کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید فریجیدر

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید فریجیدر (تمام مدلها)

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر فریجیدر frigidaire در مدل های مختلف اولین راهنما برای این هستند تا متوجه شوید که کدام یک از قطعات داخلی دستگاه دچار مشکل شده اند. به دلیل پیچیده بودن سیستم داخلی یخچال فریزر، برد الکتریکی وظیفه دارد تا وضعیت هر یک از قطعات را بررسی و خراب بودن آنها را با ارورهای یخچال فریزر فریجیدر نمایش دهد. برای آشنایی با ارورها و کدهای خطای یخچال فریزر و ساید فریجیدر و نحوه رفع آنها در این بخش از آموزش تعمیر یخچال فریزر تکنوپشتیبان با ما همراه باشید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید فریجیدر

عیب یابی و رفع کدهای خطای یخچال فریزر فریجیدر نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای یخچال فریزر و ساید شما را رفع نماییم.

02157428

کد خطا SY CE یخچال فریزر و ساید فریجیدر

در یخچال های فریجیدر اگر ارتباط بین برد و صفحه نمایشگر با اختلال مواجه شود، ارور SY CE نمایش داده خواهد شد. بررسی اتصالات و ارتباط این قطعات و همچنین وضعیت برد الکتریکی نیاز به تخصص دارد و به همین دلیل باید توسط تعمیرکار حرفه ای در تعمیر یخچال فریزر برطرف شود.

ارور 5Y EF یخچال فریزر و ساید فریجیدر

اگر با ارور 5Y EF یخچال فریزر فریجیدر مواجه شدید، نشان دهنده این است که مدار فن تبخیر کننده دچار اختلال شده است. علاوه بر بررسی اتصالات فن و برد الکتریکی، لازم است موتور فن نیز عیب یابی شود. در اغلب مواقع این ارور به دلیل اشکال در برد رخ داده و نیاز به تعمیر نخصصی دارد.

کد خطای EF یخچال فریزر و ساید فریجیدر

در برخی از مدل های یخچال فریجیدر، خرابی در فن تبخیر کننده یا همان اواپراتور با ارور EF نمایش داده میشود. این ارور با بررسی برد الکتریکی و موتور فن و اتصالات آن با برد کنترل قابل رفع می باشد.

ارور DF یخچال فریزر فریجیدر

ارور DF یخچال فریزر فریجیدر نشان دهنده عمل نکردن سیستم برفک زدایی یا دیفراست می باشد. برای رفع ارور لازم است قطعات متعددی از جمله المنت، ترمودیسک، ترموفیوز و ترموستات بررسی شوند. با توجه به اینکه بررسی این قطعات نیاز به تخصص دارد، لذا می توانید با تعمیرکاران ما در تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید.

ارور SH یخچال فریزر و ساید فریجیدر

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید فریجیدر  frigidaire می توان به ارور SH اشاره کرد. این ارور نشان دهنده خرابی سنسور فریزر می باشد. ابتدا بررسی کنید آیا سنسور سالم است یا نیاز به تعویض دارد؟ اتصالات سنسور به برد نیز باید بررسی و عیب یابی شوند. در صورت سالم بودن سنسور و اتصالات، برد نیز باید عیب یابی شود.

کد خطای 5YCF یخچال فریزر و ساید فریجیدر

ارور 5YCF در شرایطی بروز می کند که برق ورودی دارای نوسان زیادی باشد. علاوه براین، خرابی در برد الکتریکی نیز می تواند منجر به بروز این کد خطا شود و باید توسط متخصص بررسی گردد.

ارور OP یخچال فریزر فریجیدر

یکی دیگر از کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید فریجیدر که بسیار رایج می باشد، ارور OP می باشد. این ارور نشان دهنده اشکال و خرابی در سنسور کابین یخچال است. ابتدا سنسور را با اهم سنج تست کنید و بررسی نمایید آیا مقاومت آن در سطح استاندارد قرار دارد یا خیر. در صورت نیاز سنسور را تعویض کنید. علاوه براین، برد الکتریکی و اتصالات آن به سنسور نیز باید بررسی شوند.

کد خطا SH در یخچال فریجیدر

ارور SH یخچال فریجیدر نشان دهنده اتصال کوتاه در سنسور کابین یخچال است. اتصالات سنسور را بررسی و در صورت نیاز سنسور را تعویض کنید.

ارور SY EF یخچال فریزر فریجیدر

خرابی در فن تبخیرکننده یا اواپراتور در برخی از مدل های یخچال فریجیدر با ارور SY EF نمایش داده میشود. فن و موتور و سیم پیچی آن باید بررسی و عیب یابی و تعمیر شوند. علاوه براین، در برخی از مواقع فن سالم است و برد نیاز به تعمیر دارد.

ارور SY CF یخچال فریزر فریجیدر

ارور SY CF نیز نشان دهنده نوسان زیاد برق ورودی دستگاه است. دستگاه را از برق جدا نموده و به محافظ برق متصل کنید. اگر مجدد ارور را مشاهده کردید، برد الکتریکی و اتصالات آن نیاز به بررسی و تعمیر دارند.

کد خطای SB 5B یخچال فریزر فریجیدر

اگر کد SB 5B را روی صفحه نمایش یخچال فریزر فریجیدر مشاهده کردید، نشان دهنده این است که دستگاه در حالت سبت یا تعطیلات قرار دارد. در این حالت برای کاهش مصرف انرژی، یخچال سرماسازی نمی کند و برخی از بخش ها از کار افتاده اند. کافیست 5 ثانیه دکمه های فلش بالا و پایین روی پنل را همزمان با هم فشار دهید تا این ارور برطرف شود.

به ما امتیاز بدید

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید