کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هایسنس

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هایسنس (تمام مدلها)

کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هایسنس اغلب نشان دهنده اشکال در یکی از سنسورهای دستگاه می باشد و با تعویض آن قطعه می توان مشکل را برطرف کرد. این ارورها 9 مورد می باشد و در مدل های مختلف یخچال فریزر و ساید هایسنس ممکن است با آنها مواجه شوید. این بخش از آموزش تعمیر یخچال فریزر تکنوپشتیبان را به معرفی لیست کامل ارورها و کدهای خطا یخچال فریزر و ساید هایسنس اختصاص داده ایم و نحوه برطرف کردن آنها نیز بررسی می کنیم.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هایسنس

عیب یابی و رفع کدهای خطای یخچال فریزر هایسنس نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای یخچال فریزر و ساید شما را رفع نماییم.

02157428

کد خطا E1 یخچال فریزر و ساید هایسنس

درون کابین یخچال فریزر سنسور اختصاص داده دشه است که کار آن اندازه گیری دما و ارسال اطلاعات برای سایر قطعات به منظور روشن و خاموش شدن موتور است. اگر این قطعه با خرابی و اشکال مواجه شود، ارور E1 یخچال فریزر هایسنس را مشاهده خواهید کرد. ابتدا بررسی کنید که آیا سیم و اتصالات سنسور سالم است یا خیر؟ سپس با اهم سنج سنسور را بررسی و عیب یابی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
توجه داشته باشید که در برخی از مواقع ممکن است برد دچار اشکال شده و نیاز به تعمیر یخچال فریزر به صورت تخصصی دارد.

ارور E3 یخچال فریزر و ساید هایسنس

ارور E3 یخچال فریزر هایسنس شباهت زیادی به ارور E1 دارد، با این تفاوت که نشان دهنده خرابی سنسور در کابین فریزر است. سیم و اتصالات سنسور و سلامت خود این قطعه را بررسی و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. اگر سنسور و اتصالات آن اسلم هستند، خرابی در برد می تواند دلیل دیگری برای بروز این مشکل باشد.

ارور E4 یخچال فریزر هایسنس

یکی از رایج ترین کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هایسنس، ارور E4 می باشد. این ارور در صورتی بروز می کند که سنسور دیفراست اواپراتور دچار اشکال شده باشد و در اغلب مواقع با تعویض آن می توان خطا را برطرف کرد.

کد خطای E0 یخچال فریزر و ساید هایسنس

ارور E0 یخچال فریزر هایسنس نشان دهنده خرابی در سنسور دمای محیط است. ابتدا بررسی کنید که آیا اتصالات سنسورسالم هستند یا خیر؟ علاوه براین، با اهم سنج لازم است میزان مقاومت سنسور دمای محیط بررسی شود. اگر میزان مقاومت از محدوده نرمال خارج باشد، این قطعه باید تعویض شود. اگر سنسور سالم باشد و ارور همچنان روی صفحه نمایش مشاهده میشود، برد و مدارات آن باید عیب یابی و تعمیر شوند.

ارور E9 یخچال فریزر هایسنس

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هایسنس می توان به ارور E9 اشاره کرد. این ارور به معنای خرابی در سنسور یخساز دستگاه است. قبل از تعویض این قطعه ابتدا بررسی کنید که آیا اتصالات و سیم های آن سالم هستند یا خیر؟ آیا سنسور در جای خود بدرستی قرار گرفته است یا خیر؟ سپس با اهم سنج مقاومت آن را اندازه گیری و در صورت اشکال آن را با قطعه سالم تعویض کنید.
اگر سنسور و اتصالات آن کاملا سالم و بدون اشکال بوده اما هنوز ارور E9 یخچال هایسنس را مشاهده می کنید، برد اصلی باید عیب یابی و تعمیر شود.

ارور EB یخچال فریزر و ساید هایسنس

یکی از مهم ترین ارورهای یخچال فریزر و ساید هایسنس، ارور EB می باشد که نشان دهنده اشکال در سیستم یخساز است. قطعات مختلفی در عملکرد این سیستم نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به فیلتر و شیر برقی و حتی لوله آب ورودی به دستگاه اشاره کرد. تمام این قطعات را بررسی و اگر دارای اشکال هستند آنها را تعمیر کنید.
البته بررسی این قطعات و سیستم یخساز نیاز به تخصص دارد و می توانید از خدمات تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان استفاده کنید.

کد خطای EC یخچال فریزر و ساید هایسنس

از دیگر ارورهای تخصصی یخچال فریزر و ساید هایسنس می توان به ارور EC اشاره کرد. این کد خطا در شرایطی بروز می کند که ارتباط برد و صفحه نمایش دستگاه با اختلال مواجه شده و پیام ها به درستی ارسال نمیشوند. به همین دلیل ابتدا باید اتصالات بین برد و صفحه نمایش و پنل بررسی شود. سپس مدارات برد نیز باید با دقت بررسی و عیب یابی شوند که همگی نیاز به تخصص دارند.

ارور ER یخچال فریزر هایسنس

ارور ER یخچال فریزر هایسنس نیز مانند خطای EC نشان دهنده اشکال در دریافت پیام است. به همین دلیل برد باید به صورت تخصصی عیب یابی شود. رفع این قبیل کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر و ساید هایسنس نیاز به مهارت دارد، چون هرگونه اشتباه می تواند به شدت به سایر قطعات آسیب وارد کند. توجه داشته باشید که برد مانند مغز در بدن انسان عمل می کند و به همین دلیل عیب یابی آن به دانش بالایی نیاز دارد.

ارور EF یخچال فریزر هایسنس

اگر موتور فن یخچال فریزر با اشکال مواجه شود، ارور EF را مشاهده خواهید کرد. برای رفع این اشکال ابتدا فن یخچال را جستجو و سپس اتصالات و سیم پیچی آن را بررسی کنید. اگر سیم پیچی سالم است، موتور باید بررسی و عیب یابی و تعمیر شود. در برخی از مواقع تنها راه تعویض فن خواهد بود. در برخی از مواقع ممکن است موتور فن کاملا سالم باشد و خرابی برد الکتریکی منجر به بروز این ارور میشود.

3/5 - (امتیاز 2)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید