد و صفحه نمایش است. در صورت نداشتن تخصص می توانید با ما در تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید تا در کمترین زمان ارور را در محل برطرف کنیم.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید