کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ناسیونال

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ناسیونال

local_offerآموزش تعمیر مایکروفر
chat0

کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ناسیونال شامل 12 مورد بوده و همگی اختلال در عملکرد قطعات داخلی را نشان می دهند. به طوریکه با شناخت کدهای خطای مایکروویو ناسیونال می توان از وضعیت سیستم داخلی دستگاه مطلع و تعمیرات لازم را انجام داد. با بررسی ارورها و کدهای خطا در مایکروفر ناسیونال که در این بخش از مطالب آموزش تعمیر مایکروفر تکنوپشتیبان ارائه شده است می توانید با علت و نحوه رفع هر ارور آشنا شوید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ناسیونال

عیب یابی و رفع کدهای خطای مایکروفر ناسیونال نیاز به تجربه و آشنایی با خطاهای این دستگاه دارد. پیشنهاد میکنیم این کار را به تکنسین های ما بسپارید تا با هزینه اندک خطاهای مایکروفر شما را رفع نماییم.

02157428

نکته مهم در رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ناسیونال

برخلاف سایر لوازم الکتریکی منزل، مایکروفر پس از ینکه از برق جدا میشود، دارای ولتاژ است. متاسفانه بسیاری از افراد از این مساله مهم اطلاع نداشته و بدون دانش برای رفع ارورها نسبت به تعمیر مایکروفر اقدام نموده و با برق گرفتگی مواجه میشوند. لذا پیشنهاد می کنیم کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ناسیونال را تنها به عنوان راهنما در نظر گرفته و رفع آنها را به افراد متخصص بسپارید. با تعمیر درست می توان از خسارت های جانی و مالی تا حد زیادی جلوگیری کرد.

مهم ترین ارورها و کدهای خطای مایکروفر ناسیونال

از مهم ترین و رایج ترین کدهای خطا که در مایکروویوهای ناسیونال سری و مدل های مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کد خطا F1 مایکروفر ناسیونال

یکی از رایج ترین ارورها در مارکوفر ناسیونال،  کد خطای F1 می باشد که نشان دهنده بالا رفتن دمای دستگاه بیش از اندازه استاندارد است. با توجه به اینکه افزایش بیش از اندازه دما و خنک نبودن جریان هوا منجر به آسیب رساندن به قطعات داخلی میشود، به همین دلیل همزمان با نمیش کد خطا F1، دستگاه بوق میزند.

برای رفع مشکل ابتدا دستگاه را از برق بکشید و پس از باز کردن درب، اجازه دهید تا دمای آن کاهش بیابد و صدای بوق قطع شود. مجدد دستگاه را به برق بزنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر؟
در اغلب مواقع این ارور به دلیل خربی سنسور دما و اختلال در برد الکتریکی بوده و به همین دلیل بهتر است توسط نمایندگی تعمیرات مایکروفر ناسیونال برطرف شود.

ارور F3 مایکروویو ناسیونال

در صورت بالا بودن بیش از اندازه ولتاژ ورودی دستگاه کد خطا F3 بر روی صفحه نمایش مایکروفر مشاهده میشود. بررسی و رفع این قبیل مشکلات باید توسط تکنسین حرفه ای و با رعایت اصول ایمنی انجام شود.

کد خطا F4 مایکروفر ناسیونال

کد خطا F4 در مایکروویو ناسیونال عکس ارور F3 بوده و نشان دهنده پایین بودن ولتاژ ورودی می باشد. با توجه به اینکه بررسی ولتاژ ورودی امکان برق گرفتگی دارد، به همین دلیل لازم است با نمایندگی تماس بگیرید.

کد خطای F5 میکروفر ناسیونال

از دیگر ارورها و کدهای خطا مایکروفر ناسیونال که ممکن است با آن مواجه شوید، ارور F5 است. این ارور که نشان دهنده اشکال در برنامه حافظه می باشد، در بسیاری از مواقع با فشردن دکمه STOP/restart برطرف میشود. در صورت عدم رفع مشکل پس از فشردن این دکمه ها، IC و قطعات داخلی باید بررسی و تعمیرات بر روی آنها انجام شود.

ارورهای F33-34 مایکروویو ناسیونال

دو کد خطای F33 و F34 را اگر بر روی مایکروفر مشاهده کردید و دستگاه پس از چند دقیقه خاموش شد، بهتر است بلافاصله آن را از برق جدا کنید. پس از حدود 10 دقیقه مجدد دستگاه را به برق زده و روشن کنید. اگر همچنان هر یک از این دو ارور روی صفحه وجود داشت، مدار ترمیستور و سنسور باید بررسی و عیب یابی شود.

کد خطای F44 در مایکروفر ناسیونال

در صورت استفاده مداوم از مایکروفر به مرور ممکن است پانل کنترل ضعیف شود و همزمان ارور F44 را روی صفحه مشاهده کنید. برای رفع مشکل کافیست چند دقیقه دستگاه را از برق جدا نموده و مجدد آن را روشن کنید.

کد خطا F81-82 مایکروویو ناسیونال

هر یک از دو کد خطای F81 و F82 در مایکروفر ناسیونال، نشان دهنده اشکال در رله می باشد. مشکلات مربوط به رله در اغلب مواقع با ریست کردن دستگاه و فشردن دکمه های STOP/restart رفع میشود. در صورت عدم رفع مشکل، رله باید بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

ارور F86-87 مایکروفر ناسیونال

از دیگر کدهای خطا مایکروفر ناسیونال که خرابی رله را نشان می دهد، ارورهای f86 و f87 می باشد. برای اطمینان از اینکه آیا رله خراب شده است یا خیر، چند لحظه صبر کنید و ببینید که آیا مایکروفر خاموش میشود یا خیر؟ اگر دستگاه به صورت خودکار خاموش شد، قطعا رله خراب است و با فشردن stop/restart می توان ارور را به صورت موقت رفع و در نهایت باید تعمیرات انجام شود.

کد خطا H97 در مایکروفر ناسیونال

یکی از مهم ترین ارورهای مایکروفر ناسیونال، H97 می باشد که نشان دهنده خرابی در برد الکتریکی است. علاوه بر خرابی برد، اورجینال نبودن آن و همچنین اشکال در سیم کشی نیز می تواند دلیل دیگری برای رخ دادن این ارور باشد. برای رفع مشکل بهتر است با نمایندگی تعمیرات ناسیونال تماس بگیرید.

عیب یابی و رفع کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ناسیونال

تکنوپشتیبان یکی از مراکز با سابقه در زمینه تعمیر لوازم خانگی در شمال، جنوب و شرق و غرب تهران می باشد که برندهای مختلف از جمله ناسیونال را پوشش می دهد. این مجموعه تعمیرکار را به محل اعزام و در منزل هر یک از کدهای خطا و ارورهای مایکروفر ناسیونال را با قطعات اصلی و فابریک برطرف می کند.

5/5 - (امتیاز 1)

کار را به کاردان بسپارید!

تعمیر لوازم خانگی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد. پیشنهاد می کنیم کار تعمیرات لوازم خانگی خود را به تعمیرکاران مجرب تکنو پشتیبان بسپارید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید