کدهای خطا و ارورهای مایکروفر پاناسونیک

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر پاناسونیک

local_offerآموزش تعمیر مایکروفر
chat0

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر پاناسونیک در مدل های مختلف همگی نشان دهنده وجود اشکال در یکی از قطعات داخلی می باشد. برخی از این ارورها براحتی و بدون نیاز به تخصص و مهارت قابل رفع بوده و تعدادی نیز باید توسط تعمیرکار برطرف شوند. برای آشنایی با لیست کامل ارورها و کدهای خطا مایکروویو پاناسونیک و نحوه رفع آنها در این بخش از مطالب آموزش تعمیر مایکروفر با ما همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر پاناسونیک

عیب یابی و رفع کدهای خطای مایکروفر پاناسونیک نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای مایکروفر شما را رفع نماییم.

02157428

کد خطا و ارور H00 مایکروفر پاناسونیک

یکی از مهم ترین ارورهای مایکروفر پاناسونیک، کد H00 می باشد که نشان دهنده خرابی در برد اصلی است. به دلیل اهمیت بسیار زیاد برد، خرابی در آن تمام قطعات را دچار اختلال می کند و توسط تعمیرکار ماهر در تعمیر مایکروفر باید رفع شود.

کد خطای H02 مایکروفر پاناسونیک

در برخی از مدل های مایکروفر پاناسونیک، خرابی در برد با کد خطا H02 نمایش داده میشود. این اشکال ممکن است در مدارات برد باشد یا سیم کشی و خازن و غیره دچار اشکال شده باشند. به دلیل وجود ولتاژ پس از قطع برق در مایکروفر، دقت داشته باشید که بدون تخصص برد را تعمیر نکنید.

کد خطا H20 مایکروفر پاناسونیک

در صورت مشاهده کد خطا H20 در مایکروویو پاناسونیک، لازم است هیتر بخار پز بررسی و اشکالات و خرابی های آن برطرف شود. چون این ارور نشان دهنده وجود اشکال در هیتر بخار پز است و ابتدا دستگاه را از برق جدا و سپس تعمیرات را انجام دهید.

ارور H30 مایکروویو پاناسونیک

اگر کد خطا H30 در مایکروفر پاناسونیک نمایش دده میشود، نشان دهنده خرابی ترمیستور است. بررسی ترمودیسک و رفع این خطا بهتر است توسط نمایندگی تعمیر مایکروفر پاناسونیک انجام شود.

کد خطا H32 مایکروفر پاناسونیک

مگنترون از قطعات بسیار مهم درون مایکروفر می بشد که با تولید امواج مغناطیسی گرمای مورد نیاز برای پخت و پز را تامین می کند. در صورت خراب شدن ترمودیسک مگنترون ارور H32 نمایش داده میشود. برای رفع اشکال ابتدا باید دستگاه از برق جدا شود و سپس ترمودیسک بررسی و تعمیرات انجام شود.

ارور H39 مایکروفر پاناسونیک

از دیگر کدهای خطای مایکروویو پاناسونیک که نشان دهنده وجود اشکال در بخار پز است، ارور H39 می باشد. برای رفع این ارور لازم است ترمیستور بخار پز بررسی و در صورت نیاز تعویض یا تعمیر شود.

کد خطای H44 مایکروویو پاناسونیک

هرگونه اشکال در پنل از قبیل گیر کردن دکمه ها در آن با ارور H44 در ماکروفر پاناسونیک نمایش داده میشود. در بسیاری از مواقع چربی های معلق در فضا به مرور روی دکمه ها انباشته شده و به داخل پنل نفوذ می کنند. به همین دلیل دکمه ها با کوچکترین فشار ممکن است درون پنل گیر کنند. علاوه براین، اگر ارتباط صفحه کلید با برد اصلی قطع شود نیز با کد خطای H44 نمایش دده میشود.

کد خطا H90 مایکروفر پاناسونیک

کد خطا H90 در مایکروفرهای پاناسونیک که دارای قابلیت اینورتر هستند نمایش داده میشود. این ارور نشان دهنده خرابی برد اینورتر است و به همین دلیل باید توسط تعمیرکار حرفه ای بررسی و رفع شود.

ارور H95 مایکروفر پاناسونیک

در برخی از سری های میکروفر پاناسونیک اشکال در برد اینورتر با ارور H95 نمایش داده میشود. اگر به هر دلیل ولتاژ ورودی به برد اینورتر با اختلال مواجه شود، کد H95 را روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. بررسی برد و ولتاژ و مدارات آن نیاز به تجربه و مهارت دارد.

ارور H96 ماکروفر پاناسونیک

از دیگر خطاهای مایکروفر پاناسونیک که اهمیت بالایی دارد می توان به ارور H96 اشاره کرد. این ارور به معنای خراب شدن آی سی روی برد اینورتر است و به همین دلیل باید به محض مشاهده آن دستگاه را از برق جدا و نسبت به تعمیر آن اقدام شود.

کد خطا H97 مایکروفر پاناسونیک

مانند کد خطا H95، این ارور نیز نشان دهنده اختلال در ولتاژ ورودی به برد اینورتر است. برای جلوگیری از خرابی های بیشتر و آسیب جدی به برد، بلافاصله باید دستگاه را از برق جدا نموده و با مراکز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

ارور H98 مایکروفر پاناسونیک

مانند دو خطای قبل، کد خطای H98 مایکروویو پاناسونیک نیز نشان دهنده مناسب نبودن ولتاژ ورودی به برد اینورتر است. دلایل زیادی برای بروز این شرایط وجود دارد، به عنوان مثال ممکن است مگنترون دچار خرابی شده باشد یا برد اصلی و مدارات آن اختلال دارند. تمام این موارد باید با دقت توسط تعمیرکار بررسی و رفع شود.

کد خطا U14 مایکروویو پاناسونیک

اگر برنامه پخت و پز بر روی بخارپز تنظیم شده باشد و ارور U14 را روی صفحه نمایش مشاهده کردید، لازم است بدانید که آب و رطوبت کم است. برای رفع مشکل و جلوگیری از سوختن غذا باید دستگاه را از برق جدا کنید.

ارور U40 مایکروفر پانسونیک

کد خطا U40 در واقع ارور نیست و نوعی هشداردهنده به شمار می رود. در صورت مشاهده این کد بررسی کنید که آیا غذا را داخل دستگاه قرار داده اید یا خیر؟ این ارور نشان دهنده نبود غذا در داخل مایکروفر است.

کد خطا U65 مایکروفر پاناسونیک

اگر ترمودیسک مگنترون مایکروفرهای پاناسونیک با مشکل و خرابی مواجه شود، ارور U65 نمایش داده میشود. بررسی و رفع این ارور بهتر است توسط تعمیرکار انجام شود.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید