کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی (تمام مدلها)

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی در سه گروه کلی F0، F1 و F3 تقسیم بندی شده و علاوه بر این با چشمک زن شدن چراغ روی پنل و تکرار آن در چندین مرتبه نیز می توان پی به ارور برد. در حالت کلی تمام این کدهای خطا یخچال فریزر و ساید هیتاچی بیان گر اختلال در عملکرد قطعت داخلی دستگاه بوده و به همین دلیل باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. کافیست با معنای هر یک از این ارورها آشنایی داشته باشید تا بتوانید در زمان مناسب بهترین اقدم را برای رفع مشکلات موجود در سیستم داخلی یخچال انجام دهید. این بخش از آموزش تعمیر یخچال فریزر تکنوپشتیبان را به معرفی ارورها و کدهای خطای یخچال فریزر و ساید هیتاچی اختصاص داده و نحوه رفع آنها را بررسی می کنیم.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی

عیب یابی و رفع کدهای خطای یخچال فریزر هیتاچی نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای یخچال فریزر و ساید شما را رفع نماییم.

02157428

آنچه در این مطلب می خوانید:

کدهای خطا و ررهای یخچال فریزر هیتاچی را چطور تشخیص دهیم؟

در حالت طبیعی کدهای خطای یخچال هیتاچی به صورت ترکیبی از F0 یا F1 یا F3 با اعداد نمایش داده میشود. به عنوان مثال F0 01 یکی از کدهای خطا می باشد. علاوه براین، با چشمک زن شدن چراغ ها نیز می توان کد خطا را تشخیص داد. به عنوان مثال اگر F0 01 رخ دهد، یک مرتبه چراغ چشمک زن میشود. F1 04 این ارور ابتدا یک ثانیه بدون چشمک زن شدن نمایش داده شده و سپس چهار مرتبه چراغ چشمک زن خواهد شد. F3 03 ابتدا سه ثانیه نمایش داده شده و سپس سه مرتبه چراغ چشمک زن میشود.
توجه داشته باشید، اگر به هر دلیل روی پنل کد خطا نمایش داده نمیشد، با دقت بر تعداد دفعات چشمک آن شدن چراغ ها می توان ارور را شناسایی و بر اساس دلیل آن نسبت به تعمیر یخچال فریزر اقدام کرد.

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی سری F0

در سری F0 چند ارور رایج در یخچل فریزرهای هیتاچی وجود دارد که عبارتند از:

کد خطا F0 02 یخچال فریزر هیتاچی

ارور F0 02 یخچال فریزر هیتاچی از جمله کدهایی می باشد که باید به آن توجه داشت و به صورت تخصصی آن را برطرف کرد. این ارور در شرایطی بروز می کند که ارتباط برد اصلی با برد صفحه نمایش قطع شده باشد. علاوه بر بررسی سیم کشی و اتصالات بین این دو قطعه، در برخی از مواقع لازم است برد اصلی و مدارات آن نیز به صورت تخصصی عیب یابی شوند.

ارور F0 03 یخچال فریزر و ساید هیتاچی

ارور F0 03 از جمله خطاهایی می باشد که براحتی و تنها با کشیدن دستگاه از برق و وصل مجدد آن پس از 5 دقیقه برطرف میشود. این ارور نشان دهنده این است که در بخش IM دستگاه اشکال وجود دارد.

ارور F0 04 یخچال فریزر هیتاچی

در صورت مشاهده ارور F0 04 یخچال فریزر هیتاچی اگر به آن توجه نداشته باشید، به مرور یخچال برفک میزند. چون این ارور نشان دهنده خرابی در سیستم دیفراست بوده و تمام قطعات داخل آن باید با دقت بررسی شوند. سنسور دیفراست، ترمودیسک، تایمر دیفراست، هیتر المنت، ترموفیوز و اتصالات و سیم کشی های میان این قطعات همگی باید دقت باید بررسی و عیب یابی شوند.
دقت داشته باشید که تمام این موارد نیاز به تخصص دارد و در برخی از مواقع لازم است برد نیز عیب یابی شود.

کد خطای F0 05 یخچال فریزر و ساید هیتاچی

ارور F0 05 یخچال فریزر هیتاچی به معنای خرابی سنسور IM می باشد. اگر با کشیدن دستگاه از برق و وصل مجدد آن بعد از 5 دقیقه مشکل برطرف نشد، لازم است سنسور و مدارات بررسی و عیب یابی شوند.

کد خطا F0 07 یخچال فریزر هیتاچی

یکی از مهم ترین کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر هیتاچی، ارور F0 07 می باشد که نشان دهنده خراب رله و ورلود است. با توجه به اینکه خرابی این قطعات به شدت به کمپرسور آسیب وارد می کنند، به همین دلیل باید بلافاصله دستگاه را از برق جدا کنید تا موتور خاموش شود. به دلیل تخصصی بودن این مشکل می توانید با تیم تعمیر یخچال فریزر هیتاچی تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

ارور F0 08 یخچال فریزر و ساید هیتاچی

از دیگر ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی می توان به f0 08 اشاره کرد که نشان دهنده کم شدن گاز مبرد است. در صورت مشاهده این ارور باید گاز یخچال شارژ شود تا سیستم خنک سازی آن با اختلال مواجه نگردد.

ارور F0 09 یخچال فریزر هیتاچی

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی که اهمیت زیادی دارد، ارور f0 09 می باشد. این ارور نشان دهنده خرابی کمپرسور بوده و به همین دلیل بهتر است بلافاصله دستگاه را از برق بکشید و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

ارور F0 11 یخچال فریزر و ساید هیتاچی

ارور F0 11 یخچال هیتاچی نیز نشان دهنده خرابی کمپرسور بوده و سرعت چرخش آن کاهش یافته است. با یک مرتبه از برق کشیدن دستگاه و وصل مجدد آن اگر ارور برطرف نشد باید این قطعه به صورت تخصصی بررسی و تعمیر شود.

کد خطا F0 12 یخچال فریزر هیتاچی

ارور F0 12 یخچال فریزر هیتاچی به معنای خرابی در موتور فن فریزر است که به R motor نیز شناخته شده است. فن فریزر را از جای خود باید خارج نموده و سیم پیچی به دقت بررسی و عیب یابی گردد.

ارور F0 13 یخچال فریزر هیتاچی

خرابی در فن کمپرسور یخچال فریزر هیتاچی با ارور f0 13 نمایش داده میشود. برای رفع اشکال لازم است فن و سیم پیچی آن بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. به دلیل تخصصی بودن بررسی این قطعه و عیب یابی آن می توانید با تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

ارور F0 14 یخچال هیتاچی

اگر به دلایل مختلف ولتاژ ورودی دستگاه با افت مواجه شود، ارور f0 14 یخچال فریزر و ساید هیتاچی را روی صفحه مشاهده خواهید کرد. ابتدا یک مرتبه دستگاه را از برق جدا و مجدد وصل کنید. اگر مشکل برطرف نشد ممکن است منبع تغذیه برد دچار اشکال شده باشد.

کد خطا F0 15 یخچال فریزر و ساید هیتاچی

از دیگر ارورهای مهم یخچال فریزر هیتاچی می توان به F0 15 اشاره کرد که نشان دهنده خرابی موتور F2 است. این قبیل ارورها باید توسط تکنسین و تعمیرکار حرفه ای بررسی و رفع شوند.

کد خطا F0 16 یخچال فریزر هیتاچی

در صورت خراب شدن فن RR ارور F0 16 یخچال فریزر هیتاچی را مشاهده می کنید. برای رفع مشکل اگر در این زمینه تخصص ندارید بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

ارور F0 18 یخچال فریزر و سید هیتاچی

خرابی در سنسور دیفراست با ارور F0 18 یخچال فریزر هیتاچی نمایش داده میشود. برای رفع ارور لازم است سنسور دیفراست بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. در صورت سالم بودن این قطعه، برد نیز باید بررسی شود تا علت عدم ارسال اطلاعات توسط سنسور به سایر قطعات مشخص گردد.

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی سری F1

از مجموعه کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی سری F1 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارور F1 01 یخچال فریزر و ساید هیتاچی

ارور F0 01 یخچال فریزر هیتاچی در صورت خراب شدن سنسور فریزر و ارسال اطلاعات اشتباه به برد رخ می دهد. ابتدا بررسی کنید که آیا این سنسور سالم است یا خیر و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید. علاوه براین، برد نیز باید بررسی و عیب یابی شود.

ارور F1 02 یخچال فریزر هیتاچی

کد خطای F1 02 یخچال فریزر هیتاچی نشان دهنده خرابی سنسور یخچال است. مانند ارور قبل ابتدا باید سنسور بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. علاوه براین، اگر سنسور سالم بود، برد نیز باید عیب یابی و تعمیر گردد.

کد خطا F1 03 یخچال فریزر و ساید هیتاچی

در صورت خراب شدن سنسور TC یا همان سنسور دمای محیط، کد خطای F1 03 روی صفحه نمایش داده میشود. اگر سنسور خراب است باید تعویض شود و در صورت سالم بودن آن، برد باید بررسی شود.

کد خطای F1 04 یخچال هریزر هیتاچی

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی می توان به F1 04 اشاره کرد. این ارور نشان دهنده خراب بودن سنسور دیفراست است و یخ زدایی به درستی انجام نمیشود. به کمک اهم متر لازم است سنسور بررسی و در صورت معیوب بودن، با قطعه سالم تعویض شود. در برخی از مواقع این قطعه سالم بوده و مشکل در برد الکتریکی است.

ارور F1 06 یخچال فریزر و ساید هیتاچی

این ارور به معنای خرابی سنسور دمای داخلی یخچال فریزر است. اگر پس از بررسی با اهم متر متوجه شدید که قطعه خراب است باید آن را تعویض کنید.علاوه براین، خرابی فن و برد الکتریکی نیز می توانند دلایل رخ دادن این ارور باشند و باید به صورت تخصصی بررسی شوند.

ارور F1 10 یخچال فریزر هیتاچی

ارور F1 10 یخچال فریزر هیتاچی نیز نشان دهنده خرابی سنسور دیفراست است. با تعویض این قطعه اگر مشکل برطرف نشد، برد باید عیب یابی و تعمیر شود.

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هیتاچی سری F3

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر هیتاچی سری F3 شامل دو مورد می باشد که عبارتند از:

کد خطا F3 01 یخچال فریزر هیتاچی

ارور F3 01 یخچال فریزر هیتاچی نشان دهنده گرم بودن دمای داخل فریزر است. دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد از قبیل باز بودن درب فریزر، خرابی سنسور دمای فریزر، اشکال در کمپرسور، کم شدن گاز مبرد و همچنین اشکال در برد اصلی دستگاه. با بررسی این موارد و تعمیر توسط تعمیرکار با تجربه می توان ارور را برطرف کرد.

ارور F3 02 یخچال فریزر و ساید هیتاچی

ارور F3 02 یخچال فریزر هیتاچی نشان دهنده گرم بودن دمای داخل کابین یخچال است. باز بودن درب یخچال، خرابی سنسور دمای یخچال، اشکال در برد و کمپرسور و کم بودن گاز دستگاه همگی می توانند در بروز این خطا نقش داشته باشند.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید