کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ (تمام مدلها)

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ بسیار زیاد بوده و در مدل های مختلف نیز با هم فرق دارند. با توجه به تفاوت هایی که در ارورهای لباسشویی AEG در مدل های مختلف lavamot و l6fbi842n و غیره وجود دارد، در ادامه به صورت جدا توضیح داده شده اند. علاوه براین، برخی از این کدهای خطا در تمام مدل ها مشترک می باشد و در انتهای مطلب به تمام آنها اشاره شده است. در ادامه مطالب آموزش تعمیر ماشین لباسشویی با تکنوپشتیبان همراه باشید تا مهم ترین ارورها و کدهای خطا لباسشویی AEG را بررسی و نحوه رفع آنها را ارائه دهیم.

آنچه در این مطلب می خوانید:

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ مدل lavamot

از مهم ترین ارورها و کدهای خطا ماشین های لباسشویی AEG مدل lavamot می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کد خطا و ارور c0 ماشین لباسشویی آاگ

در شرایطی که ماشین لباسشویی روی سطوح ناصاف قرار گیرد یا لباس ها در یک قسمت از دیگ انباشته شده باشند، خطای C0 نمایش داده میشود. علاوه براین، خرابی میکروسوئیچ فشار نیز می تواند دلیل بر نمایش این ارور باشد. اگر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تخصص دارید، میکروسوئیچ فشار را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کد خطا و ارور c1 ماشین لباسشویی آاگ

یکی از رایج ترین کدهای خطا لباسشویی آاگ C1 می باشد که نشان دهنده مشکل در آبگیری آب دستگاه است. برای رفع این ارور لازم است موارد زیر بررسی شوند:

 • شلنگ ورودی آب بررسی و در صورت گرفتگی و شکست روی سطح، آن را رفع کنید.
 • شیر آب ورودی بررسی شود.
 • قطع یا وصل بودن آب ساختمان را بررسی کنید.
 • گرفتگی فیلتر آب می تواند منجر به کاهش فشار آب شود.

کد خطا و ارور c2 ماشین لباسشویی آاگ

از دیگر کدهای خطا لباسشویی AEG می توان به C2 اشاره نمود. این ارور نشان دهنده عدم تخلیه صحیح دستگاه به دلیل انسداد پمپ می باشد. برای رفع آن باید پمپ بررسی و خرابی های آن تعمیر یا قطعه کامل تعویض شود. البته برای انجام اینکار لازم است در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آاگ مهارت داشته باشید و سیستم داخلی آن را بشناسید.

ارور c3 ماشین لباسشویی AEG

ارور C3 در لباسشویی آاگ به معنای فعال شدن میکروسوئیچ ایمنی می باشد. برای رفع این کد خطا باید برد اصلی توسط افراد حرفه ای در این زمینه بررسی و اشکالات روی آن رفع شوند. علاوه براین، پمپ تخلیه نیز باید بررسی شود و در صورت گرفتگی مشکل رفع گردد.

کد خطا و ارور c4 ماشین لباسشویی آاگ

ارور C4 لباسشویی AEG در این مدل دستگاه در شرایطی بروز می کند که پمپ شستشو دچار خرابی شده باشد. برای رفع مشکل باید پمپ تخلیه بررسی و تعمیرات لازم انجام شود.

کد خطا و ارور c5 ماشین لباسشویی آاگ

یکی از کدهای خطای ماشین لباسشویی آاگ که کمی خطرناک است، C5 می باشد. این ارور در شرایطی بروز می کند که دمای داخل دستگاه بیش از اندازه استاندارد باشد و نشان دهنده خرابی در موتور است. در برخی از مواقع خرابی در سنسور حرارتی و المنت نیز در بروز این کد خطا می تواند موثر باشد.

کد خطا و ارور c6 ماشین لباسشویی آاگ

ارور C6 نشان دهنده اشکال در میکروسوئیچ فشار است که چند دلیل می تواند داشته باشد. سنسور سنجش سطح آب دچار خرابی شده است و باید تعویض شود. علاوه براین، سنسور فشار نیز ممکن است دچار اشکال شده باشد و نیاز به تعویض دارد.

کد خطا و ارور c7 ماشین لباسشویی آاگ

درون ماشین های لباسشویی هیتر برای گرم شدن آب تعبیه شده است. در شرایطی که این قطعه خراب شده باشد، ارور C7 نمایش داده میشود. علاوه بر بررسی هیتر، لازم است المنت ها و ماژول های هیتر نیز باید بررسی و خرابی های موجود برطرف شوند.

کد خطا و ارور c8 ماشین لباسشویی آاگ

اگر سنسور دما یا NTC دچار خرابی و اتصال کوتاه شده باشد، ارور C8 رخ می دهد. بررسی این قبیل کدهای خطا نیاز به تخصص داشته و بدون تجربه نباید نسبت به تعمیر و تعویض اقدام شود.

کد خطا c9 ماشین لباسشویی آاگ

تاخو برای سنجش دور موتور یا سرعت آن می باشد و در شرایطی که این قطعه درست عمل نکند ارور C9 روی پنل نمایش داده خواهد شد. این قطعه را بررسی و تعمیرات لازم را بر روی آن انجام دهید.

کد خطا و ارور CA ماشین لباسشویی آاگ

در شرایطی که ترایاک موتور در برد اصلی لباسشویی دچار خرابی شده باشد، ارور CA نمایش داده میشود. بررسی و رفع این اشکال در ترایاک موتور نیاز به تخصص داشته و بهتر است بلافاصله با مراکز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

ارور CB ماشین لباسشویی AEG

ارور CB لباسشویی آاگ نشان دهنده سرریز شدن آب در دستگاه می باشد. دلایل متعددی در رخ دادن این ارور نقش دارند که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • خرابی در سنسور سنجش سطح آب
 • خرابی پمپ تخلیه
 • وجود اشکال در شیر برقی
 • خرابی در برد اصلی دستگاه

کد خطا و ارور CC ماشین لباسشویی آاگ

یکی از بدترین کدهای خطا در ماشین لباسشویی آاگ، ارور CC می باشد که نشان دهنده خرابی در ترانزیستور MOS-FET است. در صورت مشاهده این ارور بلافاصله دستگاه را از برق بکشید و با مراکز تعمیر لباسشویی تماس بگیرید، چون موتور باید تعویض شود.

ارور CD ماشین لباسشویی AEG

ارور CD ماشین لباسشویی آاگ به معنای وجود اشکال و خرابی در قفل درب می باشد. برای رفع این ارور لازم است مواردی از قبیل میکروسوئیج درب، قفل و زبانه درب بررسی شوند. علاوه براین، قطع شدن اتصالات و سیم پیچی های درب لباسشویی نیز می تواند در بروز این کد خطا نقش داشته باشد که نیاز به بررسی تخصصی دارد.

کد خطا و ارور CF ماشین لباسشویی آاگ

اگر ماژول اصلی لباسشویی با مشکل مواجه شده باشد، کد خطا CF روی پنل نمایش داده میشود. برای رفع مشکل لازم است برد الکتریکی و ماژول بررسی و اشکالات موجود رفع شوند.

ارور و کدهای خطا ماشین لباسشویی aEG

ارورهای ماشین لباسشویی آاگ مدل l6fbi842n

کدهای خطا ماشین لباسشویی AEG مدل l6fbi842n دارای تنوع بالایی می باشند و کمی با سایر مدل ها متفاوت هستند. از مهم ترین این ارورها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

کد خطا و ارور F1 ماشین لباسشویی آاگ

ارور F1 لباسشویی AEG به معنای عدم آبگیری صحیح دستگاه می باشد. برای رفع اشکال و ارور ابتدا آب ساختمان را بررسی کنید و از وصل بودن آن و ایده آل بودن فشار مطمئن شوید. علاوه براین، شلنگ ورودی نیز باید بررسی و گرفتگی های آن برطرف شود. در صورت عدم رفع کد خطا F1 با انجام این دو مورد، لازم است شیر برقی نیز بررسی و در صورت وجود خرابی تعمیر یا تعویض شود.

کد خطا و ارور F2 ماشین لباسشویی آاگ

اگر پمپ تخلیه دچار اتصال کوتاه شده باشد، ارور f2 روی پنل ماشین لباسشویی آاگ نمایش داده میشود. اتصالات پمپ تخلیه را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. البته توجه داشته باشید که گرفتگی در لوله تخلیه نیز می تواند منجر به بروز این ارور شود.

کد خطا و ارور F3 ماشین لباسشویی آاگ

اگر سطح آب داخل دستگاه به درستی تشخیص داده نشود، این ارور بروز می کند. برای رفع کد خطای f3 ماشین لباسشویی آاگ ابتدا باید تنظیمات سطح آب بررسی شود. سپس هیدروستات را بررسی و در صورت وجود خرابی، آن را تعویض کنید.

کد خطا و ارور F7 ماشین لباسشویی آاگ

خرابی های موجود در المنت لباسشویی aeg با کد خطا f7 نمایش داده میشود. در صورت مشاهده این ارور، المنت را بررسی و آن را تعمیر یا تعویض کنید.

کد خطا و ارور F8 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن ترموستات یا سنسور ntc در لباسشویی aeg این ارور نمایش داده میشود. برای رفع این خطا لازم است مدار ntc بررسی و اشکالات موجود رفع شود. البته لازم به ذکر است که رفع این گروه از ارورهای ماشین لباسشویی aeg نیاز به تخصص و مهارت دارد.

ارور E20 ماشین لباسشویی آاگ

اگر سیستم تخلیه ماشین لباسشویی به درستی عمل نکند، ارور e20 لباسشویی aeg روی پنل نمایش داده میشود. پمپ تخلیه و برد الکتریکی در این شرایط باید بررسی و اشکالات موجود توسط متخصص برطرف شود.

کد خطا و ارور E40 ماشین لباسشویی آاگ

در صورت مشاهده ارور e40 لباسشویی aeg ابتدا بررسی کنید که آیا درب دستگاه کاملا بسته شده است یا خیر؟ اگر درب دستگاه بسته است و این کد خطا را روی پنل مشاهده می کنید، خراب شدن میکروسوئیچ ها می تواند دلیل اصلی رخ دادن ارور باشد.

کد خطا و ارور E10 ماشین لباسشویی aeg

اگر فشار آب ورودی به ماشین لباسشویی در سطح مطلوبی نباشد و آبگیری بدرستی انجام نشود، کد خطا e10 لباسشویی aeg مشاهده میشود. برای رفع کد خطا لازم است مواردی از قبیل فشار آب ساختمان، گرفتگی های شلنگ ورودی، تمیزی فیلتر بررسی شوند.

کد خطا و ارور E31 ماشین لباسشویی آاگ

ارور e31 نشان دهنده خرابی سوئیچ فشار می باشد و باید وضعیت آن بررسی و اشکالات موجود در سیم کشی رفع یا سوئیچ تعویض شود.

کد خطا و ارور E35 ماشین لباسشویی آاگ

در شرایطی که سطح آب بدرستی تشخیص داده نشده و آب بیش از اندازه وارد مخزن شود، ارور e35 لباسشویی آاگ نمایش داده میشود. برای رفع خطا لازم است ابتدا وضعیت هیدروستات بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

کد خطا E38 ماشین لباسشویی aeg

کد خطا e38 در ماشین های لباسشویی آاگ نشان دهنده مسدود شدن محفظه فشار می باشد. محفظه فشار باید به طور کامل بررسی و مواردی که منجر به مسدود شدن آن شده است رفع گردد. در برخی از مواقع لازم است این قطعه تعویض شود.

کد خطا و ارور 3A ماشین لباسشویی آاگ

اگر دمای آب داخل ماشین های لباسشویی Aeg کم یا زیادتر از حد استاندارد باشد، ارور 3a نمایش داده میشود. دلیل اصلی رخ دادن این خطا خرابی سنسور دمای آب و المنت می باشد که باید همگی بررسی شوند.

کد خطا و ارور 41 ماشین لباسشویی آاگ

اگر درب ماشین لباسشویی باز نشود و ارور 41 روی پنل مشاهده میشود، باید میکروسویچ ها و زبانه قفل بررسی شوند. میکروسوئیچ های روی درب ممکن است دچار خرابی شده باشند و تنها راه حل تعویض آنها می باشد.

کد خطا و ارور 42 ماشین لباسشویی آاگ

این کد خطا در شرایطی که درب لباسشویی قفل نشود روی پنل نمایش داده میشود. زبانه قفل را بررسی کنید. علاوه براین، میکروسوئیچ ها نیاز به تعمیر و تعویض دارند.

کد خطا و ارور 43 ماشین لباسشویی آاگ

ارور 43 لباسشویی aeg به معنای خراب شدن منبع تغذیه درون درب دستگاه می باشد. برای رفع ارور نه تنها باید میکروسوئیچ ها بررسی شوند، بلکه منبع تغذیه نیز باید بررسی و در صورت نیاز تعمیر گردد.

کد خطا و ارور 44-45 ماشین لباسشویی آاگ

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی آاگ می توان به ارورهای 44-45 اشاره نمود که نشان دهنده خرابی در pcb می باشند. مدار سنسور درب باید توسط افراد متخصص در این زمینه بررسی شود.

کد خطا و ارور 51-52-53 ماشین لباسشویی آاگ

گروه ارورهای 51-52-53 ماشین لباسشویی آاگ همگی خرابی در موتور دستگاه را نمایش می دهند. در صورت مشاهده این ارورها باید بلافاصله دستگاه را از برق بکشید و با تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه تماس بگیرید.

کد خطا و ارور 61 ماشین لباسشویی آاگ

ارور 61 لباسشویی Aeg به معنای وجود اشکال در سیستم گرمایشی و خراب شدن المنت می باشد. برای رفع این ارور لازم است سنسور حرارتی و المنت بررسی شده و در صورت نیاز با قطعه سالم تعویض شوند.

کد خطا و ارور 62 ماشین لباسشویی آاگ

اگر دمای داخل دستگاه بیش از اندازه استاندارد تشخیص داده شود، ارور 62 بروز می کند. اگر برای مدت طولانی از دستگاه استفاده کنید، ممکن است این خطا نمایش داده شود که با خاموش کردن می توانید آن را برطرف کنید. اگر مشکل برطرف نشد، لازم است برد الکتریکی بررسی شود.

کد خطا و ارور 66-68 ماشین لباسشویی آاگ

خرابی های موجود در هیتر با ارورهای 66 و 68 نمایش داده میشوند. المنت و هیتر باید بررسی شده و اشکالات آنها رفع شود.

کد خطا و ارور 69 ماشین لباسشویی آاگ

کد خطای 69 نیز به معنای خراب شدن المنت گرمایی می باشد و در صورت عدم رفع باید تعمیر این قطعه، نیاز به بررسی بیشتر سایر قطعات دارد.

کد خطا و ارور 71-72-73-74 ماشین لباسشویی آاگ

درون ماشین های لباسشویی تعداد زیادی سنسور وجود دارد که خرابی هر یک از آنها منجر به بروز این کدهای خطا لباسشویی aeg میشود.

کد خطا و ارور 82-83 ماشین لباسشویی آاگ

اگر برنامه شستشو بدرستی اجرا نشود، این گروه از ارورهای لباسشویی aeg نمایش داده میشود. برای رفع این کدهای خطا کافیست دستگاه را روشن و خاموش کنید.

کد خطا و ارور 91-92 ماشین لباسشویی آاگ

برای رفع ارورهای 91 و 92 ماشین های لباسشویی آاگ نیاز به تخصص می باشد، چون برد الکتریکی باید به طور کامل بررسی شود.

کدهای خطا 93-94 ماشین لباسشویی آاگ

در زمان راه اندازی ماشین لباسشویی لازم است تنظیمات آن بدرستی انجام شود. اگر هر بخش از این تنظیمات دارای اشکال باشد، ارورهای 93 و 94 روی پنل مشاهده خواهد شد.

کد خطا و ارور 97 ماشین لباسشویی آاگ

ارور 97 لباسشویی aeg به معنای انتخاب اشتباه چرخه شستشو برای برنامه مورد نظر است. برای رفع آن ابتدا باید دستگاه را ریست و راه اندازی کنید و چرخه را انتخاب نمایید.

کد خطا EA1 ماشین لباسشویی آاگ

این ارور نشان دهنده وجود اشکال در دیگ یا درام لباسشویی می باشد و باید توسط متخصصین این حوزه بررسی شود.

کد خطا و ارور EA6 ماشین لباسشویی آاگ

کد خطا ea6 نیز نشان دهنده وجود اشکال در درب ماشین لباسشویی می باشد. مواردی از قبیل قفل زبانه و میکروسوئیچ ها باید بررسی شوند.

کد خطا و ارور EC1 ماشین لباسشویی آاگ

استفاده زیاد از ماشین های لباسشویی به مرور منجر به گرفتگی و انسداد شیر برقی در آنها میشود. گرفتگی شیر برقی با ارور ec1 نمایش داده میشود. برای رفع آن لازم است شیر برقی از جای خود خارج شده و گرفتگی های آن رفع گردد.

کدهای خطا ED1-ED4-ED6 ماشین لباسشویی آاگ

هر یک از ارورهای فوق نشان دهنده وجود اشکال در سنسورهای داخلی دستگاه می باشند که باید توسط متخصص این حوزه بررسی شوند.

کد خطا و ارور ED2-ED3 ماشین لباسشویی آاگ

این دو ارور نشان دهنده خرابی در المنت گرمایی می باشند و باید این قطعه بررسی و تعمیرات لازم برای آنها انجام شود.

کد خطا و ارور EF1 ماشین لباسشویی آاگ

انباشته شدن پرز و نخ و غیره به مرور روی فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی منجر به گرفتگی سطح فیلتر می شود. گرفتگی های فیلتر با کد خطا ef1 نمایش داده میشود. برای رفع این ارور کافیست فیلتر تخلیه از جای خود خارج شده و شستشو داده شود.

کد خطا و ارور EF2 ماشین لباسشویی آاگ

ایجاد کف زیاد درون ماشین های لباسشویی با ارور ef2 نمایش داده میشود. اصلی ترین دلایل برای رخ دادن این خطا استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد و زیاد بودن مقدار پودر لباسشویی خواهد بود.

کد خطا و ارور EF4 ماشین لباسشویی آاگ

این ارور در ماشین لباسشویی aeg نشان دهنده پایین بودن فشار آب می باشد. از مهم ترین دلایل رخ دادن این ارور این است که فشار آب ساختمان کم است که برای آپارتمان ها در اغلب مواقع رخ می دهد. علاوه براین، گرفتگی مخزن پودر لباسشویی و خرابی شیر برقی و حتی برد الکتریکی می توانند در رخ دادن این شرایط نقش داشته باشند.

کد خطا و ارور EH1-EH2-EH3 ماشین لباسشویی آاگ

هرگونه خرابی و اشکال در سیم کشی قطعات و نوسنات ولتاژ و جریان با این گروه از کدهای خطا نمایش داده میشود. در صورت مشاهده این کدهای خطا بلافاصله دستگاه را از برق جدا کنید و با تیم های متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

سایر ارورهای ماشین لباسشویی آاگ

 • ارور E50 لباسشویی آاگ: این ارور در شرایطی بروز می کند که دستگاه قادر به شناسایی اشکال رخ داده شده نیست. به همین دلیل باید توسط افراد با تجربه وضعیت قطعات بررسی شود.
 • ارور ef0 لباسشویی آاگ: غیر قابل تشخیص بودن خرابی توسط دستگاه
 • ارور EF1 لباسشویی آاگ: مسدود شدن فیلتر تخلیه
 • ارور EF4: کم بودن فشار آب
 • ارور e10 لباسشویی aeg: وجود اشکال در لوله ورودی آب و گرفتگی یا انسداد در آن
 • کد خطا E11: اشکال در آبگیری لباسشویی
 • ارور E12: خطای آبگیری در زمان خشک کردن لباس ها
 • ارور E13: اشکال در میکروسوئیچ فشار
 • کد خطا E21: تخلیه ضعیف به دلیل گرفتکی در فیلتر و شلنگ و خرابی پمپ
 • ارور E22: خرابی میکروسوئیچ فشار
 • ارور E23: خرابی ترایاک پمپ تخلیه
 • کد خطا E24: خرابی سنسور ترایاک پمپ تخلیه
 • ارور E31: وجود اشکال در مدار میکروسوئیچ فشار
 • کد خطا E32: کالیبره شدن اشتباه میکروسوئیچ فشار
 • ارور E41: وجود خرابی در قفل درب
 • کد خطا E42: باز بودن درب به دلیل خرابی درب و میکروسوئیچ
 • کد خطا E61: پاینی بودن دمای آب در حین شستشو
 • کد خطا E62: زیاد بودن بیش از اندازه دمای آب در حین شستشو

رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ

بسیاری از کدهای خطا از قبیل ارور E70، E60 و غیره به دلایل متعددی رخ می دهند و شناسایی و رفع علت بروز آنها نیاز به تخصص دارد. در این شرایط کافیست با تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید. این تیم در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران دارای شعب فعال بوده و با قطعات اصلی و با کیفیت تعمیرات را انجام می دهد.

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ (تمام مدلها)

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ بسیار زیاد بوده و در مدل های مختلف نیز با هم فرق دارند. با توجه به تفاوت هایی که در ارورهای لباسشویی AEG در مدل های مختلف lavamot و l6fbi842n و غیره وجود دارد، در ادامه به صورت جدا توضیح داده شده اند. علاوه براین، برخی از این کدهای خطا در تمام مدل ها مشترک می باشد و در انتهای مطلب به تمام آنها اشاره شده است. در ادامه مطالب آموزش تعمیر ماشین لباسشویی با تکنوپشتیبان همراه باشید تا مهم ترین ارورها و کدهای خطا لباسشویی AEG را بررسی و نحوه رفع آنها را ارائه دهیم.

آنچه در این مطلب می خوانید:

کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ مدل lavamot

از مهم ترین ارورها و کدهای خطا ماشین های لباسشویی AEG مدل lavamot می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کد خطا و ارور c0 ماشین لباسشویی آاگ

در شرایطی که ماشین لباسشویی روی سطوح ناصاف قرار گیرد یا لباس ها در یک قسمت از دیگ انباشته شده باشند، خطای C0 نمایش داده میشود. علاوه براین، خرابی میکروسوئیچ فشار نیز می تواند دلیل بر نمایش این ارور باشد. اگر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تخصص دارید، میکروسوئیچ فشار را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

کد خطا و ارور c1 ماشین لباسشویی آاگ

یکی از رایج ترین کدهای خطا لباسشویی آاگ C1 می باشد که نشان دهنده مشکل در آبگیری آب دستگاه است. برای رفع این ارور لازم است موارد زیر بررسی شوند:

 • شلنگ ورودی آب بررسی و در صورت گرفتگی و شکست روی سطح، آن را رفع کنید.
 • شیر آب ورودی بررسی شود.
 • قطع یا وصل بودن آب ساختمان را بررسی کنید.
 • گرفتگی فیلتر آب می تواند منجر به کاهش فشار آب شود.

کد خطا و ارور c2 ماشین لباسشویی آاگ

از دیگر کدهای خطا لباسشویی AEG می توان به C2 اشاره نمود. این ارور نشان دهنده عدم تخلیه صحیح دستگاه به دلیل انسداد پمپ می باشد. برای رفع آن باید پمپ بررسی و خرابی های آن تعمیر یا قطعه کامل تعویض شود. البته برای انجام اینکار لازم است در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آاگ مهارت داشته باشید و سیستم داخلی آن را بشناسید.

ارور c3 ماشین لباسشویی AEG

ارور C3 در لباسشویی آاگ به معنای فعال شدن میکروسوئیچ ایمنی می باشد. برای رفع این کد خطا باید برد اصلی توسط افراد حرفه ای در این زمینه بررسی و اشکالات روی آن رفع شوند. علاوه براین، پمپ تخلیه نیز باید بررسی شود و در صورت گرفتگی مشکل رفع گردد.

کد خطا و ارور c4 ماشین لباسشویی آاگ

ارور C4 لباسشویی AEG در این مدل دستگاه در شرایطی بروز می کند که پمپ شستشو دچار خرابی شده باشد. برای رفع مشکل باید پمپ تخلیه بررسی و تعمیرات لازم انجام شود.

کد خطا و ارور c5 ماشین لباسشویی آاگ

یکی از کدهای خطای ماشین لباسشویی آاگ که کمی خطرناک است، C5 می باشد. این ارور در شرایطی بروز می کند که دمای داخل دستگاه بیش از اندازه استاندارد باشد و نشان دهنده خرابی در موتور است. در برخی از مواقع خرابی در سنسور حرارتی و المنت نیز در بروز این کد خطا می تواند موثر باشد.

کد خطا و ارور c6 ماشین لباسشویی آاگ

ارور C6 نشان دهنده اشکال در میکروسوئیچ فشار است که چند دلیل می تواند داشته باشد. سنسور سنجش سطح آب دچار خرابی شده است و باید تعویض شود. علاوه براین، سنسور فشار نیز ممکن است دچار اشکال شده باشد و نیاز به تعویض دارد.

کد خطا و ارور c7 ماشین لباسشویی آاگ

درون ماشین های لباسشویی هیتر برای گرم شدن آب تعبیه شده است. در شرایطی که این قطعه خراب شده باشد، ارور C7 نمایش داده میشود. علاوه بر بررسی هیتر، لازم است المنت ها و ماژول های هیتر نیز باید بررسی و خرابی های موجود برطرف شوند.

کد خطا و ارور c8 ماشین لباسشویی آاگ

اگر سنسور دما یا NTC دچار خرابی و اتصال کوتاه شده باشد، ارور C8 رخ می دهد. بررسی این قبیل کدهای خطا نیاز به تخصص داشته و بدون تجربه نباید نسبت به تعمیر و تعویض اقدام شود.

کد خطا c9 ماشین لباسشویی آاگ

تاخو برای سنجش دور موتور یا سرعت آن می باشد و در شرایطی که این قطعه درست عمل نکند ارور C9 روی پنل نمایش داده خواهد شد. این قطعه را بررسی و تعمیرات لازم را بر روی آن انجام دهید.

کد خطا و ارور CA ماشین لباسشویی آاگ

در شرایطی که ترایاک موتور در برد اصلی لباسشویی دچار خرابی شده باشد، ارور CA نمایش داده میشود. بررسی و رفع این اشکال در ترایاک موتور نیاز به تخصص داشته و بهتر است بلافاصله با مراکز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

ارور CB ماشین لباسشویی AEG

ارور CB لباسشویی آاگ نشان دهنده سرریز شدن آب در دستگاه می باشد. دلایل متعددی در رخ دادن این ارور نقش دارند که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • خرابی در سنسور سنجش سطح آب
 • خرابی پمپ تخلیه
 • وجود اشکال در شیر برقی
 • خرابی در برد اصلی دستگاه

کد خطا و ارور CC ماشین لباسشویی آاگ

یکی از بدترین کدهای خطا در ماشین لباسشویی آاگ، ارور CC می باشد که نشان دهنده خرابی در ترانزیستور MOS-FET است. در صورت مشاهده این ارور بلافاصله دستگاه را از برق بکشید و با مراکز تعمیر لباسشویی تماس بگیرید، چون موتور باید تعویض شود.

ارور CD ماشین لباسشویی AEG

ارور CD ماشین لباسشویی آاگ به معنای وجود اشکال و خرابی در قفل درب می باشد. برای رفع این ارور لازم است مواردی از قبیل میکروسوئیج درب، قفل و زبانه درب بررسی شوند. علاوه براین، قطع شدن اتصالات و سیم پیچی های درب لباسشویی نیز می تواند در بروز این کد خطا نقش داشته باشد که نیاز به بررسی تخصصی دارد.

کد خطا و ارور CF ماشین لباسشویی آاگ

اگر ماژول اصلی لباسشویی با مشکل مواجه شده باشد، کد خطا CF روی پنل نمایش داده میشود. برای رفع مشکل لازم است برد الکتریکی و ماژول بررسی و اشکالات موجود رفع شوند.

ارور و کدهای خطا ماشین لباسشویی aEG

ارورهای ماشین لباسشویی آاگ مدل l6fbi842n

کدهای خطا ماشین لباسشویی AEG مدل l6fbi842n دارای تنوع بالایی می باشند و کمی با سایر مدل ها متفاوت هستند. از مهم ترین این ارورها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

کد خطا و ارور F1 ماشین لباسشویی آاگ

ارور F1 لباسشویی AEG به معنای عدم آبگیری صحیح دستگاه می باشد. برای رفع اشکال و ارور ابتدا آب ساختمان را بررسی کنید و از وصل بودن آن و ایده آل بودن فشار مطمئن شوید. علاوه براین، شلنگ ورودی نیز باید بررسی و گرفتگی های آن برطرف شود. در صورت عدم رفع کد خطا F1 با انجام این دو مورد، لازم است شیر برقی نیز بررسی و در صورت وجود خرابی تعمیر یا تعویض شود.

کد خطا و ارور F2 ماشین لباسشویی آاگ

اگر پمپ تخلیه دچار اتصال کوتاه شده باشد، ارور f2 روی پنل ماشین لباسشویی آاگ نمایش داده میشود. اتصالات پمپ تخلیه را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. البته توجه داشته باشید که گرفتگی در لوله تخلیه نیز می تواند منجر به بروز این ارور شود.

کد خطا و ارور F3 ماشین لباسشویی آاگ

اگر سطح آب داخل دستگاه به درستی تشخیص داده نشود، این ارور بروز می کند. برای رفع کد خطای f3 ماشین لباسشویی آاگ ابتدا باید تنظیمات سطح آب بررسی شود. سپس هیدروستات را بررسی و در صورت وجود خرابی، آن را تعویض کنید.

کد خطا و ارور F7 ماشین لباسشویی آاگ

خرابی های موجود در المنت لباسشویی aeg با کد خطا f7 نمایش داده میشود. در صورت مشاهده این ارور، المنت را بررسی و آن را تعمیر یا تعویض کنید.

کد خطا و ارور F8 ماشین لباسشویی آاگ

خراب شدن ترموستات یا سنسور ntc در لباسشویی aeg این ارور نمایش داده میشود. برای رفع این خطا لازم است مدار ntc بررسی و اشکالات موجود رفع شود. البته لازم به ذکر است که رفع این گروه از ارورهای ماشین لباسشویی aeg نیاز به تخصص و مهارت دارد.

ارور E20 ماشین لباسشویی آاگ

اگر سیستم تخلیه ماشین لباسشویی به درستی عمل نکند، ارور e20 لباسشویی aeg روی پنل نمایش داده میشود. پمپ تخلیه و برد الکتریکی در این شرایط باید بررسی و اشکالات موجود توسط متخصص برطرف شود.

کد خطا و ارور E40 ماشین لباسشویی آاگ

در صورت مشاهده ارور e40 لباسشویی aeg ابتدا بررسی کنید که آیا درب دستگاه کاملا بسته شده است یا خیر؟ اگر درب دستگاه بسته است و این کد خطا را روی پنل مشاهده می کنید، خراب شدن میکروسوئیچ ها می تواند دلیل اصلی رخ دادن ارور باشد.

کد خطا و ارور E10 ماشین لباسشویی aeg

اگر فشار آب ورودی به ماشین لباسشویی در سطح مطلوبی نباشد و آبگیری بدرستی انجام نشود، کد خطا e10 لباسشویی aeg مشاهده میشود. برای رفع کد خطا لازم است مواردی از قبیل فشار آب ساختمان، گرفتگی های شلنگ ورودی، تمیزی فیلتر بررسی شوند.

کد خطا و ارور E31 ماشین لباسشویی آاگ

ارور e31 نشان دهنده خرابی سوئیچ فشار می باشد و باید وضعیت آن بررسی و اشکالات موجود در سیم کشی رفع یا سوئیچ تعویض شود.

کد خطا و ارور E35 ماشین لباسشویی آاگ

در شرایطی که سطح آب بدرستی تشخیص داده نشده و آب بیش از اندازه وارد مخزن شود، ارور e35 لباسشویی آاگ نمایش داده میشود. برای رفع خطا لازم است ابتدا وضعیت هیدروستات بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

کد خطا E38 ماشین لباسشویی aeg

کد خطا e38 در ماشین های لباسشویی آاگ نشان دهنده مسدود شدن محفظه فشار می باشد. محفظه فشار باید به طور کامل بررسی و مواردی که منجر به مسدود شدن آن شده است رفع گردد. در برخی از مواقع لازم است این قطعه تعویض شود.

کد خطا و ارور 3A ماشین لباسشویی آاگ

اگر دمای آب داخل ماشین های لباسشویی Aeg کم یا زیادتر از حد استاندارد باشد، ارور 3a نمایش داده میشود. دلیل اصلی رخ دادن این خطا خرابی سنسور دمای آب و المنت می باشد که باید همگی بررسی شوند.

کد خطا و ارور 41 ماشین لباسشویی آاگ

اگر درب ماشین لباسشویی باز نشود و ارور 41 روی پنل مشاهده میشود، باید میکروسویچ ها و زبانه قفل بررسی شوند. میکروسوئیچ های روی درب ممکن است دچار خرابی شده باشند و تنها راه حل تعویض آنها می باشد.

کد خطا و ارور 42 ماشین لباسشویی آاگ

این کد خطا در شرایطی که درب لباسشویی قفل نشود روی پنل نمایش داده میشود. زبانه قفل را بررسی کنید. علاوه براین، میکروسوئیچ ها نیاز به تعمیر و تعویض دارند.

کد خطا و ارور 43 ماشین لباسشویی آاگ

ارور 43 لباسشویی aeg به معنای خراب شدن منبع تغذیه درون درب دستگاه می باشد. برای رفع ارور نه تنها باید میکروسوئیچ ها بررسی شوند، بلکه منبع تغذیه نیز باید بررسی و در صورت نیاز تعمیر گردد.

کد خطا و ارور 44-45 ماشین لباسشویی آاگ

از دیگر کدهای خطا ماشین لباسشویی آاگ می توان به ارورهای 44-45 اشاره نمود که نشان دهنده خرابی در pcb می باشند. مدار سنسور درب باید توسط افراد متخصص در این زمینه بررسی شود.

کد خطا و ارور 51-52-53 ماشین لباسشویی آاگ

گروه ارورهای 51-52-53 ماشین لباسشویی آاگ همگی خرابی در موتور دستگاه را نمایش می دهند. در صورت مشاهده این ارورها باید بلافاصله دستگاه را از برق بکشید و با تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه تماس بگیرید.

کد خطا و ارور 61 ماشین لباسشویی آاگ

ارور 61 لباسشویی Aeg به معنای وجود اشکال در سیستم گرمایشی و خراب شدن المنت می باشد. برای رفع این ارور لازم است سنسور حرارتی و المنت بررسی شده و در صورت نیاز با قطعه سالم تعویض شوند.

کد خطا و ارور 62 ماشین لباسشویی آاگ

اگر دمای داخل دستگاه بیش از اندازه استاندارد تشخیص داده شود، ارور 62 بروز می کند. اگر برای مدت طولانی از دستگاه استفاده کنید، ممکن است این خطا نمایش داده شود که با خاموش کردن می توانید آن را برطرف کنید. اگر مشکل برطرف نشد، لازم است برد الکتریکی بررسی شود.

کد خطا و ارور 66-68 ماشین لباسشویی آاگ

خرابی های موجود در هیتر با ارورهای 66 و 68 نمایش داده میشوند. المنت و هیتر باید بررسی شده و اشکالات آنها رفع شود.

کد خطا و ارور 69 ماشین لباسشویی آاگ

کد خطای 69 نیز به معنای خراب شدن المنت گرمایی می باشد و در صورت عدم رفع باید تعمیر این قطعه، نیاز به بررسی بیشتر سایر قطعات دارد.

کد خطا و ارور 71-72-73-74 ماشین لباسشویی آاگ

درون ماشین های لباسشویی تعداد زیادی سنسور وجود دارد که خرابی هر یک از آنها منجر به بروز این کدهای خطا لباسشویی aeg میشود.

کد خطا و ارور 82-83 ماشین لباسشویی آاگ

اگر برنامه شستشو بدرستی اجرا نشود، این گروه از ارورهای لباسشویی aeg نمایش داده میشود. برای رفع این کدهای خطا کافیست دستگاه را روشن و خاموش کنید.

کد خطا و ارور 91-92 ماشین لباسشویی آاگ

برای رفع ارورهای 91 و 92 ماشین های لباسشویی آاگ نیاز به تخصص می باشد، چون برد الکتریکی باید به طور کامل بررسی شود.

کدهای خطا 93-94 ماشین لباسشویی آاگ

در زمان راه اندازی ماشین لباسشویی لازم است تنظیمات آن بدرستی انجام شود. اگر هر بخش از این تنظیمات دارای اشکال باشد، ارورهای 93 و 94 روی پنل مشاهده خواهد شد.

کد خطا و ارور 97 ماشین لباسشویی آاگ

ارور 97 لباسشویی aeg به معنای انتخاب اشتباه چرخه شستشو برای برنامه مورد نظر است. برای رفع آن ابتدا باید دستگاه را ریست و راه اندازی کنید و چرخه را انتخاب نمایید.

کد خطا EA1 ماشین لباسشویی آاگ

این ارور نشان دهنده وجود اشکال در دیگ یا درام لباسشویی می باشد و باید توسط متخصصین این حوزه بررسی شود.

کد خطا و ارور EA6 ماشین لباسشویی آاگ

کد خطا ea6 نیز نشان دهنده وجود اشکال در درب ماشین لباسشویی می باشد. مواردی از قبیل قفل زبانه و میکروسوئیچ ها باید بررسی شوند.

کد خطا و ارور EC1 ماشین لباسشویی آاگ

استفاده زیاد از ماشین های لباسشویی به مرور منجر به گرفتگی و انسداد شیر برقی در آنها میشود. گرفتگی شیر برقی با ارور ec1 نمایش داده میشود. برای رفع آن لازم است شیر برقی از جای خود خارج شده و گرفتگی های آن رفع گردد.

کدهای خطا ED1-ED4-ED6 ماشین لباسشویی آاگ

هر یک از ارورهای فوق نشان دهنده وجود اشکال در سنسورهای داخلی دستگاه می باشند که باید توسط متخصص این حوزه بررسی شوند.

کد خطا و ارور ED2-ED3 ماشین لباسشویی آاگ

این دو ارور نشان دهنده خرابی در المنت گرمایی می باشند و باید این قطعه بررسی و تعمیرات لازم برای آنها انجام شود.

کد خطا و ارور EF1 ماشین لباسشویی آاگ

انباشته شدن پرز و نخ و غیره به مرور روی فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی منجر به گرفتگی سطح فیلتر می شود. گرفتگی های فیلتر با کد خطا ef1 نمایش داده میشود. برای رفع این ارور کافیست فیلتر تخلیه از جای خود خارج شده و شستشو داده شود.

کد خطا و ارور EF2 ماشین لباسشویی آاگ

ایجاد کف زیاد درون ماشین های لباسشویی با ارور ef2 نمایش داده میشود. اصلی ترین دلایل برای رخ دادن این خطا استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد و زیاد بودن مقدار پودر لباسشویی خواهد بود.

کد خطا و ارور EF4 ماشین لباسشویی آاگ

این ارور در ماشین لباسشویی aeg نشان دهنده پایین بودن فشار آب می باشد. از مهم ترین دلایل رخ دادن این ارور این است که فشار آب ساختمان کم است که برای آپارتمان ها در اغلب مواقع رخ می دهد. علاوه براین، گرفتگی مخزن پودر لباسشویی و خرابی شیر برقی و حتی برد الکتریکی می توانند در رخ دادن این شرایط نقش داشته باشند.

کد خطا و ارور EH1-EH2-EH3 ماشین لباسشویی آاگ

هرگونه خرابی و اشکال در سیم کشی قطعات و نوسنات ولتاژ و جریان با این گروه از کدهای خطا نمایش داده میشود. در صورت مشاهده این کدهای خطا بلافاصله دستگاه را از برق جدا کنید و با تیم های متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

سایر ارورهای ماشین لباسشویی آاگ

 • ارور E50 لباسشویی آاگ: این ارور در شرایطی بروز می کند که دستگاه قادر به شناسایی اشکال رخ داده شده نیست. به همین دلیل باید توسط افراد با تجربه وضعیت قطعات بررسی شود.
 • ارور ef0 لباسشویی آاگ: غیر قابل تشخیص بودن خرابی توسط دستگاه
 • ارور EF1 لباسشویی آاگ: مسدود شدن فیلتر تخلیه
 • ارور EF4: کم بودن فشار آب
 • ارور e10 لباسشویی aeg: وجود اشکال در لوله ورودی آب و گرفتگی یا انسداد در آن
 • کد خطا E11: اشکال در آبگیری لباسشویی
 • ارور E12: خطای آبگیری در زمان خشک کردن لباس ها
 • ارور E13: اشکال در میکروسوئیچ فشار
 • کد خطا E21: تخلیه ضعیف به دلیل گرفتکی در فیلتر و شلنگ و خرابی پمپ
 • ارور E22: خرابی میکروسوئیچ فشار
 • ارور E23: خرابی ترایاک پمپ تخلیه
 • کد خطا E24: خرابی سنسور ترایاک پمپ تخلیه
 • ارور E31: وجود اشکال در مدار میکروسوئیچ فشار
 • کد خطا E32: کالیبره شدن اشتباه میکروسوئیچ فشار
 • ارور E41: وجود خرابی در قفل درب
 • کد خطا E42: باز بودن درب به دلیل خرابی درب و میکروسوئیچ
 • کد خطا E61: پاینی بودن دمای آب در حین شستشو
 • کد خطا E62: زیاد بودن بیش از اندازه دمای آب در حین شستشو

رفع کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی آاگ

بسیاری از کدهای خطا از قبیل ارور E70، E60 و غیره به دلایل متعددی رخ می دهند و شناسایی و رفع علت بروز آنها نیاز به تخصص دارد. در این شرایط کافیست با تیم تعمیر لوازم خانگی تکنوپشتیبان تماس بگیرید. این تیم در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران دارای شعب فعال بوده و با قطعات اصلی و با کیفیت تعمیرات را انجام می دهد.

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست